Nuo bačkos. Gabrielius Landsbergis: Lietuvoje 30 metų vyko gijimas ir mes pagijome

„Kai mes sakome „transformacija“, aš kitaip apibūdinčiau tai, kas vyko Lietuvoje pastaruosius 30 metų. Aš sakyčiau, kad tai buvo gijimas.

Dažniausiai, kai mes kalbame apie savo sovietinę patirtį, mes sakome, kad buvome draskomi. Kiekvienas draskymas palieka žaizdų“, – Vilniaus universiteto organizuotos konferencijos „Lūžio naratyvai: Didžiosios transformacijos regioniniai skirtumai po 1989/1990“ (Vokietija – Baltijos šalys – Lenkija – Baltarusija – Rusija)“ finalinėje diskusijoje kalbėjo G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministro teigimu, Lietuva grįžo ten, kur ir buvo iki tol – Vakarų pasaulį, tačiau prireikė laiko, kad sovietinės okupacijos paliktos žaizdos užgytų.

„Gijimo procesas yra ilgas. Ilgesnis negu daug kas tikėjosi“, – pažymėjo jis.

Daugiau Anūko minčių rasite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
48 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ah1

valstybės ir tautos gerovės rodiklis – demografija. Nežino Gabrielius?

DD plius DD

Tūlas Kūlverstukas savo metu su dideliu entuziazmu- mes statėm statėm ir pagaliau pastatėm.

Tikra tiesa

Vokietijai susijungus, rytų vokiečių vis tik nepavyko taip pagydyti, kaip kad buvo išgydyti vakarų civilizacijos ištroškę lietuviai.

Dzeikas

Anuko metamorfoze i kiausu muzikos meisterzingeri pasakyciau perskaites visa straipsni. Siaip Lietuvos „grizimas” (o ji buvo ten, kad griztu?) i Vakaru civilizacijos lauka, tas pat kaip 11 metes margaites „isventinimas” i moteris paaugliu tusovkeje, net jeigu ir savanoriskas. Nekaltybe prarado, bet visvien vaiko protelis. Koks po velniu ejimas i „Vakarus”, jei patys Vakarai issigimsta ir mes matome vykstanti tranzita i feodalizma, kur eilinis zmogus negali nieko ir jo teises menksta. Vakaru civilizacijos bastionas , jei ir buvo tai tik Jungtines Amerikos Valstijos. Iki kuriu ne tai ,kad Lietuvai – Vokietijai atsip., shudais plaukt iki Vakaru civilizacijos standartu. Nes net ir ambicingesni vokieciai , spjove i vis labiau parazituojancia ir kerojancia savo besotybeje biurokratija, vaziuoja gyvent i JAV. Pasakyciau taip. Yra… Skaityti daugiau »

Papa Borgia

Tiek metų vyko nunykimas, o dabartiniai konservatoriai su apsišaukėliais liberaldimokratais ir kolchoznikais(eksbolševikais-lddpistais) bei žmogomis jį paspartino. Toks galutinis Pasaulio kunigaikščio tikslas mūsų atžvilgiu, kad mūsų Lietuvoje nebeliktų. Amerika su anglosaksais, kaip amžinosios Rusijos sąjungininkės, jau daugiau kaip 200 metų, dabar sukeldami kainas rengiasi mus ne tik koviduoti, bet ir sušaldyti, ir taip išgelbėti Rusiją, o mus, matyt, su konservatoriais ir Kapsukės bobinčiumi siųs velniop arba myriop ne tik žmogų pagalba, inveiderių pagalba, skurdo pagalba, minimalkės pagalba, bet ir kovidistų pagalba taip pat. Trečio pasaulinio karo paskirtis gi tų dviejų pasaulinių karų sutvirtinimas, ne kitaip, kaip ta trečioji, sutvirtinančioji vakcina. Ir visa tai vardan pasaulio žmonių gerovės, vardan taikos ir kad tai daugiau nebe pasikartotų.

Dzeikas

Tikrai tiesai:
Rytu vokiecius apemes Stokholmo sindromas. Ten „prie ruso gyventi buvo geriau” pervirsis tiesiog uzgoziantis. DDR situacija palyginus su Lietuva 1989m buvo mazdaug 2k. didesnis pragyvenymo lygis. T.y. igimtos komunizmo ligos, deficitas , melas visais lygiais buvo. Taiciau i alu myzalu nepildavo, drabuziai buvo ne girtu ir nedamiegojusiu siuvejo gaminami. Jie neissigime taip greit kaip lietuviai po Sovietija.

