Nuo bačkos. Eurokomisaras V. Andriukaitis: „Man, skirtingai nuo daugelio nacionalistų Lietuvoje, priimtina pozicija kurti taiką Europos Sąjungoje“

Lietuvos Respublikos į Eurokomisiją deleguotas komisaras Vytenis Andriukaitis, sprendžiant pagal jo pareigų pavadinimą, turėtų rūpintis sveikatos apsauga ir maisto sauga. Tačiau ponas Vytenis, triūsdamas Eurokomisijoje, atrado jį labiau dominančią sritį – užsienio politiką – ir ėmė joje aktyviai reikštis. Ponui Vyteniui visiškai nė motais ne tik tai, kad pats neturi įgaliojimų užsiimti užsienio politika, bet ir tai, kad svarbiausi Europos Sąjungos užsienio politikos klausimai, tokie kaip sankcijos Rusijai, yra visai ne Eurokomisijos, kurios narys jis yra, bet Europos Tarybos rankose.

Bet… kas tie įgaliojimai – juk svarbiausia noras ir polėkis.

O polėkio eurokomisarui netrūksta – kone kiekvienas pasisakymas ir veiksmas komentatorius ir analitikus palieka suglumusius. Gruodžio mėnesį eurokomisaras savo pasisakymuose kvietė ne svarstyti naujas sankcijas Rusijai dėl besitęsiančios Krymo aneksijos ir ginkluotos agresijos prieš Ukrainą, bet atidarinėti kažkokį „langą diskusijoms“ su Rusija ir kažkokį „langą galimybėms“. Sausio mėnesį, matyt, nesulaukęs, kol tuos geidžiamus langus atidarys kiti, ėmėsi juos pravėrinėti pats: iš Andriukaičiui pavaldaus ES Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato buvo išsiųstas pasiūlymas Rusijai derėtis su atskiromis ES šalimis dėl embargo atšaukimo. Suprantama, tokio žingsnio proga eurokomisaras ir vėl negalėjo susilaikyti nepapostringavęs apie langus, šįkart apie „atvirus“. Tačiau Andriukaičio retorika įspūdžio nepadarė net nuolankiai visoms Briuselio iniciatyvoms paklūstančioje Lietuvoje: jam pavaldžios kontoros veiksmą užprotestavo Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija.

Na, o šią savaitę – naujas įvykis: Andriukaičio šefas Žanas-Klodas Junkeris nusiuntė Rusijos prezidentui laišką. Į to laiško turinį gal ir niekas dėmesio nekreiptų, jei ne pastarųjų dviejų metų įvykiai: ginkluota agresija prieš Ukrainą ir karinė pagalba kruvinam Sirijos diktatoriui Asadui. Kiek žinoma iš žiniasklaidos, Ž.-K. Junkeris laiške pabrėžė „gerų santykių tarp Europos Sąjungos ir Rusijos svarbą“ ir apgailestavo, kad tokie santykiai „negalėjo vystytis pastaraisiais metais“. Be to, Junkeris laiške teigia manantis, kad integruotos prekybos idėja, jungianti Lisaboną ir Vladivostoką, yra svarbus ir vertingas tikslas. Junkeris laiške kalba ir apie savo iniciatyvą: „paprašiau savo tarnybų išnagrinėti galimus pasirinkimus, kurie leistų suartinti Europos Sąjungą ir Eurazijos ekonominę sąjungą.“

Negi pajutęs besiveriantį langą mūsų eurokomisaras patylės? Ir ponas Andriukaitis pasisakė tvirtai remiantis Ž.-K.Junckerio laiške Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui išdėstytą poziciją dėl gilesnių ryšių tarp Europos Sąjungos ir Maskvos vadovaujamos Eurazijos ekonominės sąjungos. Anot eurokomisaro, tokia pozicija yra reikšminga siekiant taikos – tai kas, kad jai nepritaria Lietuvos vyriausybės ir opozicijos atstovai. „Man tokia pozicija, ieškant sprendimų taikai, yra priimtina“, – rašo jis. Esą „visiškai logiška, kad reikia diskutuoti“, o ekonominės situacijos problemų sprendimas esančios vienodai svarbios visų Europos Sąjungos šalių ekonominiam augimui ir Rusijos žmonėms. Rituališkai paminėjęs Minsko susitarimus, kurių Maskva nevykdo, ir neketina vykdyti, eurokomisaras pridūrė „Dinamiškai reikia žiūrėti“.

