Nida Vasiliauskaitė. Pilietinė pareiga…

Pilietinė pareiga… Labai panaši į moksleivio pareigą, kuri, ko gero, yra vienintelis dalykas, kurio kadaise išmokau būtent mokykloje ir tik jos dėka: kad galima per kai kurias pamokas ramiausiai ruošti kitų dalykų namų darbus ar lošti kortomis, bet tik demonstratyviai ant stalo atsivertus neskaitomą to dalyko vadovėlį – kad būtų palaikoma iliuzija, jog „vyksta pamoka“, nors visi ir kiekvienas, pradedant mokytoja, puikiausiai žino, kad pamoka nevyko, nevyksta ir nevyks (ir nieko nesiims, kad būtų kitaip), o iš tiesų visi daro, ką tik nori, bet tik ne tą, ką oficialiai šiuo metu „reikia“, tik ne tą, ką tingiai negrabiai apsimeta darą.

Tačiau apsimesti – būtina.

Niekas tau netrukdys ir nesikabinės, jei tik tas vadovėlis gulės atverstas, bet jei įsidėsi jį į kuprinę ir vaizdžiai išskleisi ant stalo kitas, realiai tuo metu daromas veiklas – galas tau, gresia visos įmanomos bėdos ir sankcijos. Sąžiningumui, tiesai, prasmei, atvirumui ir funkcionalumui vietos čia nėra – tai „nusikaltėlio“, socialinės tvarkos pažeidėjo atributai, o „geras“ būsi – jei liudysi, kad šią nešvankią tvarką „supranti“ (t.y. priimi) ir kolaboruoji.

Taip ir su pilietine pareiga: visi suprantame, kad „laisvi pasirinkimai“ – priverstiniai, kad nieko negalime, nieko nesprendžiame, kad valdžia ir valstybė – ne mūsų, o politinės teisės – fikcija, bet niekam neleisime to viešai pasakyti ir išlikti nemarginalizuotam ir vieni kitus protinsime, kad esama priešingai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kis

Nuostabus oastebejimai.Super!

Pagrindinė

pilietinė pareiga šiandien yra būt ištikimam ar ištikimai Covid diktatūrai – pasaulio ekonomikos ir sveikatos apsaugos pertvarkymui, prisidengus dideliu rūpesčiu mažuliais, kaip per Bolševikų rūmų perversmą Peterburge 1917 metais. Viskas vardan ubagėlių – vardan jų gerovės. Na, Perversmo ir valdžios paėmimo Rusijoje vadas, manau, žinote iš kur buvo atplukdytas su babkėmis ir prievaizdais, tiesa? Kaip ir tas draugas Covid’as. Juk ta Covid labaratorija iš kur buvo perkelta į Kiniją, nežinote? Neskaitote CNN, ane? Ypač 2015 ar 2016 metais neskaitėte, kaip ten vyko reikaliukai su tuo draugu Covid’u, tiesa? Tad skubėkite greičiau atsiduoti, kad galėtumėte apturėti ką?

T0mas J.

Vyriausybė didina valstybės SKOLĄ ir šalies priklausomybę nuo skolintojų – milijardierių. Miljardieriams gerai, jų planas vykdomas. Už tokį niekšišką elgesį tauta Vyriausybę turėtų sumalti į miltus, o kad taip neatsitiktų – vyriausybė skolintais pinigais dosniai pamalonina save, žiniasklaidą – kad ši kurstytų paniką visuomenėje, kovido baimę, įrodytų karantino ir suvaržymų būtinumą ir – įvykdyto SKOLINIMOSI „pagrįstumą”. Dalis visuomenės patiki, bijo ir vyriausybė į miltus nesumalama. Milijardieriams gerai, Vyriausybei gerai, žiniasklaidos magnatams gerai, na dar gerai vienam kitam kasiulevičiui ar razmuvienei (ne už ačiū juk stengiasi) – o VISIEMS kitiems?! Visiems kitiems blogai. Taip jums ir reikia. Nes esat veršiai, nevykdot savo pilietinės pareigos (apginti valstybę nuo valdžios) – neprotestuojat, leidžiatės lengvai apmulkinami. Istorijos bėgyje per šimtmečius Lietuvai ne kartą yra… Skaityti daugiau »

Viskas kaip ant delno

Siūlau ir kitiems išmokti taupaus, bet esmingo rašymo.

Paradoksas

Kad taip, tai taip, taip veikia laisvi padarai, jau atsirado laisvės partija, labai įdomu nuo ko ji lasva? kadangi, berybė laisvė, dvikojui padarui yra tolygi katastrofai.

Bilionieriai

po Covid priedanga labai rūpinasi mažutėliais – mažins žmoniją, ypač baltuosius, ypač neskaitlingas tautas. Tokias kaip mes. Banksteriai visada už ubagų laisvę, už proletariatą, todėl Covid teroras neišvengiamas. Mūsų pilietinė pareiga nesipriešinti tautos naikinimui arba vijimui iš Tėvynės.