Dzeikas

Papai Borgiai:
Tamsta valdo tautisko nepilnavertiskumo kompleksas. Nudziuginsiu jus:
Pasaulio kunigaikstis net nezino kur ta Lietuva yra 😀

VaidasVDS

Nors ir vyko gijimas, bet įvyko išsigimimas. Kažkoks nenumatytas ir tik kitur matytas šalutinis gijimo požymis…

Apie  pagijimą

Ir vėl Gabrielius nusišnekėjo. Net iš daugumos šio portalo komentarų matyti, kad dauguma jų autorių bent jau sloguoja.

Neįtikėtina

Anūkas varo propagandą baisiau nei politrukai sovietmečiu.

Žodžio laisvė...

Gilios žaizdos neužgis niekada ir nedora LGBT lyginti su Kovo 11-ąja. Anūkėli,pasitikrink ar tavo pieniniai dantys jau visi iškritę???

Bent UR ministrui žinotina

kad Vokietija ir Lenkija taip pat yra Baltijos šalys, o Rusijos įtvirtintas ir toliau palaikomas terminas „Baltijos šalys” reiškia pasaulio galingųjų amžinam Rusijos valdymui pripažintas tris rytų Baltijos pakrantės valstybėles. Tokio įvaizdžio save gerbianti valstybė ne tik kad turėtų vengti, bet visur ir iš visų išgalių su juo kovoti.

stribai karaliauja

teismuose, prokuratūraje, TM ir antstoliuose
didžiulė atskirtis
teisingumo nebuvimas
valdiškas teisiškas plėšikavimas
didžiulė emigracija
—-
šarikovai džiaugiasi – mes pagijome besmaugdami katinus

Papa Borgia p.Džeikui

Pasaulio kunigaikštis viską mato ir girdi, ir į parankę įsikibęs mūsų vadovams vaikšto – ant tiek Lietuvos teritorija, bet ne lietuviai, jam svarbi. Karo garantijų suteikimas anuomet Lenkijai, jai net neprašant, 1939 metų kovo 31 dieną lenkų nieko neišmokė, kaip ir Lietuvių Afganistano dabartiniai įvykiai ir dabartinis dirbtinis kainų kėlimas, gelbstint Putino Rusiją. Mūsų neosovietinis elitas tempia mus katastrofon su visa Kapsuke in corpore.

Al.

Dzeikas:,,Pasakyciau taip. Yra Vakaru pasaulis – JAV.Yra kandidatai tapti Vakaru pasauliu – vakaru europa ir yra apsimetantys kandidatais i Vakaru pasauli – buves soclageris.”
Patikslinčiau – tikrieji Vakarai vis labiau tolsta į vakarus. Daugeliu požymių tikrieji Vakarai jau tik Japonijoje. Buvę Vakarai mūsų akyse tampa Tarybų sąjunga. O Anūkas ne Valdemaro, o, greičiau, Liudo Giros reinkarnacija.
Kas per saulė užtekėjo šiandien,/
Po tiek metų trukusios nakties?/
Džiaugsmo jūroj ko mūs žemė skendi,/
Kodėl minios džiūgauja išties?/

Nūdien baigės mūsų juodos naktys-/
Smurto, sauvalės, melų, apgaulės./
Todėl taip džiugiai mūs širdys ėmė plakti!/
Susilaukėm nū Stalino mes saulės.

Na taip

juliaus Milaičio pasikalbėjimas su Milaičiu juliumi, su debilo Al’o intrpu. O gal tai tik dar vienas KGB provokatoriaus nick’as?

oi ne

moraliskai degraduoti tai ne gijimas. Paprastai taip atsitinka del per gero gyvenimo.

ir pragydo broileris gaidžiu :)))

čia tie ligoniai ,kur „nusipelnė gyventi geriau”?(A.Paulauskas:)))

babytė

Jis visiškas asilas. Gėda turėti tokius valdžiagyvius.

Dzeikas

Al.ui:
Liudas Gira…? Liuda Gira galima kaltinti kuom tik nori,- biografija tokia lieva su daugeliu klaustuku. Kazkuom Sovietams jis ne visai savas buvo.
Po aneksijos paskyre i , atsip., siknaskyli – kulturos ministerija. Mobilizavo i kariuomene tarytum su rekomendacija,kad pasistengtu gauti kulka fronte, kad nereiktu i gulaga siusti. Po karo ikiso i LM Akademija and stipendijos kur jis sekmingai ir laiku gala gavo.
Ne…L. Gira nors zvalgybos informatoriu tinkla sugebejo suorganizuoti. O Anukas tik pluduriavo URM kaip nesakysiu kas eketeje palaikomas patriarxo autoriteto.

Al. Dzeikui

Jei žinai, kad ,,Pasaulio kunigaikstis net nezino kur ta Lietuva yra”, tai reiškia žinai kas tas Pasaulio kunigaikštis ir kur jis yra ?

