Norvegijoje siūloma įvesti trečiąją lytį

laikmetis.lt

Norvegijos kultūros ir lygybės ministras pateikė penkis būdus, kaip būtų galima įteisinti trečiąją lytį. Teisės firma pateikė teisines galimybes po to, kai parlamentas sausio mėn. atmetė ankstesnį pasiūlymą.

Praėjusiais metais advokatų kontorai „Lund & Co“ buvo pavesta atlikti tyrimą, už kurį buvo atsakingas Norvegijos vaikų, jaunimo ir šeimų reikalų direktoratas (Bufdir). Dabar ji pateikia ataskaitą apie teisinę trečiosios lyties įvedimo variantą, praneša „Vart Land“. Teisės ekspertų nuomone, trečioji lytis nepažeidžia žmogaus teisių. Kartu pabrėžiama, kad reikėtų nepamiršti kitų žmogaus teisių, pavyzdžiui, moterų ir vaikų teisių.

Rengiant naująją ataskaitą buvo išnagrinėti įvairūs galimi trečiosios teisinės lyties įvedimo variantai. Apie tai pranešė agentūra Dagen.

Pirmasis iš jų – prie vyrų ir moterų pasirinkimo pasuose pridėti X variantą. Šiuo atveju asmens gimimo lytis nacionaliniuose registruose nebus keičiama. Taigi oficialiai nebinariniai asmenys, kurie neidentifikuojasi kaip vyrai ar moterys, vis tiek turės teisinę lytį, neatitinkančią to, su kuo jie identifikuojasi.

Antroji galimybė – į nacionalinį registrą įtraukti trečią teisinės lyties kategoriją. Tokiu būdu žmonės, kurie save laiko nebinariniais, galėtų pakeisti savo registraciją į nebinarinę. Tačiau Lundo ir Ko nuomone, šis variantas nėra realus, nes, be oficialios registracijos, jis nieko nekeičia.

Trečia, vyriausybė galėtų susieti tam tikras teises su oficialia registracija nacionaliniame registre, nurodė advokatų kontora. Tačiau ji negalėjo tiksliai pasakyti, kokios būtų pasekmės, nes tai priklausytų nuo to, kokie įstatymai būtų taikomi ir nebinariniams asmenims, rašo Dagen.

Ketvirta, vyriausybė galėtų išspręsti nebinarinių asmenų lyties registravimo problemą išbraukdama iš teisės aktų visas lytis. Tačiau tai iš esmės paveiktų šiuo metu Norvegijoje galiojančius teisės aktus. Reikėtų keisti tokius įstatymus kaip Santuokos įstatymas, Biotechnologijų įstatymas, Krizių centro įstatymas, Baudžiamojo proceso įstatymas, Lygybės ir diskriminacijos įstatymas, Vaikų įstatymas ir daugelį kitų.

2.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Nenormalūs žmonės turi nenormalių pasiūlymų, tai nekeista.
Keista tada, kai parlamentas nenormaliam pasiūlymui pritaria, kaip Ispanijoje.
Išvada: būkim labai blaivūs ir žvalūs per rinkimus, bei
stebėkim partijų veiklą tarp rinkimų.

Pastabus

..vargsas Tomai,tu vis dar tiki zmoniu protingumu…..po pliazu istorinej aikstej,po neadekvaciu kainu,po pedofilu seime,po..,po..,linkiu islikt optimistu,/pesimistas,tai gerai informuotas optimistas/……

T0mas J.

Valstybė yra gėris. Kas jas sukūrė, valstybes?
Tik jau ne pesimistai. O tu ir toliau pasyviai medituok: kaip viskas yra blogai, kaip blogai…!

Pastabus

…optimizmo isskirtinis bruozas yra…durnumas.

Pastabus

p.s. sio teiginio iliustracija yra pacio ‘dialogas’ su Tiesu redakcija…..,daug pasiekei,ar ne,xa xa xa

Skaitytojas

Atsilikėliai kažkokie. Tik trečią lytį? Apsidairykit, naciai jūs, juk XXI amžius už lango! Lyčių yra ne trys, o septyniasdesimt dvi! Dėl būtina įvesti septyniasdesimt trečią tiems, kas nesiidentifikuoja nė su viena iš tų septyniasdešimt dviejų!

stasys

žmonės ieško išeičių problemai . Kaip įteisinti tai kas neegzistuoja ir prieštarauja esamai Konstitucijai . Lietuva tik padėtu pasiūliusi savo varianta Norvegijai . Siūlau trečia lyti pavadinti ‘namu draugais’ sutapatinant juos su poreikiais . Kažkas namuose laiko ožka ,kažkas šunį, kažkam patinka turėti silikonine moteri ar vyra , o gal vienaragį į lova .

pum pum

Nepateisinama. Tuo labiau ,kad Norvegijoj laabai daug vietų perkaitusiems kiaušams ataušint.

Vikingu

palikuonys degraduoja toliau.

disonansas

pamodeliuokim situaciją: patenka „nebinarinis” ant operacinio stalo, būklė kritiška, medikams reikia atlikt operaciją, bet pagal vyro ir moters fiziologiją prodedūros kažkiek skiriasi, kažin ar „nebinarinis” pradės šaukt ir protestuot, kad „transfobai” jį diskrimuoja ir laiko ne tuo kuo jis save pats.

SD Wells (NaturalNews)

Dioksinai, pesticidai, herbicidai, hormonai ir endokrininę sistemą ardančios medžiagos paverčia žmones „lyties skysčio“ mutantaisAr kada nors girdėjote apie patvarius aplinkos teršalus? Taip pat žinomi kaip POP, šie su chemikalais susiję junginiai kaupiasi maisto grandinėje ir gyvūnų riebaliniame audinyje, aptinkami mėsoje, pieno produktuose, žuvyje ir vėžiagyviuose. POP yra labai toksiški ir, kaip dokumentuota, sukelia vystymosi problemų ir trukdo hormonams.  Dioksinai (polichlorinti dibenzo-p-dioksinai) kartu su aldrinu, chlordanu, DDT, dieldrinu, endrinu, heptachloru, heksachlorbenzenu, mireksu, polichlorintaisiais bifenilais, polichlorintais bifenilais, polichlorintais dibenzofuranapais ir POP yra dalis „nešvarių dešimčių“ cheminių teršalų ir POP. Dioksinai gali prasiskverbti į maisto tiekimą iš įvairių šaltinių, įskaitant balintą popierių, herbicidus, pesticidus, ligoninių atliekas ir cheminių medžiagų išsiliejimus bei nudegimus. Besivystantis vaisius yra jautriausias dioksinų poveikiui. Kai šie hormonų ardikliai patenka į organizmą, jie… Skaityti daugiau »

EllieGoulding

Tai teisingas sprendimas. Kodėl žmonės prisikelia tik vieną kartą, kad ištvertų tiek daug spaudimo ir skausmo? Jo meilė nežino ribų. Nepaverskite trečios lyties žmonių gyvenimo panašiu į demonų gyvenimą „cuphead“ žaidime. Jie taip pat turi gyventi ir su jais elgtis vienodai.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top