Nikita Michalkovas: Žus arba šimtai, arba milijonai

gordonua.com | 2014 m. birželio 22 d.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino politiką remiantis rusų aktorius ir režisierius Nikita Michalkovas viešai išdėstė savo, matyt, ir V. Putino, požiūrį į Rusijos ir Ukrainos santykius. Jo teigimu, Rusija, Ukrainoje „gindama rusų pasaulį“ nuo Jungtinių Amerikos Valstijų, galinti įsivelti į plataus masto karą, kuriame ji neturės sąjungininkų. Todėl toks karas ir milijonų žūtis, pasak N. Michalkovo, būtų didesnė blogybė, negu kovos dėl „rusų pasaulio“ Ukrainoje sustabdymas.

Rusų režisierius, SSSR liaudies artistas Nikita Michalkovas televizijos kanalo „Vesti Rossiji“ laidoje dar kartą kreipėsi į žiūrovus su samprotavimais apie situaciją Ukrainoje.

„Mane asmeniškai domino ir tebedomina viena aplinkybė: kodėl šitaip atkakliai, šitaip atvirai, šitaip nenuolaidžiai klostosi Rusijos ir Ukrainos vadovybės santykiai? Pažvelkite – jokių nuolaidų, jokių apmokėjimų, Rusijos prezidentas įžeidinėjamas tiesioginiame eteryje“, – sako Michalkovas.

Atsakymus, paaiškinančius ukrainiečių valdžios veiksmus, Michalkovas surado rusų rašytojo Nikolajaus Starikovo kūrinyje.

„Rusų pasaulio ribos yra platesnės už Rusijos Federacijos ribas. Ukraina taip pat yra jo [Rusų pasaulio] dalis. Ir šiandien ji patyrė agresiją. Šiandien JAV ir NATO atakavo Rusų pasaulį Ukrainoje. Todėl dabar į šią agresiją mes turime teisingai sureaguoti“, – cituoja Starikovą režisierius.

Jo žodžiais, Amerika dūsta nuo ekonominių ir politinių krizių, jai skubiai reikalingas didelis karas – kaip tikimybė ištrūkti iš valstybės skolų pančių ir neišvengiamo bankroto. Tuo tarpu Rusijai, Michalkovo manymu, būtinybės kariauti nėra.

„Konflikto vilkinimas mus tik sustiprina. Tačiau Donbase žūva žmonės. Ir čia Rusijos vadovybei tenka pasirinkti: [priimti] arba blogą sprendimą, arba labai blogą. Arba žus šimtai [žmonių], arba šimtai tūkstančių, o gal ir milijonai. Tai – siaubingas pasirinkimas, tačiau tokia yra reali politika. Arba Rusija padeda Novorossijai-Ukrainai atsikratyti fašistų ir debanderizuoti politiką, arba ji pati įsivelia į karinį konfliktą Ukrainos teritorijoje“, – pasakė Michalkovas.

Aktoriaus nuomone, būtent amerikiečiai provokuoja Rusijos Federaciją pasirinkti antrąjį variantą, sukelti plataus masto karą, kuriame, pasak Michalkovo, „bus išspręstas klausimas, kaip pasinaudoti pasilikusiais šalia Sirijos sienų ir trokštančiais aktyvios veiklos islamo radikalais. Tie 50–70 tūkstančių smogikų bus permesti į Ukrainą – tam, kad čia, suduodami kruvinus smūgius Rusų pasauliui, jie galėtų būti „utilizuoti“.“.

Tuo pat metu Michalkovas mano, jog įvedusi į Ukrainos teritoriją kariuomenę, Rusija nesusilauks pasaulio bendruomenės palaikymo.

„Beje, o kas mus šiame kare palaiko? Papasakokite, labai įdomu. KSSO (Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija – Tiesos.lt)? Baltarusija ir Kazachstanas – juk jie naktimis sapnuoja, kaip kariautų su NATO. Kirgizija? Tadžikija? Armėnija? Galimame konflikte su visu pasauliu šios šalys – „rimta paspirtis“. O juk jos dar ir nesutiks mums padėti“, – pasakė režisierius. N.Michalkovo nuomone, agresyviai įsivelti į karinį konfliktą be sąjungininkų, neturint galutinio tikslo, perspektyvoje susilaukiant rimtų vidaus problemų – visa tai neparodytų politiko išminties.

