Nijolė Sadūnaitė: Kuo paversti žmones nori dabartiniai valdantieji?

respublika.lt

Rubrikoje „Mini interviu“ kalbamės su vienuole, disidente Nijole Sadūnaite.

Neseniai Vilniuje buvo paminėtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus įsteigimo 30-metis. Buvote tarp tų, kurie dalijosi prisiminimais iš šios sovietų žiaurumo simboliu tapusios vietos, nes muziejus – vienintelis toks Baltijos šalyse, įkurtas KGB rūmų pastate, kur buvo kankinami ir žudomi žmonės?

Nebuvau pakviesta. Apie šį paminėjimą iš jūsų pirmą kartą išgirdau.

Bet juk jūs geriau už bet kokį minėjime pasisakiusį valdininką ar seimūną galėjote pakalbėti, nes buvote ne tik kalinama šiame KGB rūmų pusrūsyje buvusiame kalėjime-tardymo izoliatoriuje, bet ir dar visai neseniai vesdavote ekskursijas po šį kraupų muziejų.

Ekskursijas, kai kas nors paprašo, kartais vedu ne visame muziejuje, tik KGB rūsiuose, tai yra buvusiame tardymo izoliatoriuje. Pavyzdžiui, paskutinį kartą po šio KGB kalėjimo kameras ekskursiją vedžiau JAV kariuomenės kareiviams, kurie rotacijos principu tarnybą atliko Lietuvoje, taip pat jaunuolių skautų grupei iš Lenkijos.

Už „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ dauginimą ir platinimą buvote suimta 1974 m. rugpjūčio 27 -ąją. Atsidūrusi kalėjime-tardymo izoliatoriuje, kuriame nuo 1940 m. rudens iki pat 1987 m. buvo kalinami okupacinei valdžiai priešinęsi Lietuvos gyventojai, savo kailiu patyrėte KGB darbo metodus. Ką šiandien pasakytumėte apie tą laiką?

1974-1975 metais jie kaulų laužymo, nagų lupimo jau nenaudojo, buvo naudojami chemikalai, narkotikai, mane ir ne tik mane, apšvitino toje kampinėje kameroje, kurioje iš pradžių buvau laikoma. Už tos kameros tokia maža patalpa buvo, dabar tualetą ten padarė, o tada ten stovėjo 2 rentgeno aparatai, atsukti į kamerą.

Jie mane ten gerą savaitę laikė, nukrito plaukai, numečiau apie 15 kg. Kai aš jau beveik nebegalėjau paeiti vedama į tardymą, nes mane blaškė nuo sienos iki sienos, tada pervedė į pirmą kamerą. KGB manęs kameroje niekuomet nelaikydavo vienos – visuomet pasodindavo kokią nors informatorę. Tą puikiai žinojau ir nepakliūdavau ant to jų kabliuko.

Čia, KGB kalėjime, tiek daug šventų žmonių buvo kalinama. Toje pirmoje kameroje, kur mane išlaikė 10 mėnesių iki teismo ir išsiuntimo į griežto režimo lagerį Mordovijoje, buvo kankinamas partizanų vadas Jonas Žemaitis, čia buvo kalinamas ir nežmoniškai žiauriai kankinamas legendinis partizanas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, kurį suėmė 1956 metais, o aš tais metais į vienuolyną įstojau.

Vyskupą Vincentą Borisevičių kankino kitoje kameroje, jį vėliau sušaudė. Tos sienos matė tiek drąsių, Lietuvai atsidavusių partizanų. Taigi, man teko būti tokioje šventoje vietoje. Tai lyg Romos koliziejus. Todėl tikėjau, kad Dievas su manimi.

Esate Laisvės premijos laureatė. Ką manote apie Laisvės partijos ir dabartinių liberalkonservatorių šiandien propaguojamas laisves, jėga brukamus įstatymus, tarkime, dėl lyčiai neutralios partnerystės?