Ironija

avinų skaičius Lietuvoje auga, o gabriui atrodo, kad jis sveiksta…

Kis

tau vaikeli su seneliu tasgydimas nesibaigs -niekada.Kas liecia tautos,sutinku ji sunkiai bet is miego bunda ir kai pabus paims tau ,dedulei uz kiausu,uz vagystes,zmoniu smegenu pudrinima maza nebus.Tai ka tu pasakei tinka tavo seimai ir aplinkai,Lietuva nuvesta iki bedugnes,dar n zingsniu ir ji pasiliks ilgiems metams,valdyti tokiems idiotams kaip tu,mazas snargliau.

kenobi

nedėkit jam daugiau tų grybų, kiek galima…

Dronas

Jeigu augantį piktybinį auglį vadinti gijimu…

Kisa,

su dviem milijonais nelabai kokių tautiečių nelabai ir pabusi, o vykdysi Pasaulio kunigaikščio valią. O šis, manyčiau, labai atsidavęs Pasaulio kunigaikščiui. Tad, Kisa, mažiau nusišnekėk. Nebegerk alaus – susilaikyk.

Langų majore,

pats ne tiek kreipk dėmesį į Milaičio kagebistinę praeitį, o labiau į tai, ką jis rašo ir apie ką, nes tada bus mums visiems geriau. O jis rašo apie RAUKUS gan neblogai. Kainų šuolis išgelbės Rusiją, o Ukrainai nepadės susigrąžinti Krymo. Na, o lietuvius stums į Rusijos pusę, į Rusijos imperijos pusę, kurioje siaučia laukinis kapitalizmas – baisesnis nei pas mus, bet Lietuvos mužikai šito nežino. Lietuvos ubagai mano, kad jie bus priimti Maskvos Rublioką. Svajoti gi niekas dar neuždraudė, kaip komentuoti Delfyje apie Pasaulinę kovidistų revoliuciją. Tad svajokit apie Rubliovką toliau – gal ir kaliošų nemokamai gausit, kaip Kaune 1940 metais.

Čia dar

ne visi Juliai Milaičiai. Trūksta Juleso ir dar keleto retesnių egzemliorių. Pasireiškė tik dzeikas, papa borgia, langų majoras ir keletas neįsivardinusių 🙂 .

> 2021-10-16 16:04

„O jis rašo apie RAUKUS gan neblogai.”
Kas tas „jis”, juliau Milaiti? Dzeikas? Papa Borgia? Kis? DD plius DD? Kiek ten pas tave arsenale neišnaudotų liko? Gal manai, kad kas nors be tavo kolegų, trolių fabriko darbuotojų, skaito tas provokacijas? Ar žinai kaip vadinami tie, kurie patys su savimi kalba?!

Avinas

Ne I tema, bet sudomino kas kita. Jakeliunas savo naujojoje knygoje patikslina savo tevu biografijas, kurie, pasak jo, buvo tremtiniai. Pasak jo, motina – partizanu rysininke, o tevas – kareivis, nuteistas uz Stalino kritika. Jakeliunas nepatikslina, kurios kariuomenes kareivis buvo jo tevas 🙂 Jakeliunas gime 1958-ais, tad turbut kaip ir aisku, kurioje kariuomeneje (Rusijos okupacineje kariuomeneje Lietuvoje).
Istremtas nuosaikus komunistas Karagandoje susituokia su…Lietuvos partizanu rysininke…
Ir dar – 1990-uju kovo 11-aja Jakeliunas sutiko su zmona Nyderlanduose, Hagoje 🙂
Buna juk stebuklu.

Tam > 2021-10-16 16:04        2021-10-16 16:34

Labai keista – piktiniesi, o vis tiek skaitai. Kodėl? Neskaityk tų visų savo išvardintų komentarų – ir širdies neskaudės… Būk sveikas!

psichopatai

nepagija, tik tam kartui.

Senelis moko anūką

– Mūsų pacientai gyvybingi kaip žalčiai. Kad ir kiek juos gydytum, jų vis dar gyvas velnias vaikšto, painiojasi po kojomis. Skiepyti niekšus reikia, skiepyti…

