Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Lapkričio 12 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) paskelbė pradedanti neterminuotą streiką. Kaip rašoma pranešime spaudai, „streiką rengti privertė valdžios nenoras derybų keliu spręsti problemų dėl mokytojus žeminančios naujos darbo apmokėjimo sistemos, kuri įgyvendinama chaotiškai jai tinkamai nepasirengus“.

Mokytojai neslepia: „Dėl to mokyklose jau trečias mėnuo tvyro chaosas ir nežinomybė, bendruomenės supriešintos, o visa tai žlugdo ugdymo procesą“. Mokymosi procesas nutrūks ir per streiką: jame dalyvaujantiems mokytojams nereikia eiti į darbą.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas tvirtina, kad Vyriausybė „klaidina visuomenę“ teigdama, kad dėl šios reftomos mokytojų atlyginimai pakilo net 117 eurų, nors Švietimo ir mokslo ministerija nuolat tvirtino, jog kelti mokytojų atlyginimus niekada nebuvo naujojo darbo apmokėjimo modelio tikslas. A. Navicko teigimu, tokie Vyriausybės pateikiami skaičiai tėra „manipuliacija statitika“ – iš tikrųjų „atlyginimai pakilo vos keliais eurais“. Tokį „padidėjimą“ daugelis mokytojų suvokia kaip „pažeminimą“, o „ministerijos skleidžiama informacija apie neva ženkliai išaugusias algas“ situaciją tik dar labiau užaštrino ir daugeliui mokyklų tapo stimulu dar aktyviau jungtis prie streiko.

LŠDPS primena, jog reikalavimai dėl netinkamai rengiamo naujojo darbo užmokesčio modelio buvo iškelti dar prieš metus įvykusiame suvažiavime. Šių metų gegužės mėnesį buvo surengtas ir įspėjamasis streikas, tačiau „reforma vis tiek buvo stumiama buldozerio principu neatsižvelgus į jokius argumentus“.

„Švietimo ir mokslo ministerija dar vis neketina taisyti savo klaidų, o planuoja keliones po Lietuvą į streikuojančias mokyklas aiškintis situacijos. Matant tai, kad jau dabar yra 79 švietimo įstaigos, kurios jungiasi į streiką, ir kiekvieną dieną jų skaičius vis auga, Švietimo ir mokslo ministeriją tikslinga būtų pervadinti ne tik į sporto, bet ir į turizmo ministeriją“, – karčiai pajuokauja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Jo įsitikinimu, ši reforma yra „iš esmės ydinga“ ir „negali būti įgyvendinama sklandžiai“. Tačiau „ministerija neprisiima atsakomybės, nekeičia susidariusios padėties, bei toliau pirštu rodo į savivaldybes, mokyklų vadovus ir pačius mokytojus, taip kenkdama visų pirma vaikams, kuriems nutrūksta ugdymo procesas. Todėl pradedame streiką ir streikuosime tol, kol bus priimti sprendimai padėtį keisti“, – tvirtina LŠDPS vadovas.

LŠDPS pagrindinis reikalavimas – nedelsiant atsisakyti absurdiškos darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos ir įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiu kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 val. skirta kitiems darbams. Kitas ne mažiau svarbu reikalavimas – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

* * *

LŠDPS pateikia tokį streikuojančių švietimo įstaigų sąrašą:

Nuo lapkričio 12 d.

Vilniaus Žemynos progimnazija
Klaipėdos lopšelis-darželis „Želmenėlis“
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Kalvarijos gimnazija
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija
Kuršėnų Pavenčių mokykla-daugiafunkcis centras

Nuo lapkričio 13 d.

Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla
Panevėžio r. Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija
Panevėžio r. Smilgių gimnazija
Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
Švenčionių pradinė mokykla
Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija

Nuo lapkričio 14 d.

Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija
Panevėžio r. Naujamiesčio gimnazija
Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija
Kaišiadorių Žiežmarių gimnazija
Vilniaus lopšelis-darželis „Aušrelė“
Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija
Skuodo Bartuvos progimnazija
Šaulių r. Meškuičių gimnazija
Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio mokykla
Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinė mokykla

Nuo lapkričio 15 d.

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla
Panevėžio muzikos mokykla
Panevėžio r. Ramygalos gimnazija
Šiaulių Centro pradinė
Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija
Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija
Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija

Nuo lapkričio 16 d.

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla
Panevėžio „Vyturio“ progimnazija
Vilniaus lopšelis-darželis „Drevinukas“
Vilniaus lopšelis-darželis „Lakštingala“
Vilniaus Simono Daukanto progimnazija
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija
Klaipėdos „Gilijos“ pradinė mokykla
Klaipėdos „Vyturio“ gimnazija

Nuo lapkričio 19 d.

Klaipėdos Vydūno gimnazija
Panevėžio Saulėtekio progimnazija
Panevėžio lopšelis-darželis „Vyturėlis“
Panevėžio lopšelis-darželis „Vaikystė“
Panevėžio lopšelis-darželis „Voveraitė“
Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykla
Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla
Visagino Atgimimo gimnazija
Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla
Švenčionių progimnazija
Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija
Panevėžio Vilties progimnazija
Zarasų meno mokykla
Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija
Klaipėdos „Smeltės“ progimnazija
Klaipėdos “Verdenės“ progimnazija
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija
Klaipėdos laivininkų mokykla
Klaipėdos „Versmės“ progimnazija
Klaipėdos „Santarvės“ progimnazija
Kėdainių šviesioji gimnazija
Marijampolės sav. Sasnavos pagrindinė mokykla
Kaišiadorių meno mokykla

Nuo lapkričio 20 d.

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla
Raseinių Šaltinio progimnazija
Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija
Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija
Elektrėnų „Versmės“ gimnazija
Pagėgių sav. Piktupėnų pagrindinė mokykla

Nuo lapkričio 21 d.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija
Kaišiadorių lopšelis-darželis „Žvaigždutė“

Nuo lapkričio 22 d.

Raseinių meno mokykla
Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija
Šakių r. Griškabūdžio gimnazija
Alytaus Jotvingių gimnazija

Nuo lapkričio 23 d.

Alytaus Putinų gimnazija
Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazija
Alytaus Panemunės progimnazija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Seniai žinoma

pasaka apie žabus pavieniui…… kaip lengva juos sulaužyti…. iš pradžių daktarai.. po to „vaikai”… dabar mokytojai….. ir ką… ogi nieko… labai jau toli nuo žmonių juos ginantys įstatymai ir valdžioje sėdintys…. o jeigu tie mokytojai , o gal dar ir kiti sąžinės nepraradę būtų parėmę medikus, o medikai dabar paremtų mokytojus… gal tada ir pajėgtume sudalyvaut demokratijos procese… bet gi kiekvienam rūpi tik savo reikalai taip kaip ir valdžioje sėdintiems… visi mes tokie patys.

Eilinis

Konservatorių projektas. Nu nėra jau tie mokytojai tokie ir nuskriausti. Visiems iki pilnos laimės niekada nebus gana.

Juozas

Vienoje laisvės kovotojų dainoje yra tokie žodžiai:

„Draugai už jį stojo,
Norėjo neduoti,
Bet jie neužstojo visi…”

Pradėta kova- junkitės prie jos visi, net jei galvojate, kad dar galima kentėti. Jungtis turėtų ir dėstytojai, ir medikai- juk iš jūsų bus atimta ir atiduota kovojusiems. Visi jūs esate labai svarbūs Lietuvai, gal net svarbesni už nemokančius organizuoti valstybės gyvenimo seimūnus, todėl kentėti neturite. O pinigų yra- tegul neperka paprasčiausių kėdžių po 500 litų, neveikiančių kompiuterinių programų už dešimtis milijonų- visiems užteks.