Tarė eurokomisaras žodį ir tiems, kas dinamiškai žiūrėti nesugeba: „Man, skirtingai nuo daugelio nacionalistų Lietuvoje, priimtina pozicija kurti taiką Europos Sąjungoje ir ieškoti sprendimų. Skirtingai nuo tų, kurie nori įpūsti karo žarijas, man patinka siekti taikos procesų ir spręsti sudėtingus klausimus.“

Gaila, žurnalistas, matyt, taip pat panorėjęs „žiūrėti dinamiškai“, nepaklausė, ar pataikavimas Putinui ir yra taikos Europos Sąjungoje kūrimas, kas yra tie, kurie anot pono Vytenio, nori įpūsti karo žarijas, ir kuo jam taip nepatinka nacionalistai (priminsime, kad nacionalistinis, lietuviškai – tautinis, judėjimas atkūrė Lietuvos valstybę ir pavertė lietuvius modernia tauta, o žymiausiais lietuvių nacionalistais laikomi J. Basanavičius ir V.Kudirka).

Stebint visą šitą audringą eurokomisaro Andriukaičio aktyvumą į jo įgaliojimus neįeinančioje užsienio politikos srityje nejučia kyla klausimas: kieno interesams atstovauja ir kieno užsienio politiką bando daryti ponas Vytenis? Aišku tik tiek, kad į Lietuvos ir į Ukrainos interesus ponas Vytenis savo žygiuose nebando atsižvelgti. Kodėl? Gal atsakymas slypi nepelnytai primirštoje istorijoje?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tipiškas komuniaga tas andriukaitis

melagis, demagogas, kyšininkas, kolaborantas – tipiškas šlykštukas – komunistas.

Sveikatos sistemą

kad suvelniojo.

Palaikau V.Andriukaičio ir Ž.K.Junckerio poziciją.

Ir gerai jei ieško sąlyčio taškų. Negi gerai, jei Lietuva pati kenčia nuo tų sankcijų ?
Žmonijai reikia taikos , o ne karo.

šiek tiek atviriau

Pažįstant šį žmogų iš jaunystės laikų, galima tik tiek pasakyti: gana prieštaringas, nenuspėjamas, mėgstantis kelti nuolatinius ginčus ir įrodinėti savo tiesas, nesiskaitydamas su kito nuomone. Tipiškas diktatorius ir karjeristas. Lietuva, nežiūrint, kad yra tremtinys, jam buvo tik tramplynas į savo karjerą ir šeimos gerovę. Sūnelis labai toli „nušoko” nuo savo garbingų, daug iškentėjusių tėvų.

tremtinys?

kad gimė ir augo Sibire, rusijoje – tai ne tremtinys, tai rusas – savo mąstysena ir elgsena.
kaip ir koks olekas – tikrai savo tėvynę laikantis rusiją, garbinantys putiną ir nekenčiantys lietuvių, Lietuvos ir darantys bloga.

Nuomonė

Turime 3 Lietuvai Europarlamente atstovaujančias atplaišas – V.Tomaševskį, V.Uspaskichą ir V.Andriukaitį :(. Spėkite, kokiai šaliai jie iš tiesų atstovauja?

ir gyvenk..,

Ten tam sabo Briuseli uz pinigus!O mes turim SAVO Lietuva,kuria mylim,gerbiam ir branginam.Ir uz jokius pinigus jos neisizadesim!Lietuviai isizadi tokiu parsidaveliu kaip TU!!!

ha ha

kažkada Andriukaitis yra paleidęs į ervę maždaug tokį teiginį: neegzistuoja nepaperkamų politikų, egzistuoja tik kaina, už kurią gali nupirkti.
Vėliau jis šį teiginį įrodė faktais ir kuriam laikui atsistaydino.
Sugrįžęs paleido į viešą erdvę per balsas lt savo didžiąją svajonę APIE EUROPĄ NUO LISABONOS IKI VLADIVOSTOKO. Dabar turi puikią galimybę ją įgyvendinti.
.
Taip kad darbiečių su socdemais atsisakymas duoti leisvės premija Landsbergiui nėra atsitiktinis. Rusijos „trojos arklys” įžengė į Europą.

Išpenėjo

Lietuva angį užantyje,dabar ir įkasti bando.

Tarabilda

Kokie jie tremtiniai? Jie trenktiniai.

keista

tai, kad „mažumų” dominuojančiai Policijai perleidžiama visa slaptųjų tarnybų galia.
Ar nekvepia pervesmu , prisidengiant terorizmo grėsme? Policijos profsąjungoms irgi rusas vadovauja. Pasirodo, Skvernelis atšaukė jų protestą. Vadinasi jo galioj sušaukti policijos profsąjungų protestą ir atšaukti:)
Tikra demonokratiją!!

