Norvegijoje – svarstymai dėl trečiosios lyties įvedimo

laikmetis.lt

Norvegijos parlamento darbotvarkėje jau kurį laiką svarstomas klausimas dėl trečiosios lyties įvedimo. Tačiau šis klausimas ir toliau skaldo gyventojus, praneša „CNE News“.

Naujoji kultūros ir lygybės ministrė Lubna Jaffery pasisako už tai, kad būtų įvesta ne tik vyro ir moters, bet ir trečiosios teisinės lyties kategorija. Interviu „Vart Land“ ji sakė, kad asmeniškai trečiosios lyties įvedimui pritaria, tačiau nieko kol kas negali pasakyti apie tokio dalyko įgyvendinimą. L. Jaffery neinicijavo diskusijų apie trečiąją teisinę lytį – prieš kelis mėnesius ji pakeitė Anette Trettebergstuen, kuri iškėlė šį klausimą.

Nepaisant to, L. Jaffery visiškai pritaria savo pirmtakės pasirinktam kursui. „Trečiosios lyties kategorija gali padėti sušvelninti kai kuriuos nepritapimo jausmus“, – sakė ji interviu metu.

Iš Norvegijos jaunimo du iš penkių pasisako prieš trečiąją lytį, rašo „Vart Land“. Apklausa rodo, kad 40 proc. pasisako prieš teisinę lytį, o 33 proc. tam pritaria. Apklausoje dalyvavo 15-25 metų amžiaus žmonės.

Žinomas ateistas ir biologas Richardas Dawkinsas taip pat pasisako prieš trečiąją lytį. Tinklalaidėje „Tikrovės poezija“ jis sako, kad „visa kita yra tikrovės iškraipymas“.

R. Dawkinsas teigia, kad lytis turi būti apibrėžiama biologiškai, o ne remiantis asmenine patirtimi, rašo „Dagen. „Lytis yra dvinarė. Jūs esate arba vyras, arba moteris. Man, kaip biologui, keista, kad kas nors gali tiesiog pareikšti, jog yra moteris, net jei turi vyriškus lytinius organus“, – sako jis.

Šaltinis: CNA

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Birutė Rutkauskaitė iš Šiaulių

Norvegijos valdžia ir kai kurie žmonės NET PATYS SAU meluoja, manau, vedini baimių kažkam nepatikti….NEGI DAUGUMA YRA NUPROTĖJĘ?!- туьфтфгюююю

Prašalietis

„Norvegijos parlamento darbotvarkėje jau kurį laiką svarstomas klausimas dėl trečiosios lyties įvedimo. Tačiau šis klausimas ir toliau skaldo gyventojus, praneša „CNE News“…. Norvegijos „čiukčiai” žengiantys „koja į koją” su vakarų „civilizacija”, kuriai toną užduoda „didžiausia pasaulio civilizacija ir demokratija”JAV, turėtų savo „čiukčiom” numatyti didesnių „civilzacinių” lyties pasirinkimų, pasvarstyti, aptarti ne tik trečios lyties įvedimą, bet,pasitarus su „labiausiai išprususiais” vietiniais čiukčiais, pasvarstyti vietos čiukčių lytinius reikalus su „progresyviai”… Numatyti vietos čiukčiam mažiausiai dar bent ketvirtos, penktos… lyties pasirinkimo galimybes … Tokios „civilizacijos” kaip lansberginis durnių laivas, „žengiantis koja kojon su „vakarietišku progresu”, akyliai stebi „vakarų civilizacijos progresą… pažangą, pažangizmą…” Laivą vairuojančios įgulos tikrai nedaleis, kad lansberginaime durnių laive 30 metų „vakarietiškai civilizuotiems” vietos čiabuviams su lyčių pasirinkimu būtų prasčiau kaip kokioje… Skaityti daugiau »

Skaitytojas

„kultūros ir lygybės ministrė Lubna Jaffery“

Koks norvegiškas vardas. Varge varge. Atrodo, tik laiko klausimas, kai Lietuvoje valstybinės kalbos inspektoriumi bus paskirtas Zbigniew Koloradzki.

Al.

Trečdalį Norvegijos jaunimo jau įtikino, kad lazda turi ir trečią galą. O, kaip žinome, yra dar ir ketvirtas, ir penktas… Yra kur dar padirbėti.

Taigis Kaipgis

Kai lazda su 72 galais, niekad nežinai, kuriuo galu pliaukštelės.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top