Raigerdas

Taip, panašu, kad tai yra konservatorių projektas. Dėl šito streiko reikėtų aiškintis, nes pakeitimai į etatinį atlyginimą tik prasidėjo. Negali būti dar tikslių duomenų, nes per mažas laikotarpis. Bet čia yra įdomesnis faktorius, nes šitas „streikas” yra daugiau panašus į maištą. Tai panašus maištas, kurį sukėlė konservatoriai, kada pralaimėjo rinkimus ir kada jiems buvo pasiūlyta sudaryti daugumos koaliciją. Manau, kad čia vyksta pasipriešinimas toms reformoms, kurių nenori kai kurių mokyklų direktoriai. Kai valdė konservatoriai, o vėliau ir raudonnosis Švietimo ministras Gintaras Steponavičius, tai ten viskas buvo gerai. Labai labai keistas tas streikas. Kai perskaičiau sąrašą streikuojančių mokyklų, tai buvau nustebęs, kad jų tarpe yra ir tokių direktorių, kurie yra šiek tiek netradicinės pakraipos. Mano manymu, tai yra išprovokuotas streikas konservatyviai… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Labiausiai suinteresuoti mokyklų direktoriai iš Panevėžio. Nejaugi Panevėžys pasižymi geriausiomis švietimo tradicijomis ir pasiekimais? Kažkaip nelabai panašu, kad Panevėžys būtų Lietuvos švyturys pagal pasiekimus švietimo srityje. Bet pažiūrėkime ir į kitą statistiką: G. Landsbergis giriasi, kad „Panevėžys bus vienintelis miestas Lietuvoje, kur konservatorių partijoje įvyks rinkimai kandidatų į merus rinkimams”. Štai ir kandidatai: M. Mališauskas, R. Juknevičienė ir I. Grigienė. Taigi, R. Juknevičienė pasižymi pomėgiu šmeižti, iškraipyti faktus ir tai yra įrodymas, kad jos mąstymo sistema susiformavo taip, kad ji mato dalykus taip, kaip tai buvo žinoma labai seniai, ir buvo pavadinta Kreivų Veidrodžių Karalystė. Tokia buvo TSRS ir tie dailidės iš Kreivų Veidrodžių Karalystės niekur neišnyko, nes jie nori VALDŽIOS. Niekas taip netrokšta valdžios, kaip trokšta šitos kategorijos dailidės.

Agnė

Pritariu Raigerdui ir dauguma pedagogų pritartų. Turiu draugų mokytojų. Kas nori dirbti apie streikus nemąsto. Direktoriai didesnė bėda negu algos. Jiems reformų nereikia, kėdė užtikrinta ir pajamos nemažės.

avelei- agnus

Metas tau atvirai padakyti- esi tikra stierwa. Tu sučka, čia nuolat atbėgi čia pašlovinti vaikagrobių banditų valdžios, bet žinok padla, daug rėmėjų savo kumyrams čia nesuagituosi. Tik debilas gali nusiristi iki tokio lygio, jog atseit streikuojantys mokytojai yra tik koncervų pakalikai-marionetės.
Tu avie, padirbk trisdešimt metų nuliberastintoje mokykloje kur mokytpjas neturi jokių teisių, o teisėmis pertekę maži šunsnukiai neturi jokių pareigų- vat tada, kai likus keliolikai metų iki pensijos pasijutusi be sveikatos esanti griuvena, tuomet gal mažiau pezėsi nesąmones. Kad tu nusprogtum su savo skverneliais ir petrauskienėm!

