Nida Vasiliauskaitė apie „Rusija – ne Europa!“

Kas kartą, kai išgirstu ką nors pasišvaistant niekinančiu „Taigi Rusija – ne Europa!“, nesuprantu, kas šiems žmonėms (paprastai – doriems patriotams) yra: jų akiratis šiuo klausimu tikrai vis dar toks pat kaip nabago kaimiečio, gyvenime kojos iš savo Telšių neiškėlusio, kuris, ištremtas Sibiran ar pagyvenęs tarp mordvių, grįžo nešinas oriu įsitikinimu, kad buvo Rusijoje ir „pažino Rusijos kultūrą“.

Ar jie tokie intelektualiai nesąžiningi ir piktavaliai, kad nemato problemos nekenčiamam politiniam priešui, nepaisant faktų, logikos ir tiesos, užginčyti viską, ką patys laiko esant bent kiek gera (paprastai neigiantys Rusijos europietiškumą būna orientalistai: tiki, kad „nebūti europiečiu“ – whatever it means – tolygu priklausyti „žemesnei rasei“ ar bent būti „mažiau civilizuotam“)?

Com’on: slavai – ne europiečiai, ar krikščioniška civilizacija – ne europinė? Sibiriečiai – „kitokie“, užuralėj – „ne tokie“? Ir ką? Tebūnie jie „ne tokie“ 180 laipsnių kampu ir viską daro/mano tiksliai priešingai nei „mes, europiečiai“, tik kuo šios kadaise Rusijos kolonizuotos tautelės čia apskritai dėtos? Ten visuomet buvo atokiausias imperijos užkampis, į kurį – kaip į kraštą, kur „nieko nėra“ ir viskas svetima – tremdavo pačius rusus.

Rusija YRA Europa, end of story. Nekenčiam mes jos, bijom mes jos – jau visai kitas klausimas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tėvas buvo kare ir

sakydavo,kad geriausi žmonės tarp karių buvo sibiriečiai ir ukrainiečiai.

kvaila ta Nida

reiktų jai pagyventi Rusijoje, pabendrauti su su rusiukais
ir pagyventi Europoje – UK, Airijoje, Prancūzijoje.
——-

skiriasi kaip pragaras nuo dangaus.
negi kvailutė nabagė Nida nesupranta, kad lietuviai bėga (emigruoja) nuo rusiškos kultūros į europietišką kultūrą?

Dzeikas

Tevui:
Chingyzchano kariai irgi sako buvo nuostabiausi zmones ir puikus bendrazygiai.

Kis

aplamai pavartojus zodi „rusija’ nelabai ir aisku kur ji randasi?Petrogradas-tikriausiai taip,ten ir zmones kito sukirpimo.Sakau,nes zinau ne is nuogirdu.Maskva tai vagiu oir aferistu,prisitaikeliu ir galima vardinti iki nukritimo,bet ten dauguma anu ir sudaro,ten ruselis gan retas ir tas gali tik susukti;privaziavo cia,tai nera tusti zodziai,gal rusa gali surasti apie Chabarovska ,kuriuos treme Leninai ir Trockininkai,bet jie juk nebuvo rusais?(Pasidomekite,kad buvo Lenino vyriausybes nariais?Isskyrus Feliksiuka,visi „R” neistardavo.Va jums ir Jevoliucija dhaugai.Iki Uralo totoriai ,Baskyrai,bet jie zegnotis slaviskai nemoka,uz Uralo nafta ir dujos ,kedro riesutai,medus ,o viska saugo medvedef.Europietisko atvezes buvo Petras 1,bet po to praejo daug laiko,o po monarcho seimos iszudymo rusijoje kur 40% visos zemes rutuliuko gerybiu,pastoviai gyveno na bukvy „X”Cia niduke, tu esi neteisi.

g.p.

Vo pervych: vy mužčina ili ženščina? (prof. F.F. Preobraženskis)

Prašalietis

XXIa. „tautinis mokslas pasiekė tokias aukštumas”, kad didesnė ir mažesnė „šviesuomenės” dalis pradeda „galvoti” ar žino kas yra, kur iš tiesų randasi nuo 900 metų kunigaikščio Vladimiro suvienyta ir apkrikštyta Rusija. Ir kas tai per žmonės „gali būti” rusai su visa Rusija, kurių caras 150 metų buvo ir Lietuvos Didysis Kunigaikštis, kurių partija ir vyriausybė XXa. buvo 50 metų vadovaujanti ir vairuojanti Lietuvos TSR jėga, kurių sukurtas Tarybinis Sojūzas 1990 metais lietuviškus nežinovus, 50 metų mokintus ir baigusius tarybines mokyklas ir institutus, paleido į eurosojūzinę „nepriklausomybę”.

