Neringos Venckienės pranešimas spaudai: Ar buvo galima tikėtis kitokios teismo nutarties?

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Aloyzas Kruopis, Regina Pocienė ir Linas Šiukšta 2020 m. kovo 25 d. paliko man galioti tris kardomąsias priemones: 1) intensyvią priežiūrą, 2) 10 000 Eur užstatą, 3) dokumentų paėmimą.

Nutartyje Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai nurodo: „Argumentus dėl tariamai kitokios teismų praktikos kitose baudžiamosiose bylose sprendžiant kardomųjų priemonių klausimus kolegija atmeta. Pažymėtina, kad skunde nepaminėta apie jokią konkrečią galiojančią teismų praktiką taikant BPK normas, reguliuojančias kardomųjų priemonių taikymą. Paminėta tik apie keletą plačiau žiniasklaidoje paviešintų kitų baudžiamųjų bylų ir tik apie tai, kad kitiems asmenims tose bylose teismai taikė švelnesnes kardomąsias priemones ir taikė mažesnį tų priemonių skaičių“.

Kažin, ar galima buvo tikėtis kitokios Lietuvos apeliacinio teismo nutarties?

Seimas 2010 m. sausio 21 d. nutarimu patvirtino Garliavos įvykių parlamentinio tyrimo išvadas, kad policijos tyrėjai ir prokuratūros pareigūnai, aplaidžiai ir nekompetentingai atlikdami tyrimą ir šio tyrimo kontrolę, pakenkė tyrimui ir sukomplikavo galimybę sėkmingai jį baigti, o užsitęsęs šios bylos tyrimas rodo, kad teisingumui įgyvendinti gali būti padaryta žala, kurios nebus galima pašalinti. 2010 m. vasario 5 d. dėl aplaidaus pedofilijos bylos tyrimo atsistatydino tuometinis Generalinis prokuroras A. Valantinas, kuris vėliau buvusios Prezidentės D. Grybauskaitės dekretais pasiekė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko postą, kuriame sėdi iki šiol.

Teisėjų, kurie priėmė šią nutartį, vadovas būtent yra Algimantas Valantinas, netekęs pareigų Generalinėje prokuratūroje dėl pedofilijos bylos, kurioje nukentėjusiąja buvo pripažinta mano mažametė dukterėčia, tyrimo.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų argumentai, kad nepaminėjau apie jokią konkrečią galiojančią teismų praktiką, yra nesuprantami ir nelogiški. Žiniasklaidoje paviešintos baudžiamosios bylos nėra teismų praktika? Kas tai yra? Kolūkio pirmininko nurodymai? Juk galutines nutartis dėl Eligijui Masiuliui ir Raimondui Kurlianskiui kardomųjų priemonių panaikinimo priėmė būtent Lietuvos apeliacinis teismas.

Dar kartą primenu, kad Vilniaus apygardos teismas kyšininkavimu ir kitais sunkiais nusikaltimais, už kuriuos gresia iki 10 metų laisvės atėmimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Viktorui Kažiui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Konstantinui Gurinui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Valdimarui Bavėjanui, Vilniaus apygardos teismo teisėjui Henrichui Jaglinskiui vietoje suėmimo paskyrė vieną kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą. Pažymėtina, kad jiems nebuvo paskirta ir jokių kitų kardomųjų priemonių.

Panevėžio apygardos teismas Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, kuriam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu, kuriam gresia iki 8 metų laisvės atėmimo, paskyrė tik vieną kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Vilniaus apygardos teismas kyšininkavimu ir kitais sunkiais nusikaltimais, už kuriuos gresia iki 10 metų laisvės atėmimo buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui ir „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui panaikino kardomąsias priemones. Tokį sprendimą patvirtino ir Lietuvos apeliacinis teismas.

Taigi teisminė praktika patvirtina, kad asmenims, kurie įtariami sunkesnių nusikaltimų nei aš padarymu, buvo paskirta tik viena kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti arba nepaskirta nė viena.

Lietuvos apeliacinis teismas stengiasi akcentuoti, kad aš išvykau į JAV, bet pamiršta pažymėti, jog Jungtinės Amerikos Valstijos dėl 35 nusikalstamų veikų manęs neišdavė.

Priminsiu, kad Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko, kad baudžiamasis persekiojimas mano atžvilgiu gali būti vykdomas iš 39 tik dėl 4, didelio pavojaus visuomenei nekeliančių veikų. Tai trys nesunkiais traktuotini nusikaltimai ir vienas nusižengimas, už kurį skiriama bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

Mano sulaikymas dėl ekstradicijos tęsėsi 21 mėnesį, kuris privalo būti įskaitytas į skiriamą bausmę, priimant apkaltinamąjį teismo nuosprendį.

