Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Kuriant šiuolaikinės demokratijos mechanizmus, tikėta galimybe atskirti „sistemą“ nuo joje pozicijas užėmusių individų charakteristikų. Pasak garsios Immanuelio Kanto formuluotės, nors ir tikri velniai taptų tokios valstybės piliečiais, nebūtų skirtumo, nes gerai surėdyta sistema veiktų pati, neutralizuodama jų blogas intencijas.

Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo: štai kas nutinka sistemai, kuri tuo kliaujasi.

Velniai, beje, Kanto teorijoje, nors ir radikaliai blogos, bet racionalios būtybės. Tie, kurie suka sistemą dabar, – net ne racionalios.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
b.p.

Štai tokiu atveju ir reikalinga Seimo nario atšaukimo sistema, kaip teigė advokatas Ivoška … Viskas paprasta: Seimo narys atšaukiamas tiek balsų iš savo apygardos, kiek gavo per rinkimus + 1 balsas… Žinoma, čia eina kalba apie vienmandatininkus … O sąrašus ir taip reikia naikinti… Deja, tai ne šios dienos sprendimas … Šitie laikysis iki galo.. bijau, kad be kraujo nieko nebus…

ideologijų fiasko

Gera postringauti buvo Kantui, kai dar veikė krikščioniškasis Tikėjimu paremtas žmonių elgesys ir 10 Dievo įsakymų prisilaikymas – jeigu ne 100 proc., bet absoliučia dauguma visur ir visada. Kai liberalizmas nugalėjo jis švenčia PYro pergalę.

ah.ą

šiandien matome hibridinę dekrikščionizaciją…velniai puola. Velniai sulindę į velniadėžes kožno namuose – vos tik įjungi ir puola su melo šakįmis. Kai nejungi tai gyveni su Dievu ir su Dievo pagalba.

ah1

Kantas gyveno savo laikmetyje, Kantui net į galvą nebuvo šovę kad kiekvienuose namuose bus po velniadėžę, o kai kuriuose ir po kelias ir kad velniai valdžią gali paimti.

Negi neaišku?

Kokio bieso altaravotis – grąžinsit Lietuvai valstybę ir neutralizuosit tas blogas intencijas. Gi neblogai sekasi. Vienintelis ateities tragizmas – neilgai tuo užprogramuotu gėriu džiaugsimės, nes istorijos seniai įrodyta, jog VISŲ revoliucijų naudą velniai susigaudo.

DD plius DD

Oi nežinau nežinau. Labai jau slidžius klausimus Nida klibina. Ir vargu, ar čia I.Kantui yra pretenzija. Manau, kad čia labiau suvokimo, jei norit mandriau- akcepcijos klausimas. Kantas juk nebuvo bejausmis šaltas idėjų buhalteris. Toks apie „žvaigždėtą dangų’ nekalbėtų. Čia jau greičiau koks Marksas būtų, kuriam peilis ir šakutė buvo svarbiau. Ir dar apie „sistemas”. Manau, kad labai ir labai slidu. „sistema” gali ir pašildyti sušalusius, o gali ir sudeginti gyvus.
P.S. Aš nei dešimta dalim ne filosofas išsilavinimu, tiesiog samprotauju, nes kartais būna įdomu.

fizikas

žiūrint kiek tų velnių bus. Akivaizdu kad Emanueliui buvo svetima fizika ir fizikos dėsniai. Fizikos dėsnių nieks neatšaukė ir neatšauks.

valstybe

parduota, koks dar kantas ir racionalumas, tiesog vykdyti reikia ,tai kas norodyta, vieni perka kitus uz dar kitu pinigus

Šiandien per

žinias pasakė,kad nekilnojamo turto mokestį vrčia įvesti užsienio organizacijos.Ar mes čia dar reikalingi?