Birute

Saunuole ,Nida.Aciu.

Dar Nidos skaitytojas

Jei nebūtume anonimai, galėtume lažintis kiek laiko reikės taikiai Nidos europietiškai evoliucijai iki jos tekstuose liks bent trys lietuviški intarpai. Modernu ir apgailėtina. Laiko vaikas.

si karta nesupratau

kam tokio straipsnio reikejo. bet, kadangi komentatoriai komentuoja ir netgi deda teigiamus vertinimus, reiskia, kad tas nesupratimas yra mano problema, o ne cia besilankanciuju:):)

Japonija irgi ne

Europa.Tačiau,kokia ten kutūra.

Vaclovas

Kodėl ir Lietuvoje yra minimas doičių mums priskiriamas bailumas, minkštumas? Lietuviai nebijo, tik racionaliai supranta priešo gausumo pavojų. Būna, kad nekenčia, praradę širdį ir protą (Holokosto atveju ir dabar, kai bando mėgdžioti anglo-saksų būdą, išstumiant iš visuomenės kitataučius ar menamus svetimtaučius). Lietuviai drąsūs, tačiau daugumoje neapsišvietę, žemiški, tad linkę į blogį. Humanistų priedermė – netingėti auklėti. O norint išsiaiškinti, ar lietuviai, rusai yra europiečiai, ar ne, reikia išsiaiškinti apibrėžimus. Aišku, kad mes nesame autistiniai anglo-saksai (nepainioti su tais, kuriuos dabar rusai taip vadina – kas nežinote, pasidomėkite būtove (istorija)) ir hierarchiniai romiečiai. Pasiutusiais keltais nesame taip pat 🙂 Tai štai.

Autorė

nežino istorijos, nežino, kas yra slavai ir iš kur jie išplito. Turbūt mano, kad „slavai” – tie, kurie kalba rusiškai. Ji tarsi tradicinė amerikonė visą SSSR laiko „Europa”, todėl jai ir „Rusija” irgi „Europa”, net už Uralo, kur iki šiol kažkodėl būta Azijos. Tegu pasidomi geografinėje Europoje šiapus prie Uralo gyvenusiais ir dar nemenka dalimi dabar tebegyvenančiais vepsais, meriais, mariais, mordviais, o seniau (bet toli gražu nebe Antikos laikų) – Volgos bulgarais ar chazarais, kada baltai buvo savo vietose, o jokių „rusų” prie Volgos dar nebuvo. Tai tik šiapus Uralo. Tai ką tuomet pasakysi apie carų nuo XVI a. pradėtas kolonizuoti milžiniškas teitorijas už Uralo, kur ir dabar tuščia per šimtus kilometrų, kurių geidžia kinai nežinodami, kur dėti savo perteklinės… Skaityti daugiau »

Frejus

A sita Nida ,dicka gyvai macius???

Al.

Jei žmogus (-na) įterpia whatever it means, Com’on ir end of story, tai jis europietis. Taigi, europiečiu tapti ne taip jau sunku.

Anglų kalbos mokytojas

Užrašas „com’on“ neturi prasmės. Galų gale, tai būtų ištariama taip pat kaip ir įprastai užrašyta forma „come on“. Raidė -e žodyje „come“ vis tiek netariama ir pirmojo skiemens balsio tarimo nekeičia, taigi jai ir apostrofo nereikia. Jeigu norėta užrašyti šnekamosios kalbos formą, kai pirmojo skiemens balsis ištariamas kaip schwa (ə), tada įprasta rašyba būtų „c’mon“, bet visada geriau rašyti nesutrumpintą formą. Beje, atitinkamas lietuviškas posakis sudarytas labai panašiai. Tai būtų mazdaug „eik jau eik“ 🙂

Post scriptum. Rusija tikrai nėra Europa.

s.m.

nors draugas praporščikas Prachadimcas čia bandė visiškai neįtikinamai piešti griežtai pagal instrukcijas iš komiteto apie 9 amžiuje krikštytą Rusiją (aha, kurią sugalvojo Petras Pirmasis tik 1726-ais…)Rasyja (nepainioti su Rusia) šimtmečius buvo Ordos vasalas, ir iki šiol liko jos tvarkos ir valdymo tipo tęsiniu kartu su visomis jos nukariautomis Azijos tautelėmis ir, deja, dalimi šiapus Uralo buvusių ne Azijos tautų. Nida apsiriko.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top