Liepa

Agnei ir Raigerdui.// Tai jūs abudu pabandykit pastreikuot ir tada čia dėliokit savo didingus apmąstymus. Ak, dar ir mokytoju padirbkit bent kokias tris dienas. Esu ir šiaip streikavusi, ir dalyvavusi streiko komiteto veikloje. Vienas dalykas streikuot kokioj Prancūzijoj, o kitas dalykas tą daryt pas mus, Lietuvoje, kur baudžiava ,nė velnio, nepanaikinta. Yra begalė taisyklių ir instrukcijų, kaip atgrasyti lietuvių baudžiauninkus nuo bet kokių maišto prieš ponus apraiškų. Ir prieš streiką ir po streiko tave iki grabo lentos lydės darbdavio, vietinių savivaldos klapčiukų neapykanta dėl jų asmeninės karjeros gadinimo. Vilko bilietas GARANTUOTAS…// Savo aplinkoje irgi turiu daug mokytojų. Nepažįstu nė vieno, kuris norėtų „dirbti, dirbti, dirbti” ir numirti darbo vietoje.// Ačiū Dievui, nors Navicko profsąjunga rodo pavyzdį, kaip turi kovoti už… Skaityti daugiau »

koks lygis

Kelios pastabėlės.1.Kodėl pedagogai,kaip ir šviesuomenė,nesugeba susiburti į vieną profsąjungą?Interesai skirtis negali,išsilavinimas irgi,tai kur problema?Daug norinčių būti vadais?2.Biudžetą papildo dirbanti klasė.vaikų tėvelių didžiuma gauna minimumą,lyg ir turėtų mokytojas bent kiek orientuotis matematikoje?Ir tik neobjektyvus nepajėgia matyti,kam naudingas valstybės nestabilumas,kas naktim nemiega,vis dar svaigdamas apie premjero kėdę ir savo prezidentą.
O dabar,pirmyn,patyčių meistre,jei dirbai mokykloj,tai vargas tamstos mokiniams.

Raigerdas>Liepai ir...

Štai jie maištininkai:”Tu avie, padirbk trisdešimt metų nuliberastintoje mokykloje kur mokytpjas neturi jokių teisių, o teisėmis pertekę maži šunsnukiai neturi jokių pareigų- vat tada, kai likus keliolikai metų iki pensijos pasijutusi be sveikatos esanti griuvena, tuomet gal mažiau pezėsi nesąmones. Kad tu nusprogtum su savo skverneliais ir petrauskienėm!”. Kaip iš viso tu galėjai dirbti mokykloje, jeigu net neskiri juodo nuo balto? Aš jau nekalbu apie spalvas. Reiškia tokių sovietinio mąstymo mokytojų dar pilna mokyklose. Ko šitokia mokytoja gali išmokyti, jeigu ją pačią reikia mokyti ir dar klausimas, ar ją įmanoma ko nors išmokyti, jeigu ji net nemoka ir nenori mokytis? Štai ji rašo, ne koks nors blogai besimokantis mokinys, bet ta, kuri „moko” kitus:”Tu avie, padirbk trisdešimt metų nuliberastintoje mokykloje… Skaityti daugiau »

Liepa

Šv. Raigerdui. Nežinau, kas bus, kai apleisit šitą ašarų pakalnę,- pasaulis be tamstos užsilenks…//
Taip, aš , Liepa, pagal Raigerdo mintyjimus galinga – „sugrioviau” LT švietimą, mediciną, teisėsaugą, ekonomiką ir t.t. Tikiu, kad ir antrą pasaulinį sukėliau, nors nebuvau gimusi.//
Beje, nors kažkurio skaitytojo parašytas komentaras „avelei- agnus 2018-11-14 0:09” yra aštrus, be mandagybių rūbo, bet visai jam pritariu. Lietuvoje daug įvairių profesijų žmonių gyvena nevilty. Nepasiduokim !//