Nėra jokios logikos, kai asmenims, kuriems gresia dešimt metų laisvės atėmimo, Lietuvos apeliacinis teismas panaikina visas kardomąsias priemones, o mano atžvilgiu, kai jau atlikta bausmė, taiko tris kardomąsias priemones.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Lietuvos teismai turi įrodyti jog nedirbą su nusikaltėliais , jiems nepataikauja ir nesilanksto , jų sprendimai netiki jųjų ašaromis tuo pačiu gailestingi kai yra argumentai . Viena karta IŠIMTI tapus vėl tapti paprastu piliečiu labai sudėtinga . Turi įrodyti jog galima tavimi pasitikėti .. Aš negirdėjau apie N.Venskienės atsivertima visuomenei ir jos problemoms . Iš jos tiek daug žmonės tikisi o jei rūpi tik tas verkšlenimas į viešuma .

Dzeikas

Jeigu lietuviskas teismas taiko BK visu grieztumu ir netgi virsyja jo ribas – tai vienas is pozymiu rodanciu, kad susidorojama su nekaltu zmogumi.
Lietuvoje tai Polishinelio paslaptis, nerasyta taisykle.

Dzeikas

PS. N.Venckienei reikia buti ypatingai atsargia dabar. Epidemija – geras laikas nesvariems darbeliams. Nesvarius darbelius dangstyti tokiose situacijose Lietuvos teisesaugos stilius.

Dzeikas

PPS. Beje, apie Banku pleves poza esa „prezidentas i teismu darba nesikisa”. Pleve tycia ar ne painioja 2 dalykus: isikisima i teismu sprendimus ir vertinti teismu darba. Isties, Prezidentas (is didziosios nes siuo atveju kalbu apie pareigybe) negali teismui nurodineti koks turi but nuosprendis.Ir jeigu jis tai daro gali but atstatydintas vien uz tai, vien uz VIENA toki atveji.
Taciau Preizdentas gali atleisti teiseja JEIGU jo sprendimas akivaizdziai priestarauja istatymams. Tik ar gali panaudotas kondomas imtis atsakingu sprendimu?

stasys

– palaikykime Dzeika ir jo rūpesti N.Venskiene . Kas ten žino gal Lietuvoje kada nors gyvens tik tokie kaip Dzeikas o stasiams neatsiras vietos . Būsite vienodai nuaugę ir vienodai protingi ir gražūs vienodai į burną dėsite šaukštą vienodą skaičių kartu kramtysite . Aš apie tai kaip žalinga galvoti jog teisingumas gali būti proporcingai pamatuotas , pasvertas ir supakuotas . Visi žmonės skirtingi todėl skirtingos ir taikomos jiems teismo priemonės . Paplokime teisėjams kurie drįsta nesulankstyti ir turi savo nuomone jog kiekvienas atvejas teismuose skirtingas …juk tai reiškia kad šalyje vis dar gyvena ne vieni ir vienodi ‘dzeikai’ .

Ramiros

…. kad juos kur coronavirusas ….

Marytė

Su didžiausiu malonumu skaitau Stasio postringavimus. Vartau atmintyje visus Stasio vardu, kurie pas mus gydėsi. Galimai dar nediagnozuotas, galimai nori gydytis, bet pat nedrįsta kreiptis, tad čia, TIESOJE vaidenasi. Pas mus daug visokių teisėsaugininkų gydėsi dėl pažymos, kad yra psichiškai nepakaltinami. Įtariu, čia rašinėjantįjį kažkuo susijusį su visokiais, kažkokiais organais. Pridirba, prisidirba, balansuoja ant BK straipsnių arba gyvena nerealiame pasaulyje, pasakom tiki, pasakas kuria, save neklystančiais Dievais laiko. Mamonai meldžiasi. Čia toks atvėjis ir su Venskiene. Iš jos nekaltos nori padaryt kaltą. Laikykis, Neringa.

Dzeikai,

Venckienei tikrai nieko nenutiks. Nutiko tik tiems, kurie jai meįtiko. Ji visada visur ramiai vaikščiojo, o ir dabar trokšta laisvės. Negi jums dar neaišku, kad visos buvo surežizuotos Klonio gatvėje? Laukiam, kada jai bus įteikti rimtesni kaltinimai. Įžūliai skamba ,,Neringos Venckienės pranešimas spaudai”. Neadekvati moteriškė, ir dar priedų žiauri.

Maryte,

nesityčiokit iš Stasio. Išreikškite savo nuomonę, o Stasys turi savo nuomonę. Remiuosi pirminiais šaltiniais ir tikrai žinau, kad Venckienė yra nusikaltėlė. Jei jūs ją norit padaryti šventąja, darykit tai nesityčiodami iš kitaip mąstančių.

Marytė

Manęs neimtų juokas, nekiltų noras sarkastiškai vertint kaip kurių čia ,,žinančių”, ,,artimai pažįstančių” Venskienę, tikinčių jos kaltumu. Tikėjimas ar aklatikystė neturi jokios vertės. Vertė yra žinojimas. O iš ,,žinančių” juokdarių pasityčiot būtina jų paprotinimo tikslu, nors tai, kaip sakydavo protėviai: Tai kaip mirusiam kodylas. Kadangi esu ne kartą bendravęs su Venskiene juridiniai klausimais, tokių tyrų, nuoširdžių, nesavanaudiškų juristų Lietuvoje vienetai.

