Norvegijos parlamentas kol kas nepritaria trečiosios lyties įvedimui

laikmetis.lt

Nors Norvegijos liberalų partija Norvegijoje ir toliau siekia, kad būtų įteisinta ne tik vyriška ir moteriška, bet ir trečioji lytis, dauguma Stortingo narių nori palaukti tyrimo rezultatų šiuo klausimu.

Ketvirtadienį Norvegijos politikai svarstė klausimą dėl teisinės lyties kategorijos įvedimo.

Anksčiau Liberalų partija buvo pateikusi pasiūlymą, kuris leistų žmonėms pakeisti savo teisinę lytį į kitą nei vyro ir moters. Į įstatymo projektą taip pat buvo įtrauktos idėjos, kaip geriau gydyti lyties disforija sergančius asmenis, praėjusią savaitę rašė „Dagen“. Nors šiuo metu vis dar vyksta Vyriausybės tyrimas, Liberalų partijos pasiūlymas privertė parlamentą apsispręsti šiuo klausimu anksčiau.

Tačiau Stortingo dauguma nenori skubinti galutinio sprendimo dėl trečiosios lyties. Šalies Darbo partija, Konservatorių partija, Centro partija, Pažangos partija, Krikščionių liaudies partija ir „Patient Focus“ sako „Ne“ trečiajai lyčiai, kol vyksta Vyriausybės tyrimas.

Krikščionių demokratų partija yra vienintelė partija, kuri pasisakys prieš trečiąją lytį nepriklausomai nuo tyrimo rezultatų.

„Manau, kad logiška lyčių kategorijas priskirti pagal biologiją. Neturėtume sumenkinti fakto, kad yra žmonių, kurie savęs tose kategorijose neatpažįsta. Vis dėlto turime rasti sprendimus dabartinėse struktūrose“, – sako krikščionių demokratų lyderis Hadle Rasmusas Bjulandas.

Jis įspėja, kad negalima tęsti gydymo dėl lyties, nežinant to pasekmių.

„Šiuos klausimus reikėtų spręsti atsargiai ir apdairiai. Tie, kurie pasinaudos pasiūlymu, to nusipelno“, – sako jis.

Be to, jis nemano, kad gydymo decentralizavimas yra gera idėja, nes dėl to gydymas skirsis priklausomai nuo to, į kurią kliniką žmonės kreipsis.

2022 m. gruodį Šveicarijos vyriausybė atmetė pasiūlymą įvesti trečiąją lytį, teigdama, kad „binarinis lyčių modelis vis dar stipriai įsitvirtinęs Šveicarijos visuomenėje“. Apie tai pranešė naujienų agentūra AP.

Šalies Vyriausybė teigė, kad nacionalinė etikos komisija 2020 m. ataskaitoje nustatė, kad dar neatėjo tinkamas laikas keisti sistemą.

2018 m. Vokietijos Vyriausybė patvirtino trečiosios lyties galimybę oficialiuose dokumentuose, leidžiančią žmones registruoti kaip „įvairius“. Įstatymas jau leido lytį palikti neužpildytą.

Šaltinis: CNE

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kolkas

Raktiniai žodžiai „kol kas”.

Skaitytojas

Trečioji lytis? Kaip siaubingai diskriminuojamos lukusios aštuoniasdešimt septynios lytys! Naciai jūs!

Pamastymas

..kol kas vyriausybe tyrineja lytis….Jau svieto pabaiga arteja..

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top