Tai, ką jie daro, yra protu nesuprantami dalykai: nėra tėvo, nėra mamos, bet yra du tėvai ar dvi mamos, o visi tie vaikams peršami pasiūlymai apie galimybę pasirinkti lytį išvis be komentarų. Čia baisiau kaip fašizmas ir komunizmas kartu paėmus. Nes komunistiniai kagėbistai kalindami, tremdami, žudydami mus šventaisiais darė, kankiniais už tikėjimą, už Tėvynės laisvę. O šitie kuo paversti žmones dabar nori?

Būtybėmis be Tėvynės, be tradicijų, be šeimos, be Dievo, kuris sukūrė vyrą ir moterį? Visa tai yra prieš Dievo kūrybą, nes Dievas sukūrė Adomą ir Ievą, ne Adomą ir Adomą. Bet jeigu Adomas nori gyventi su Adomu – tegul gyvena, niekas gi nelenda į jų miegamuosius, tai jų asmeninis reikalas. Bet norėti, kad toks palaidas gyvenimas, einantis prieš žmogaus prigimtį, būtų įteisintas – visai kas kita. Tai šeimos griovimas, o šeimos griovimas yra ir Tautos griovimas. Tie, kurie griauna šeimą, yra tautos duobkasiai, tikrąja to žodžio prasme.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
habilitâs

„Tai šeimos griovimas…“

Tai nėra šeimos griovimas, šeimos pas mus ir taip per dažnai griūna, nes kuriamos labai lengvabūdiškai. Tai kas vyksta yra šeimos institucijos naikinimas, tradicijų ir santykių, kurie kristalizavosi tarp vyro ir moters kelis šimtmečius – likvidavimas.

Likvidavus šeimos institucija, kuri sveiku protu suvokiama (vis dar) kaip santykių įteisinimas tarp vyro ir moters, tautų griauti nereikės, jos pačios išnyks, nes iškrypėliai tautų nekuria. Bakterijos, virusai ir ligos, įskaitant ir psichikos, sienų neturi, tai globalus reiškinys.

Vaclovas ing habilitaâs

Trūksta tik pavyzdžio, neskaitant kraipintojų ir jų palaužtųjų eisenų kartą-du metuose? Kur jūs dar matote tapatmylius, žydrus? Tad ko siekiate keliant tuščią klausimą. Tai ne grįžtamasis klausimas. Aš atsakysiu už jus! Tam, kad tikrą blogį nuslėpti. Tik papildysiu, kad tai mano vertinimas.

Vaclovas

*NuslėptUMĖTE.

Vaclovas

Daugiau nei įtartina dėl Bažnyčios pavaldiečių (tarnų, – juk neužmiršome 😉 ), kodėl jie tokį menką visuotiniu lygiu lausimą taip opiai iškelia. Orbi, išeikite pas urbi – kur jus tapatmylius išvysite? (Jei tai tik nesutelkta kuopelė iš viso pasaulio…).

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Nedera stebėtis, Nijole Sadūnaite. Politiniai kaliniai ir tremtiniai susidėjo su landsberginiais (su budeliais), net partizano „Tigro” duktė Angelė išvien su jais.
– Citata
„Politinių kalinių ir tremtinių frakcija yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai) struktūrinis padalinys, vienijantis ir atstovaujantis TS-LDK narius – buvusius pasipriešinimo okupacijoms dalyvius, politinius kalinius ir tremtinius bei kitus TS-LDK narius, puoselėjančius tautines ir krikščioniškąsias vertybes.” (vikipedija)
________________________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neligitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2022 lapkričio 9

