Atsitiktiniai lytiniai santykiai yra neliečiama seksualinę revoliuciją sekusi teisė, o pasakyti LGBT žmonėms sumažinti savo seksualinį aktyvumą turbūt yra didžiausia erezija.
Liepos pabaigoje Pasaulinė sveikatos organizacija paskelbė beždžionių raupus „visuotine sveikatos nepaprastąja padėtimi.“ Kaip teigia pagrindinės žiniasklaidos priemonės, beždžionių raupais, pasireiškiančiais užsikrėtusiems karščiavimu, galvos skausmu, raumenų skausmais ir (be kitų simptomų) išbėrimais aplink lytinius organus, pirmiausia užsikrečia vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais.
Beždžionių raupai dažnai perduodami lytinio kontakto būdu, dėl ko tokie komentatoriai kaip Andrew Sullivan Tviteryje griaudėjo apie prieinamų vakcinų nuo beždžionių raupų trūkumą artėjant Puikybės mėnesiui (Pride Month). Trumpai tariant, ligos didžia dalim būtų galima išvengti… laikantis socialinės distancijos.
Bet atsitiktiniai lytiniai santykiai po seksualinės revoliucijos yra neliečiama teisė, o pasakyti LGBT žmonėms, kad sumažintų savo seksualinį aktyvumą, turbūt yra didžiausia erezija. Taigi tie patys sveikatos valdininkai, kurie uždarė mokyklas ir neleido žmonėms artintis prie mirštančių giminių lovos, uždarė bažnyčias ar ribojo jų veiklą, liepė žmonėms likti namuose ir reikalavo, kad visi laikytųsi 6 pėdų atstumo vienas nuo kito ir dėvėtų kaukes, net nesvarstytų sustabdyti masinius Puikybės renginius, kurie tapo infekcijos nešėjai.
Kaip teigė Erick Erickson, žmonės, trokštantys dėl Covid‘o uždaryti visuomenę, „yra tie patys valdininkai, kurie neuždraus orgijų, kad sustabdytų beždžionių rupus. Kaip paaiškėja, net dviem savaitėms to nedarytų, kad sustabdytų plitimą.
Health officials who shut down schools, closed beaches, and prevented us from seeing our relatives are the same health officials who won’t ban orgies to stop monkeypox. Two weeks of no anal to stop the spread is too much, but two years of not seeing our relatives wasn’t enough.
— Erick Erickson (@EWErickson) July 23, 2022
Tiesą sakant, pagrindinis daugelio politikų rūpestis dabar yra ne beždžionių raupai, o mintis, kad juos skleidžianti veikla gali lemti stigmatizavimą. Kaip Tviteryje rašė žinomas Kalifornijos įstatymų leidėjas Scott Wiener, įstatymo, mažinančio pasekmes dėl atsisakymo atskleisti savo ŽIV infekciją seksualiniam partneriui, sponsorius: „Dėl beždžionių raupų atsirado daug gėjų vyrų gėdinimo, susijusio su seksu. Tas pats gėdinimas, kurį matėme devintajame dešimtmetyje dėl ŽIV. Pamokslauti žmonėms, kad neturėtų lytinių santykių, nėra visuomenės sveikatos strategija. Tai nesustabdė ŽIV, tai jį apsunkino. Ir nesustabdys beždžionių raupų. Tai, kas bus veiksminga, yra skiepijimas testavimas ir švietimas. “
Rašymo metu tas jo įrašas buvo cituotas Tviteryje 1100 kartų, ir šimtai žmonių pabrėžė, kad Wieneris buvo didelis socialinės distancijos gerbėjas, kol prieita prie pasiūlymo, kad norint išvengti beždžionių raupų plitimo reikėtų vengti seksualinio kontakto. Toks atstumas, žinoma, per didelis.
Skirtumas tarp reakcijos į Covid‘ą ir reakcijos į beždžionių raupus pats savaime nėra joks atradimas, tačiau tai tikrai primena, kas turi privilegijų šioje visuomenėje, o kas ne. Jūsų senelio laidotuvės gali būti neleidžiamos dėl Covid‘o, nepaisant to, kokių atsargumo priemonių ėmėtės, o gėjų renginys dėl beždžionių raupų nebus atšauktas bijant stigmatizuoti seksualinį elgesį, kuris beždžionių raupus ir platina.
Šiuo metu taip pat tinka paminėti, kad beveik visų lytiškai plintančių ligų Kanadoje jau ilgus metus daugėja. Chlamidijų dažnis nuo 1997 metų kasmet augo, o nuo 2001 iki 2010 metų jis šoktelėjo 72%. Gonorėjos dažnis nuo 2001 iki 2010 metų padidėjo 53,4%, ir nuo to laiko augimas nesustoja, o 15-19 metų moterų tarpe šis dažnis keturis kartus viršija šalies vidurkį. Sifilio dažnis nuo 2001 iki 2010 metų padidėjo sukrečiančiais 456,7%, ir ypač dramatiškai jis išaugo tarp „vyrų, kurie turi lytinių santykių su vyrais“.
Jungtinėse Valstijose kasmet nustatoma virš 20 milijonų naujų lytiškai plintančių ligų atvejų. Šalyje, turinčioje 318 milijonų gyventojų, 110 milijonų vyrų ir moterų serga lytiškai plintančiomis ligomis, kurios kasmet sukelia mažiausiai 16 milijardų dolerių tiesioginių medicininių išlaidų kasmet, o gal ir daug daugiau. Pusė šių naujų infekcijų nustatoma jauniems žmonėms nuo 15 iki 24 metų.
Kaip dažnai jūs girdite šiuos skaičius, pranešamus žiniasklaidos? Praktiškai niekada. Ligos ir infekcijos, dažnai turinčios bjaurias fizines (neminint psichologinių) pasekmes, yra daugiau ar mažiau ignoruojamos, nes visi bijo, kad jei kalbėsime apie lytiškai plintančias ligas, gali tekti kalbėti apie socialinių atstumų laikymąsi.
Ir jei kalbėsime apie socialinės distancijos laikymąsi turėdami mintyje seksualinį elgesį, atrodys, kad mes propaguojame susilaikymą… apie kurį mums lytiškai plintančių ligų augimo dešimtmečiais buvo sakoma, kad tai neveikia ir kad tai nėra realistiška, kol jie uždarys ištisas šalis, kad „sustabdytų plitimą“.
Šaltinis: lifesitenews.com