O Paulauskas jau ginklus perka. Gal iš Borisovo? Juk arčiausiai. Kalašnikovais jau aprūpino. Tik neaišku vis dar prieš ką jie bus jie panaudoti? Garliavos šturmas su antiteroristine Aro brigada ir po to sekę teismai, aiškiai parodė, kas pagrindinis mūsų seimo daugumos priešas. Gali aš, gali tu…

Nesuprantu Keistam

Kas turima galvoje ir kuo remdamasis rašai – „mažumų” dominuojančiai Policijai”. Kokių mažumų?

nuomonė

nuomonė – tik nacionalizmas ir kuria taiką.Medikas turėtų žinoti kad kai žmogaus organizmas toleruoja virusus žmogus suserga, o vėžys ir iš viso pribaigia.

stasys

– matyt dvasios komentarą nujojo ..o sako vaidenasi tik Konstituciniame teisme ..aš tai rimtai siūlyčiau apsvarstyti sukurti kokiu ‘vaiduokliu gaudytoju institucija’ ..tai leistu nemažai sutaupyti laiko aiškinantis kas nuo ko.

Dėl to komisaro

Komisaras toks to tipelio pareigų pavadinimas yra labai tinkamas. Jis atspindi tiek neo marksistliberastinę ES esmę. Komisaro titulas labai tinka drg/p. Andriukaičiui. Taip jau atsitiko kad teko išklausyti nemažai tą tipelį gerai pažįstančių žmonių atsiliepimų. Dar neteko matyti tokios vienareikšmiškos nuomonės. Labai skirtingų charakterių bei pažiūrų žmonės „komisarâ ” vertinai unisonu vienbalsiai – labai falšyvas, karjeristas, pataikūniškas ir tuo pačiu agresyviai burliokiškai raudonas komunistpalaikis. Trispalvis burokevičius kuris kiekviename laisvame , iniciatyviame ir versliame pilietyje mato priešą. Tai tikras tipiškas švonderis kuris rėkauja apie tai kad „atimt ir padalyt” ir tuo pačiu nespjauna į pakišą ar poniškus patogumus. Tokie kaip jis žudo krašto ateitį.

o tai

kas sita pona delegavo i ES, to reiktu klausti, matyt zinojo ka daro. O dabar mat europine alga gauna, gal ir rusiskos priedo neatsisakytu. Nu europinio lygio politika turime, beveik srioderiui prilygsta.

Tomas

” Man priimtina pozicija kurti taiką Europos Sąjungoje“ ir antikonstitucinius psd mokesčius Lietuvoje. Visa bėda tame ir yra negerbiamas andriukaiti,kad atstovauji ne lietuvių interesus,o briuselio berniukų.Liaudiškai sakant esi išdavikas.

stasys

Tomai ne išdavikas o prisitaikėlis . Ir kas baisiausia ES interesai visumoje čia niekuo dėti ,..tai greičiau liečia kelias įtakingas jėgas Europoje kurios linkusios atkurti santykius su Rusija bet kokia kaina. Va Julius aplamai čia įžiūrėjo patriotizmą. Taip kad kiekvienas čia geba pamatyti savo lygio nekenčiama furija tik pakraštėliai jų visų vienodi, rauda su baltu, raudona su mėlynu , ar šeip tik raudona..:)

s.m.

misliju, jei jau pons-draugs komisaras ne sulig jam suteiktu mandatu dirba ne Eurosajungos salies naudai, tai jo, kaipo parlamentaro euroalga reik staigiai pakeist i tokiais paciais skaiciais isreiksta alga, tik ne eurais, o tos ne-euro salies (uluso) tugrikais ar kitokiais ten mediniais valiutiniais vienetais.

truputi info

1976 m. buvo sulaikytas ir apklaustas KGB, sovietų valdžios areštuotas ir nubaustas 3 metų privalomąja registracija Ignalinoje, kontroliuojant vietiniam KGB skyriui.Matyt gerai užverbavo ,nes kitus i rusi grusdavo be jokiu registraciju.Nuo kada komunistai eropoje taika kuria ?

Joffe

manau, eurokomisaro V.Andriukaičio pozicija šiuoa atveju absoliučiai racionali. Tik protiškai neįgalus lietuvis, suvokdamas Lietuvos geopolitinę situaciją ir pajėgumus, gali trokšti karo ar jį kurstyti.

Briuselio kopūstas

Andriukaitis ne pirmas lš Briuselyje užzombintų Lietuvos „veikėjų”, reikia manyti, kad ir ne paskutinis. neuždirbti pinigai, šunuodegiavimas, savo nuomonės neturėjimas, trafaretiniai šūkiai,- toks kuklutis mūsų eparlamentarų ir komisarų europinis bagažas.

Savi

Andriukaitis, kaip užkietėjęs kyšininkas, pasirodo, buvo,kaip savas, labai tinkamas kandidatas į komisarus. Dabar ES kyšių kulūra sveikatos apsaugos srityje turėtų suklestėti.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top