 Tai Marytei,

Jūs kas tokia esate, kad galite be jokių įrodymų, be jokių teismų, kitą žmogų vadinti nusikaltėliu? Tokiu atveju Jūs pati tampate nusikaltėle, šmeižike? Nesusireikšminkite, ir nelaikykite savęs Dievu, nes Jūs tikrai negalite, o ir negalėsite pliurpti niekų be įrodymų. Manau, ateis laikai, kai ir Lietuvoje įsigalės teisingumas.

stasys

Marytė negalėtu pavaduoti deive Temide jos akys viską mato ir o lytis nėra neaiški .

Patikslinimas

„Tai Marytei” yra kreipimasis į komentatorių, kuris sako – „Remiuosi pirminiais šaltiniais…” ir nesako, iš kur trykšta tie „šaltiniai”. Atsiprašau komentatorės Marytės.

ah1

Kito kelio nėra tik NV į prezidentus, tik NV gali padaryti tvarką teisėsaugoje geriausiai žinodama įstatymus ir teisėsaugos mechanizmus, atkurti pasitikėjimą valstybe ir teisėsauga, suteikti viltį.

Marytė

Argi esu kokį žmogų kaltinusi nusikaltėliu? Ar ką nors konkrečiai apšmeižiau? Tikrieji nusikaltėliai nepakenčia išsakytos TIESOS, bijo šviesos, todėl ir piktinasi. Rekomenduoju kramtyt valerijonų šaknis, nesinervint, netikėt už pinigus. Žvelgt ne viena kryptimi, o visomis šešiomis. Aklas, bukas vienpusiškas, kažkieno diegiamas tikėjimas tai tik noras aplinkoje matyt bukius, tokius nemąstančius primatus, o mes tai žmonės. Ar ne?

Tvirta

dora moteris,kurios kova ir ryžtas kelia didžiulę pagarbą. Pavyzdys daugeliui. Tokie žmonės gali valdyti valstybę ir už ją kautis. Priešingybė šių dienų Lietuvos statytiniams.

Diagnozė

Matome ,,velnių paleidimą” – trolių viduriavimą, vos pamačius Venckienės pavardę. Ir jie ,,nepalaužiami kovotojai”! Nepraleidžiantys nė vienos progos pareikšti ,,savo kompetentingą” nuomonę. Kodėl? Ar ne todėl, kad pačių ,,kelnės pilnos”, ir jie paniškai bijo, kad teisėsaugos sistemoje kas nors nepasikeistų. O dabar įsivaizduokime, kad ir tarp teisėjų, ir tarp jų viršininkų yra tokių stasių. Ar dar kas nors kam nors neaišku? Reikia labai tvirtos politinės valios išmėžti šitas Augijo arklides. Ar galima to tikėtis per artimiausią pusmetį? Tikrai ne. O paskui? Tie stasiai visose gyvenimo srityse laikosi principo ,,obosramsia, no ne sdamsia”. O kiek jų yra? Tikrai nemažai. Net ir ,,koronės” situacija padeda kai kuriuos dar labiau išryškinti. Taigi mums visiems reikės būti ir akyliems, ir principingiems, ir neišplautomis smegenimis,… Skaityti daugiau »

stasys

copy ..Vagies kepurė visada dega , jis visada rėkia , jis visada nekaltas ir jį visada visi skriaudžia . Šeip man patinka jog autorė bando įsisprausti į tuos kitus atvejus , ji ne tik ten tinka bet ir jos vieta šalia tu rezonansiniu kyšininku ir prekiautoju poveikiu. Savus ji jaučia ir žino į ka lygiuotis todėl tokiais atvejais visada suveikia , – o kodėl man tiek daug ? Jei nerūpi visuomenės nuomonė , ji prašo suvienodinti ir pasverti o kaip ji atrodo su tais kuriuos minėjo .

štaziui ir jo šeimininkams

gražių paveiksliukų galerija:

liaudiesmenas.livejournal.com

Deivis

Džeikas nors ir žydas, bet kartais gerai parašo, o gal jis ne žydas? 🙂

Ruta

taip, p.Neringa, dvigubi standartai akivaizduus[prasau atleist uz lotyniska alfabeta]. Tas marionete valantinas, tupedamas sistemos kumstyje, dbr tesia darba, del kurio ir buvo pasodintas i prokuraturos generalinius. O kiti – kas kumstyje, kas kiseneje sededami tarnauja sistemai, kurios gretose daug sodomitu[kaip lengvai valdomuu santazu] ir sitie valantinai, lauzikai, kaziai, gurinai, bavejanai, jaglinskiai yra skalbejai, munduru valytojai, jie juk anu visu kelnes plauna. Gaila, kad nesisteminiu, netarnaujanciu baalui, nedaug. Linkiu Jums stiprybes, p.Neringa.

Kis

va kas dirbtu zmonems,o siandiena susodinti Landzbergio buve ,kuriuos dedule tampys tiek kiek nores.KGB rezidentas tyciojasi is tautos,tam turi visas galias.Vsio zakono,kartais „pasiilgstu”sovietu,kad tas kur…s susodintu ir vel pradingtu.Penkis metus tas jungas niekur nedings,barskink nebarskines,viskas zelezo betonu apmurita.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top