Užkovido horizonto

Dešimtmečiais progresyvistai bandė išnaudoti klimato kaitą,kad  pateisinantų liberalios politikos pokyčius. Tačiau jų naujausias bandymas – naujas pasiūlymas pavadinimu” The great reset”- „Didingas atstatymas“ – yra ambicingiausias ir radikaliausias planas, kurį matė pasaulis daugiau nei per vieną žmonių kartą. Ankstesniame birželio mėn. susitikime, kurį surengė Pasaulio ekonomikos forumas, vieni galingiausių planetos verslo lyderių, vyriausybės pareigūnų ir aktyvistų paskelbė pasiūlymą „atkurti“ pasaulio ekonomiką. Vietoj tradicinio kapitalizmo aukšto lygio grupė teigė, kad pasaulis turėtų priimti labiau socialistinę politiką, pavyzdžiui, turto mokesčius, papildomus reglamentus ir masines „Green New Deal“-„Žaliasis naujas sprendimas” tipo vyriausybės programas. „Kiekviena šalis, nuo JAV iki Kinijos, turi dalyvauti, ir kiekviena pramonės šaka pradedant nafta ir dujomis, baigiant technologijomis, turi būti transformuota“, – rašė Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjas ir vykdomasis pirmininkas… Skaityti daugiau »

Jau tie

kovido neigimo idijotai pradejo kraustitis ir i Tiesa.

Al.

Ne visai sutinku – mąstančių žmonių pilietinė pareiga sakyti tiesą. Ir Nida tą ir stengiasi daryti.

Jau rytoj, tik rytoj,

bilionieriai pradės rūpintis tais mažučiukais, kurie pinigėlių neturi – gydys tik ką tokius, o visus kitus siųs po velnių, kur ten, ką? Stabdomi fizikos, chemijos, matematikos, biologijos, logikos mokslai, kol veiks Covid -19 diktatūra (sąlyginai Raudonojo teroro pavyzdžiu), o kai pasitrauks – šie mokslai vėl grįš į pasaulį. Na, taip, kaip Niurnbergo Karo nugalėtojų teisme, kol vyko procesas Anglijos ir Amerikos kariniuose statutuose buvo laikinai sustabdyti atitinkamų karinių straipsnių veikimas, kad kareivukas gali nevykdyti vado įsakymų, kol vyks teismo ir korimo procedūros. Kai pakorė – straipsniai vėl buvo atstatyti ir pradėjo veikti visa savo galia. Taip ir dabar. Kai bus atsikratyta, bilionierių supratimu, nereikiamo balasto – fizikos, chemijos, matematikos ir logikos mokslai vėl bus sugrąžinti į mūsų gyvenimą.

to Jau tie

Pats čia taip konkuruoji, konkurentus vadindamas idiotais ar dar kuo ten ir ko neigėjais, ar kuo tikinčiais? Taip supranti lygybę įstatymui, lygias galimybes ir mažučiukams sąžiningai varžytis ir laisvąją rinką, šmeiždamas, kaltindamas, juodindamas ir marginalizuodamas, koviduodamas konkurentus?

grumstas

T0mas J. 2020-10-27 13:02 Tomai – tu nematei???. O aš mačiau. Aš mačiau per teliką , kaip Italijoje buvo pakrauti kariniai sunkvežimiai , dengti furgonai, kritusių nuo Covid -19 viruso. Tiesa, po to , kažkur smulkutėmis raidėmis , buvo paskelbta, kad netinktys tuo Covidu susekė, , kad tie furgonai , tai ‘ pasiskolinti” iš kino filmo . ir taip detalių apie tą Covidą netyčia prasisunkia , kas atidžiau stebi, tai kas jiems transliuojama- tai valdžios vyrai be kaukių, arba ta kaukė atsainiai užmauta ir kabo ant pagurklio, kaip Andriukaičiui. Ką jau ką , O Andriukaitis ,žino apie tą Covidą, nes jis buvęs? ES komisaras sveikatos apsaugai-todėl jo toks ir atsainus požiūris į tas kaukes. Tiesa , tos kaukės apsaugo nuo… Skaityti daugiau »

Super įžvalga! 1000% taip!

Dar niekam iki šiol nebuvo pavykę taip tiksliai, trumpai ir aiškiai suformuluoti šito pseudo patriotizmo ir šitos pseudodemokratijos esmės! Bravo! Ačiū!

>>jau rytoj 2020-10-27 15:22

Baltųjų matematika sakė dar greit negriš- perdaug rasistinė yra vis dėl to

„Amerikos matematikos asociacija paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad matematikai turėtų dalyvauti „nepatogiuose pokalbiuose“ apie rasę.Matematikų pareiškime buvo paminėti keli konkretūs federalinės vyriausybės „žalingi” veiksmai, įskaitant prezidento D.Trumpo vykdomąjį įsakymą, draudžiantį vyriausybės mokymus „kritinės rasės teorijos“ ir „baltųjų privilegijos“ klausimais.

USA Mathematics association declares math is racist

ah1

ką ir bepridurti? nebent …”nes gyvatvorėje išlindusios šakelės nukerpamos.”

Dzeikas

Al’ui
Apvaizda neteikia mums tokios pareigos – „sakyti tiesa”.
Teikia pareiga „neliudyti netiesos”.
Subtilus skirtumas sukeliantis dideles pasekmes kai jo nezinai ir nepaisai.

Neliūdyti netiesos

Tai buvo taikoma žydams teisme prieš kitus žydus, bet prieš gojus (gyvulius) to netaikė.
Taip buvo prisakyta žydams, žydų dievo Jahvės. (Senasis Testamentas, berods Pakartoto Įstatymo knygoje).

Al.

Tokią pareigą teikia ne Apvaizda, o mūsų meilė ir įsipareigojimas artimui.

Dar truputį

Ir tavo artimi bus negrai ir babajai.

Al.  Trupučiui

Jie ir dabar man yra artimi – kol yra ne per arti.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top