Dénes Albert
Po 2021 m. federalinių rinkimų Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) partijos nariai pareikalavo oficialiame partijos pavadinime nebeįtraukti žodžio „krikščionių“, sakoma straipsnyje, kurį trečiadienį paskelbė Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).
Remiantis vidinė analize padaryta išvada, kad Vokietijos konservatoriai baiminosi, jog negalėdami prisivilioti ne krikščionių balsuoti už jų partiją, apriboja save, ir buvo labai linkę pašalinti „C“ iš CDU partijos pavadinimo, kaip teigia Mandiner.
Jei CDU taip pasielgtų, daugeliui konservatorių tai reikštų dar vieną partijos žingsnį į kairėn, jai tampant vis mažiau konservatyvia. Ji netgi puolė kitas partijas, tokias kaip Vengrijos Fidesz, kurios atvirai pripažįsta ginantys krikščionių tikėjimą Europoje.
Vokietijoje pasitikėjimas bažnyčia dramatiškai krito. Tikimasi, kad šiais metais pirmą kartą mažiau nei pusė vokiečių priklausys vienai iš dviejų istorinių bažnyčių. Taip pat rimtą susirūpinimą kelia tai, kad skandalai Romos katalikų bažnyčioje – piktnaudžiavimo ir seksualiniai skandalai – paveikė socialinį krikščionybės suvokimą kaip visumą.
CDU, neseniai pralaimėjusi federaciniuose rinkimuose, bando ieškoti savo dvasios, nes vis senstanti partijos balsų bazė atskleidžia, kokia trapi yra partijos ateitis.
Atsižvelgiant į tai, pavadinimo keitimo siūlymas gali būti interpretuojamas kaip vienos didžiausių šalies politinių bendruomenių noras atsiriboti nuo krizės kamuojamų krikščioniškų institucijų. Tuo pat metu Europos politiniai procesai iki šiol neparodė, kad nuoroda į krikščionybę turėtų įtakos konservatyvių partijų sėkmei.
CDU iniciatyva nebūtų beprecedentė, nes Šveicarijoje Liaudies krikščionių demokratų partija federaliniu lygmeniu persivadino į „Die Mitte“ (Centro partija).
Diskusijose CDU ir CSU (CSU – Krikščionių socialinė sąjunga) viduje dažnai pabrėžiama, kad partijų aljansas kuriamas remiantis konservatyviais, socialiai krikščioniškais ir ekonomiškai liberaliais principais. Krikščioniškosios krypties fonas pirmiausia paveikė socialinę kryptį, tačiau „C“, t. y. krikščioniškasis būdvardis, įkūnija ir kontrastą tarp skirtingų tendencijų partijos viduje.
Anksčiau CDU ir Bavarijos seserinės partijos, Krikščionių socialinės sąjungos (CSU), lyderiai deklaravo katalikišką socialinį mokymą kaip ryšį tarp skirtingų tendencijų. Tačiau šiandien šią funkciją atlieka šūkis „Krikščioniškasis žmogaus įvaizdis“, visų pirma skirtas rėmėjams, kurie prisipažįsta esantys kultūriniai krikščionys, bet nėra tikintys arba gali prisipažinti esantys kitos religijos atstovai.
Frankfurter Allgemeine Zeitung publikacijoje priduriama, kad nors raidės „C“ turinys pasikeitė, CDU/CSU neturėtų atsikratyti nuorodos į krikščionybę. Be jos CDU ir CSU būtų nebe broliškos partijos, o dviejų skirtingų politinių įsitikinimų partijų aljansas. Todėl, kol krikščionybė kaip kultūrinė figūra vaidina vaidmenį Vokietijos visuomenėje, vertėtų laikytis dabartinio pavadinimo.
Šaltinis: rmx.news