„Nėra pasauly laimės, bet yra taika ir laisvė (rus. „На свете счастья нет, но есть покой и воля“ –A.Puškino eilėraščio eilutė – Tiesos.lt), – rašė klasikas. Manau, kad šiandien taika ir laisvė – vieninteliai, galintys stabilizuoti situaciją. Ir neleisiantys įsivelti į kruviną ir nesuvaldomą (bent jau mūsų pastangomis) konfliktą. Noriu tikėti, kad žmonės, kurie tai supranta ir nuo kurių valios tai priklauso, padarys viską, kad nebūtų sugriautas didžiulis rusų pasaulis. O jis, kaip aiškėja, be mūsų, nelabai kam ir rūpi“, – baigdamas pasakė Michalkovas.

gordonua.com

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nedoučka

Susipaniojęs savo išvedžiojimuose; vienžo: i Xočietsia , no i kolietsia…
Maskoliai Uzurpavę teisę į rusiško pasaulio tvarkymą,jie tuo pačiu nori tvarkyti ir viso slaviško pasaulio gyvenimą.O tada jiems bus proga „išvalyti” „šiukšles” gyvenenčius kartu su rusiško pasaulio atstovais.Taip gimė paslėptas rusškas fašizmas. Nes fašizmas kuria nors dingstimi iškelia vienos tautos atstovus virš kitų.

bus gerai

ruskeliai eina velniop. Su jais nukeliaus ir mūsų brangieji pedofilai 🙂

baisu

Geras menininkas ir bjaurus šovinistas.

Ergo

Gal jis gali nepatikti, tačiau įžvalgos labai geros ir tikslios.

Ergo

Beje, tokiu būdu sovietai buvo įvelti į pražūtingą karą Afganistane. Jis sovietams absoliučiai buvo nenaudingas.

Ecce to Ergo

O kokios čia įžvalgos, leiskite paklausti, yra labai geros ir tikslios. Labai gera įžvalga, kad Ukraina yra rusų žemė? Tiksli įžvalga, kad ukrainiečius-rusus prieš Rusiją sukurstė JAV kapitalistai? O kas išprovokavo sovietus įsiversžti į Afganistaną? Irgi JAV? O į Vengriją? O į Čekoslovakiją? O 1940 m. į Lietuvą? Irgi vakarų imperialistai? Blūdai.

sigitas

draugas Nikita atidirbineja pinigus kuriuos jam moka jo darbdavys siuo atveju Putinas ir tiek ziniu…apie kazkoki mena ar kuryba cia sneketi nereiketu, nes menas pirmiausia turi buti moralus, o jeigu uz pinigus tai menas labai abejotinos kokybes…

Buvo geras filmas

,,Mefistofelis”-tai apie tokius menininkus,kaip sis vargeta.

Alzhaimeris ?

Be ,,pisulkos” proto bokstas jau nebeiskalba ?

>buvo geras filmas

Man tai N.Michalkovas yra tikras menininkas.O kas liecia politika, tai kiekvienas turi savo nuomone.Pas mus irgi daugelis menininku nesutinka su Grybauskaites politika, kiti labai ja myli.Ir mylintys musu nemylincius menininkus irgi vadina visokiais epitetais.Sekmes N.Michalkovui.

kaip žmogus

Michalkovas visiškas šlykštukas – rusiškas šovinistas, „baryga”, sovietinės nomenklatūros „auksinio jaunimo” eksponatas. Tikras savo tėtušio Sergejaus Michalkovo, SSSR himono žodžių autoriaus , sūnus. Beje, brolis kino režisierius Andronas Michalkovas-Končalovskis savo pažiūromis labai skiriasi nuo Nikitkos.Gal dėl to, kad yra gyvenęs ir dirbęs Amerikoje. Mano galva, jo filmai talentingesni nei Nikitkos. Ypač „Sibiriada”.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top