Ei, velnių fizikai,

ar ne per anksti džiūgaujat? Jūsų fizika dar nemoka paaiškinti, kodėl beveik pusę Visatos masės sudaro juodoji, nematomoji materija ir kokia tos juodosios materijos prigimtis. Taigi ne jūs kūrėte šį pasaulį ir ne jūs nustatėte žaidimo taisykles. Pažaidėte, ir gana. Dabar aušta Žmonių era.

ah1

>2021-09-14 22:13, ne žmonių o velnių. Kas abejoja – lai skaito Bibliją ir Jono apokalipsį/ pranašystę ir lygina su tuo kas vyksta – ir tik su išdulkėjusiom smegenym negali pastebėti, kad vyksta legalizacija Jono pranašystės – be velnio ženklo negalės pirkti ir parduoti -šiandien be gyvulių paso negalite pirkti, be gyvulių paso negali parduoti prekių ir paslaugų savo;
Jono pranašinga ugnies ir stiklo jūra – šiandien mobiltelefonai, kompiuteriai, velniadėžės…
…Atėjo laikas atskleisti paslaptį – Biblija apie Velnio ir Dievo sukeitimą vietomis ir kuo tai užsibaigia – Jono apokalipsis/ pranašystė, o kas neturi laiko skaityti, Biblijoje Jono apokalipsyje/pranašystėje įspėjama – pasaulis užsibaigs per žiauriausią diktatūrą.

ah.ą

>2021-09-14 22:13, o iš kur žinai kad „beveik pusę Visatos masės sudaro juodoji, nematomoji materija” ?, nes labiau panašu kad kaip papūga kartoji tai ką lingvistiniu mechanizmu tau užprogramavo. Nėra jokios visatos, žvaigždės – nemokamas žemės žemėlapis virš galvos su piramidžių, terekonų ir sopkų energijos atspindžiais gaubte.

Pastaba

Taip supratau, kad autorė yra vienintelė racionali šioje sistemoje :).

>ah1

negąsdink kitų, ir pats nesibijosi. Kas skaito Bibliją atidžiai, tas žino apie žiaurią šėtono diktatūrą prieš… jo galą. Tai bus paskutinis kanopų pasispardymas. Va tep.

Prašalietis

Šiandieniniame lansberginiame durnių laive be V.lansbergio ir 75 metams užsislapstinusios Co visi „klydo arba buvo puskvailiai”, ne tik Kantas, bet ir Hegelis „trioskė nesąmones”, apie Graikijos Antikos filosofijos „puskvailius” ir kalbėti nėra ko, kaip ir Niutonas, Amperas, Makedonietis su Napoleonu, Vokietijos garsusis Kaizeris ir t.t. Kuo galime „didžiuotis” tai, kad ir nukaršęs V.Lansbergis kaip ir pries 30 metų su jaunatviškai komjaunuolišku įkarščiu blevyzgoja senas „patriotines tiesas”, o kur dar tautos anūko „išmintis”, kurias „kuo toliau tuo labiau supranta ir įsisavina” dar neišmirę ir neišsivaikčioję, rimtesnių knygų net rankose nelaikę vietiniai „patriotiniai” puskvailiai ir idiotai…

Al.

,,Velniai, beje, Kanto teorijoje, nors ir radikaliai blogos, bet racionalios būtybės.” Velniai, t.y. esminis blogis, manau, gal tik teorijose yra racionalūs. O tikrovėje visi tie hitleriai, stalinai ir švabai yra tiesiog dvasiniai ligoniai. Jie veiksmingi, nes nėra žmonių sistemos, kurios jie negalėtų sugriauti. Bet visatos dėsnių net jie, tikiuosi, sugriauti negali.

Deja

Esmė yra ne žmonių kūriamuose, sūkurtuose tų pačių žmonių valdymo mechanizmuose. Esmė yra pačiuose kūrėjuose – žmonėse. “Kas gims švarus iš nešvaraus”. Po pirmųjų Dievo sukūrtų žmonių nuopolio (dėl nepaklusimo Dievo įsakymui) pasikeitė žmogaus, kaip, Dievo atvaizdo, esybė. Jis prarado sugebėjimą sukurti kažką tobulo. Todėl viskas, ką jis sukuria, yra netobula ir ydinga. Taip ir visos žmogaus sukurtos žmonių valdymo sistemos yra ne kas kita kaip blogis. Demokratija lygiai toks pat blogis, nes ji pagrįsta daugumos žmonių valios primetamu mažumai, o tai yra ne kas kita kaip dalies žmonių teisių pažeidimas. Bet yra ir didesnio blogio: tai diktatūra, t.y. Mažumos valios primetimas daugumai, kas dabar Lietuvoje ir vyksta. Todėl kalbėti apie demokratiją Lietuvoje šiandien būtų tiesiog juokinga. Bet šiandien jau… Skaityti daugiau »

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top