Egidijus

Sveikinu skaitytojus, portalas tiesis.lt perimtas. Jį perėmė Nacionalinis susivienikimas. Dabar čia nstysite Sinicą, Radžvilą, Šopauską, Nemunaitį ir kitus NS autorius. Kitų konkurentų, ypač Šeimų Sąjūdžio autorių, nebenatysit niekada.
Portalas įkurtas 2012, iki 2015 m.priklausė Lietuvos sąrašui. Po to paverstas visuomeniniu, jį nemokamu, kasdieniu darbu „vežė” redaktorė Ramutė Bingelienė. Laisvūnas Šopauskas praktiškai niekuo neprisidėjo, tačiau turėjo administratoriaus teises.
Ir štai, spalio 8 dieną Laisvūnas su nuekuo nuekaip nepasitaręs, slapčia visą redakcinę kolegiją pašalino, prieigą prie tinklalapio panaikino. Pažiūrėkit į skyrelį Redakcija, ten baltas lapas. Taip veikia „nacionalinis susivienijimas”, tapęs svetimų tinkkalapių ir įdėto darbo vagimi.
Kol Šopausjas šį komentarą pastebės ir ištrins, prašyčiau jį nukopijuoti ir dalintis po visais įrašais komentaruose.
Žmonės turi žinoti, jas vyksta.

Žinot,

kažkoks Andriulis žentelis ar švogeris, ar dar kas tokis žada neskiepytų nepasigailėt. Bent jau taip buvo pranešta FB.

to Egidijus

ką tu čia nusišneki, daug žmonių Šeimų Sąjūdyje pasisakė iš N.S. Svarbu kad ne kokia klano atstovė janutienė perėmė. Aš džiaugiuosi.

"pagiję" nuo lietuvybės

yra Lietuvos išdavikai

Neduok Die, Janutienę!

Būtų dar viena Maldeikienė.

Žemyna

Apie pagijimus.Iš karto atsiprašau už nešvankieną – prisiminiau vieną vaikystės laikų epizodą. Gyvenome apsupti kolonistų, apgyvendintų namuose anksčiau juose gyvenusių vietos žmonių. Suvažiavo, kaip sakoma, „ant visko gatavo” – visi baldai, indai, užuolaidos ant langų, sieninis senovinis laikrodis, patalynė, virtuvės rykai. O aplink namus – sodai… Žodžiu, įsitaisykite patogiai, brangieji „pažangieji šeimininkai”. Jie įsitaisė… Ir mokė vietos gyventojus, kaip reikia gyventi. Mes, pvz., buvome buržujai, nes laisvalaikį leidome mūsų maitintoją – daržą prižiūrėdami, gyvūnėlius. Didelę šeimą reikėjo maitinti. Tiek nupirkti jokios algos nepakaks. Kai „pažangos nešėjai” tarpusavyje susiriedavo, keikdavosi, rėkdavo taip garsiai, kad ne tik keiksmus, bet ir jų biografijų detales sužinodavome. Pvz., dvi moterys buvo vadinamos armijos prostitutėmis. Viena iš jų didžiuodamasi štai taip atsakė: – Taip, aš buvau… Skaityti daugiau »

T0mas J.

Vienykimės, junkimės, sutriuškinkim landsbergizmą – Tėvynės naikintojus!

Raimundas

Mes gijome, gijome ir ,pagaliau, pagijome…. Panašu į Kūlverstuko “ mes statėme, statėme ir, pagaliau ,pastatėme”.

Gabrieliui Landsbergiui

Kuo pasižymėjo sovietmetis ir to meto komunistų partijos nariai: viešu tvirtinimu to, ko nėra; privertimu liaudį tvirtinti tą, ko nėra. Ponas G.L., jūs ir jūsų šaika sugrąžinote tautą į pradinę padėtį.

Puiku,

tai turėsim čia antrą PPatriją 🙂

vak vak

pagijo.
„greituoju būdu” –
sarafan-rezidentė koncervinę šaiką „paskiepijo” taip stipriai,
kad atvirtimas į žmones nebeįmanomas.

ES TRŪKSTA DARBO RANKŲ

Kaip kovoti su Azijos migracija? Leisti rusams, baltarusiams laisvai judėti ES, įsidarbinti , persikelt gyventi, Rusija ir Baltarusija ištuštės, ES gaus daug krikščioniškos kultūros žmonių, jie asimiliuosis per 2-3 kartas. Su Putinu ir Lukošenka kovoti reikia jų pačių ginklais, žmonės pabėgs iš Rojaus Žemėje:))!

Pastebėjimas

TS-LKD pametė vieną raidelę. Turėtų būti TIS – Tėvynės Išdavikų Sąjunga.

tai reiskia

tata pagijo. nejaugi šis brudas apibudinamas gijimu? Kodel jis tauta leidzia sau vadinti ligoniu?

Migla

na iš tikrųjų pagijo, pažiūrėkit kiek daug sąmoningai mąstančių pozityvių žmonių, turime normalią perkamąją galią, gražiai gyvename, turime pilnas galimybes pildytis savo norams https://juodasisalksnis.lt/kategorija/minksti-baldai/sofa/

48
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top