Neringa Venckienė dalijasi prisiminimais: „Kas išliejo, nutašė, suformavo… mus tokius?“

Facebook-e pastebėjau sklandantį „Priimu iššūkį“…

Mano, Drąsiaus nuotraukų internete jau daugybė… Mūsų mažų veidai ir gyvenimai žinomi…
Kas išliejo, nutašė, suformavo… mus tokius?
Su charakteriais, su savo nuomone, su stiprybe…?

Visuose mumyse – senelių gyvenimo atspindys.
Močiutė – nesavanaudiško gerumo, sąžiningumo, darbštumo… pavyzdys.
Diedukas – nepalaužiamo, nesutrypiamo, nepralaiminčio… charakterio savininkas.
Prisimenu dieduko kambaryje ant sienos kabantį pasaulio politinį žemėlapį. Jam – beraščiui buvo žinomos visos pasaulio valstybės. Atmintyje išlikusi močiutė, garsiai skaitanti diedukui knygas…

Jų kieme augome penki pusbroliai. Aš kasdien leisdavau laiką su jais pas senelius…
Nors, kaip ir dauguma tarybiniais laikais, mes daug ko neturėjome, bet gerumo, supratingumo, teisingumo… senelių namuose niekada netrūko.

Nuotraukoje: mano seneliai iš mamos pusės Antanina ir Juozas Markauskai, 1935 m. Garliava.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Eugenijus

Šilti, šviesūs…

Eugenijus

Labai šilti, šviesūs…

stasys

laikas pradėti rašyti memuarus „kaip aš gelbėjau Lietuva” . 🙂

yra

islike tie genai ir daugumai is musu

Neringai

jei Jusu seneliai butu gyvi, tikrai didziuotusi savo anukais. Is kitos puses- daug skausmo jiems tektu isgyventi del nuzudyto anuko Drasiaus, del sutrypto Jusu gyvenimo, Jusu teveliu terorizavimo ir del Deimanteles likimo.

antistasys

stasy ,tu dar čia loji ? laikas tau seniai izoliuotis nes koronavirusas smegenėles baigia sugraužti.

Dzeikas

Kas idomu ir desninga ir tipiska „laisvoje Lietuvoje” Neringos Venckienes brolio zutis. Ji pati tokio likimo isvenge tik pabegusi i JAV.
Tokiems Lietuvoje ne vieta.

Drąsius buvo panašus

į senelį. Vos ne kopija.
Laikykitės, Neringa.

stasys

Dzeikas tiesa sako reikia bėgti vėl iš naujo , pasikėlusi sijoną skuodžia Neringa dirvonais ..

Dzeikas

stasy, labai noreciau, kad Lietuva butu tokia salis, kurioje nerastu vietos jusu tipo zmogeliuksciai: temoka issidirbineti virtualiai-anonimiskai, realybeje gi besisaipantys ir silpnesnio ir ujamo, i poksta atsakantis sekundes – dvieju pauze (ar galima juoktis, ar ne provokacija), moka palaizyt stipriajam taip, kad tai nebutu bukas, tiesioginis padlaiziavimas – subinlaizys-inteligentas.Jus ne tik stipriojo bijotes, jus ir realybeje neissidirbientumete pries Venckiene, nebudami tikras, kad klausytoju lemiama persvara palaiko jus, nes kas zino – gali viskas juk apsiverst, daug kalbesi – bus kam prisimint.

Rūta

Seniai žaviuosi Neringos tvirtumu. Atrodo, tokia trapi, o kiek jėgos. Akivaizdu, kad tai gauta iš darbščių tėvų, senelių. Turi kuo didžiuotis Neringa. Tai tik dar kartą patvirtina, kaip svarbu yra šeimos vertybės, tęstinumas, teisingumo siekis. Ne be reikalo visokie globalistai, siekiantys griauti valstybes, pirmiausia kėsinasi į šeimas. Kartais pagalvoju, kokiose šeimose augo tie, kurie kurpia užsakomąsias bylas, rašo užsakomuosius straipsnius, nežino, kas yra padorumas ir sąžinė – vertybės, įgijamos tik šeimoje. Laikykis, Neringa, mes su Tavimi.

tiek

Sėkmės gerb. Neringai. Gėda ją ėdantiems.

Romas

Tai parodytu Deimante ir ok. Kodėl slėpė?

Žemaitis

Dar kažkoks dzeikas atsirado.matyt iš tų dvasiu kartu su Černiauskų.Viskas bus tvarkoj.Neringa stipri moteris tik gaila kad Kauniečiai tokie neaktyvūs.man žemaičiui Jie visada buvo Lietuvos autoritetas.

stasys

Dzeikui .. argi aš bandau tave gąsdinti ? ne , jokiu būdu . Kiekvienas čia turi savo nuomone ir jo valioje ja išsakyti . Tai tu ja ir naudokis ., o aš savaip ir savotiškai . Ar pastebėjai jog Jos publikuojamus str. jau gana seniai iš esmės niekas nekomentuoja ? tam priežastis jie be turinio ir jokios minties . ..tokia emocinė moters iškrova ir tiek . Aš negaliu į juos reaguoti kitaip ..tik kaip moters PMS . Pati tvoja ir pati rėkia .

Neringute

Jūs turbūt pastebite, kad tai, kas įvyko JAV (nuimti kaltinimai) arba tas koronavirusas, trikdantis ir teismų darbą, išrodo kaip tikrų tikriausi Dievo trukdymai jums pakenkti per teismus. Vis tik turi Dievas ir Tiesa nugalėti, jus pagaliau išteisinant! Sėkmės jums didžiausios! O ir mes tikimės pačio geriausio…

marta

grazu, kad vertinate savo saknis.

to RŪTA

Kur jūs matot šeimos vertybes pas Venckienę? Su vyru išsiskyrė, vaiką paliko Amerikoj, tėvus visai sugniuždė. Ką jau kalbėti apie kitus – Ivanauską, kuris sėdi kalėjime, brolis per ją žuvo. Nuotraukas padėlioti ir viešai paaimanuoti gali bet kas. Viską parodo darbai. Gal jums atrodo moralu kalbėti apie sysalus ir t.t., šlykštynėm vadinti žmones, kviestis į savo kiemą minią, rodyti jai mergaitę, liepti jai viešai sakyti, kad mama šlykštynė. Daugiau nebevardinsiu. Kokiam reikia būti, kad šios moters elgesys atrodytų moralus. Vienareikšmiškai – reikia būti tokio pat lygio. Jei galima – įvardinkit nors vieną jos moralę savybę.

stasys

to RŪTA ..Nėra ten jokio lygio . Ta publika savaip supranta tas vertybes kokios jos bebūtų . Ar matėte kaip elgiasi pakelės plėšikai ? visu buriu ir peiliais .

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top