Raigerdas>Liepai

Niekas nepakito, nes jūs dar kartą tik įrodėte, kad jūs niekaip negalite dirbti pedagoginio darbo, dėl dominuojančio jūsų galvoje destruktyvaus mąstymo. Konstruktyvus mastymas kuria, destruktyvus griauna, todėl jūs neišvengiamai būsite visose tokiose akcijose, kuriose reikia kažką sugriauti. Jūs dabar streikuojate prieš apmokėjimą pagal etatus? O ką jūs siūlote? Grįžti vėl prie raudonnosio Gintaro Steponavičiaus „krepšelizacijos”? Jums gi nesvarbu prieš ką jūs streikuojate? Jums svarbu būti „prieš” kažkokius tai mistinius ponus. Kada mokytojų atžvilgiu 28 metus nieko nebuvo daroma, tai jūs tylėjote. O kai atėję nauji žmonės pradėjo kažką daryti, tai jūs juos kaltinate. Tai, kas esate jūs patys, jeigu nesuvokiate net, ką jūs darote? Štai ankstesnė sovietinė sistema buvo sugriauta. Bet gal nereikėjo visko griauti? Gal reikėjo atrinkti tai, kas… Skaityti daugiau »

Toto

Papildant p.Reigardą
panašu, kad dėl organizatorių , Jūs neklystate. Jau delpidėje yra Tapkino revoliucinis straipsnis apie streiką 🙂

Toto

P.S. adminam
Jūs, gerbiamieji, laikrodį savo pareguliuokit

Agnė

Iškalbinga Liepos citata: „Ir prieš streiką ir po streiko tave iki grabo lentos lydės darbdavio, vietinių savivaldos klapčiukų neapykanta dėl jų asmeninės karjeros gadinimo. Vilko bilietas GARANTUOTAS”. Tai gal, brangieji pedagogai, ir pastrekuokite prieš šituos Vilko bilieto dalintojus. Nuo direktorių, savivaldybių švietimo skyrių …ir pastreikuokite. Ar ne? Ministerija skyrė finansavimą, kur jis? Dalis tokių, jūsų įvardintų klapčiukų, dar nuo Steponavičiaus valdymo „krepšelinių” laikų. Sėkmės!

avelei

Tavo policai-kolxozinė Ryža ministrės parodija viena ranka „skyrė”, o kita su sava xebra padidalijo. Teko susidurti su tos sterwos vadovauta „mosta” – vagių, pinigų dalybos tik saviems ir otkatų kontora. Nereikia „lia-lia”.
Esi aktyvi balsuotoja už policai-kolxozninkus, reiškia esi gestapininkų režimo kolabotantė. Esi atsakinga už kiekvieno pagrobto vaiko suluošintą vaikystę, už kiekvieną nusižudžiusią motiną. nes tokios avys ir asilai kaip tu ir atvedė ant mūsų galvų kolxoz-orwelinį marą. Ir tik nekabink mums koncervinių ar kitų sisteminių etikečių- mes ir kitų režimo partinių gaujų nekenčiame. Visų! Savo mėšlu terliokis pati.

Raigerdas-anoniniminiam šmeižikui

Pasirodo, kad ir šmeižikai streikuoja. Ko nori šmeižikas? Nebaudžiamumo. Ko siekia žmonės, priklausomi nuo savo pomėgio šmeižti kitus žmones? Jie nori fašistinės ar komunistinės diktatūros, kurioje jie pradeda karaliauti. Štai vienas iš anoniminių šmeižikų-dinozaurų sugebėjo išveblenti ar iššnypšti savo susikaupusią neapykantą:”avelei 2018-11-14 21:24 Tavo policai-kolxozinė Ryža ministrės parodija viena ranka “skyrė”, o kita su sava xebra padidalijo. Teko susidurti su tos sterwos vadovauta “mosta” – vagių, pinigų dalybos tik saviems ir otkatų kontora. Nereikia “lia-lia”. Ir šitas šnypšiantis šmeižikas neina į prokuratūrą, neina į policiją arba STT ir nepateikia jokių faktų apie „mosta”, nes, matomai jis neturi. Ir tai galimai būtų įvertinta kaip kliauza, nes jo elgesys daugiau panašus į stukačioko elgesį, kadangi kur kas svarbiau jam yra kurstyti žmones,… Skaityti daugiau »

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top