Nida Vasiliauskaitė. Rimtas, realus, tiesioginis pavojus demokratijai kyla iš viršaus, ne iš apačios

Buvęs KT pirmininkas prof. Dainius Žalimas teigia, kad nacija neturi referendumais spręsti svarbiausių savo gyvenimo klausimų, nes, esą, dar partnerystę uždraus, o partnerystė juk yra prigimtinė žmogaus teisė ir demokratijos pagrindas.

Rimtai. Jis taip sako.

Pirma, visiškai nepriklausomai nuo to, ką manome apie partnerystę (aš pritariu, jei ką), ji tikrai nėra nei prigimtinė žmogaus teisė, nei demokratijos conditio sine qua non. Kaip kad „žmogaus teise“ savaime nėra galimybė sudaryti jokią juridinę sutartį – sutarčių statusas kitas. Ir su demokratija partnerystė turi tiek pat bendra kiek pirkimo-pardavimo kontraktas, nuomos įsipareigojimai ar paveldėjimo teisė: savaime – nieko (šie dalykai puikiai galimi ir be demokratijos), nebent nedemokratiškai būtų ribota prieiga daliai piliečių prie jų, bet tai jau kitas, atskiras klausimas.

Antra, nėra jokio pagrindo manyti, kad nacija tą partnerystę būtinai pasmerktų. Nebent klostantis aplinkybėms, kuriose pritarimas partnerystei būtų matomas kaip bendras provyriausybinis gestas, kaip lojalumo visai eilei nesusijusių dalykų, tarkime, karantino ir valstybinės propagandos politikai – parodymas. O dabar, ko gero, taip ir būtų, bet kalta būtų ne „homofobiška tauta“, o būtent politika ją nuolat tokia vaizduoti ir erzinti.

Trečia ir svarbiausia: čia sąmoningai naudojamasi partnerystės ir „masinės homofobijos“ korta siekiant diskredituoti pačią referendumo – suvereniteto priklausymo nacijai ir jos galios spręsti svarbiausius politinius klausimus – idėją. Tyčia.

Ir būtent tai yra rimtas, realus, tiesioginis pavojus demokratijai – ne „tamsi minia“ veržiasi ją užsmaugti, o, deja, visai kiti veikėjai.

Ne iš apačios – iš viršaus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
...

Ar kada buvo kitaip?

Ir dar demokratiją

smaugia karantinu,kurį būk tai baigė,-galiausiai ribojimai liks,ypač įpratusiam atsipūtusiai leisti laiką viešajam sektoriui.Dabar atostogų metas.

Palyginame

Yra Ru toksai V.Surkov, Krymo aneksijos ir Ukrainos užpuolimo koordinatorius. Nutarė žmogus priminti apie save ir 2021-06-18 davė interviu britų FT, iškalbinga antrašte Vladislav Surkov: ‘An overdose of freedom is lethal to a state’ („Laisvės perdozavimas valstybei yra mirtinas“).
FT straipsnis neprieinamas (yra mokamas), bet Ru džiūgaudami išvertė tekstą ir platina (žinoma, nemokamai). Ciniško V.S. požiūrio citata:
(c) „…Paprastai dauguma žmonių turi labai paprastus įsitikinimus. Tai normalu. Yra aukštoji virtuvė ir yra „McDonald’s“, – juokiasi jis, – Visame pasaulyje visi naudojasi tokiais žmonėmis, juos apgaudinėdami “.
Palinkėčiau vietiniams propagandistams tekstą perskaityti, kad akių nebadytų vietinės propagandos sutapimai su Ru propagandos metodikomis…

Al.

Protingi žmonės, net jeigu jie ir komunistuojantys, despotijos remti vis dėlto nenori. Tai guodžia.

>   Palyginame       21:29

Ar galima konkrečią nuorodą į RU..?

Tam > 9:47

[Originalas] FT, June 18 2021, Vladislav Surkov: ‘An overdose of freedom is lethal to a state’ https://www.ft.com/content/1324acbb-f475-47ab-a914-4a96a9d14bac
[Santrauka] InoPressa, 21 июня 2021 г., https://www.inopressa.ru/article/21Jun2021/ft/surkov.html
[Pilnas vertimas] Inosmi, 19.06.2021, https://inosmi.ru/politic/20210619/249950728.html
[Komentaras] GordonUa, 19 июня, 2021 23.57, https://gordonua.com/news/worldnews/venediktov-surkov-nakazan-za-to-chto-ne-smog-dovesti-do-konca-proekt-novorossiya-1558779.html

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top