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai 2003 sausio 23-ios apsišaukėlių seimagyvių, aferistų, išdavikų, Lietuvos pardavėjų, Lietuvos priešų visas sąrašas. ******************************************************************** Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Andriukaitis Vytenis Povilas 2 Babonienė Ona 3 Balčytis Zigmantas 4 Barakauskas Dailis Alfonsas 5 Baravykas Vydas 6 Bastys Mindaugas 7 Baura Antanas 8 Bernatonis Juozas 9 Bradauskas Bronius 10 Budrevičius Jonas 11 Burbienė Sigita 12 Butkevičius Algirdas 13 Čiulevičius Jonas 14 Dalinkevičius Gediminas 15 Degutienė Irena TSKF 16 Didžiokas Gintaras 17 Dmitrijev Sergej 18 Dovydėnienė Roma 19 Einoris Vytautas 20 Fiodorov Vasilij 21 Greičiūnas Valentinas 22 Gricius Algirdas 23 Indriūnas Algimantas Valentinas 24 Jakavonis Gediminas 25 Jakučionis Povilas TSKF 26 Jučas Jonas 27 Juknevičienė Rasa… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Nijole Sadūnaite, štai žinia, kad žinoti Lietuvos priešų sąrašą, kad orenduotis aplinkoje, dėl elementaraus išsilavinimo.
**************************************************
2003 sausio 23, apsišaukėliai seimagyviai banditai antikonstituciniu būdu net antrą kartą keitė 47 straipsnį nepaisydami konstitucijos 153 straipsnio nuostatos, kuriame parašyta:
“153 straipsnis
Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, …”

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Teisingai Nijole Sadūnaite, 30 metų seime siautėjusios visos partinės gaujos turi būti išjungtos dar iki 2024 metų seimo rinkimų vajaus.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Nijole Sadūnaite, okupantai „išėjo”, komunistai pasiliko ir dabar turime sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai. Milijonas (pusė visų!!!) darbininkų išvaryta iš Lietuvos ir dar maža budeliams.
“… per paskutinius tris mėnesius iš Lietuvos išvyko 31000 Lietuvos gyventojų.” (Žemaitaitis)
va čia optv (nuo 00:38)
https://www.youtube.com/watch?v=F96hbMlgqkk

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Teisingai Nijole Sadūnaite, 30 metų seime siautėjusios visos partinės gaujos turi būti išjungtos, dabar.
– Darom priešlaikinius seimo rinkimus.
____________________________________________
Jau 8 paskutinieji seimai – antikonstituciniai (neteisėti, neligitimūs), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime.

stasys

senos klizmos spintoje pagarbinimas . Jei reiktu klausti o ką , apart tu disidentiniu nuopelnu , tas asmuo davė Lietuvai ? man sunku būtu atsakyti .. na taip taip ..garliavos istorija ir tas užduotas klausimas Seimo tribūnoje kaip duoklė populizmui , neturint ka daugiau tautai ir visuomenei pasiūlyti diskusijai . Tokiu politiniu heroju pilnos lentynos istorijos ir jie kai kam patogus taip kaip ju pagalba galima visuomenei pūdrinti smegenis .

to LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

tai šiukšlyno ir purvyno bei smegenų plovimo pajėgos, tai smulkios ir menkos išgamėlės

Tam - "stasys"

Tamsta – nepiktžodžiaukite ir nemanykite, kad apšmeiždamas šventą žmogų, sulauksite pagyrų? Šmeižike, stasy, va, tokių „herojų” kaip tamsta, tikrai pilnos pakampės!

stasys

tam ne – „stasys” 2022-11-9 15:24.. šventuoliai lietuviški tie patys didžiausi nusidėjėliai kuriems šventumas tik paklodė ..mulkinti tokius kaip tamsta . stasiu tikrai pilnos pakampės ..ir tai geras požymis rodantis jog mažuma visuomenės pasiduoda gražioms kalboms ir memams tu ‘šventuoliu’ .

Ramiros

Na, tu nabagėli stasy (iš mažosios) tikrai esi padugnė, net daug daug blogesnis už skvernelį, kuris viešai pažemino, įžeidė mūsų garbingąją sesę Nijolę. Iš kur tu toks išsigimėlis atsiradai? Žinau, kad ji tavęs nepasmerks, o tik, manau, pasakys, kad tau atleistų Viešpats, kaip šėtono apsėstam. Man taip pat pagailo tavo sumaitotos dūšelės, todėl sakau, – atleisk tai dūšelei, Viešpatie, nes ji nežino ką tauškia …

stasys

Ramiros 2022-11-10 10:40 .. susitupėkite pirmiau o paskui čia gerkle laidykite . Jau rašiau pripustas memas ta Jūsų ponia ir nieko daugiau , nėra tikslo kartotis .

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top