Nuo bačkos. KT pirmininkas Dainius Žalimas „brangiems žmonėms“: nebijokite Stambulo konvencijos – ji tik rūpinasi jūsų mamų teisėmis

Dalijamės ir mes Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo sveikinimo žodžiu Žmogaus teisių dieną vykusio Nacionalinio žmogaus teisių forumo, skirto Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos 30-mečiui, dalyviams.
Spėkite, kiek šio forumo dalyvių paanalizavo, kaip Lietuva užtikrino Deimantės Kedytės teises? Bet juk kada nors teks.

„Brangūs žmonės!

Šiandien kreipiuosi į Jus būtent taip – neskirstydamas pagal lytį, amžių, kilmę, pažiūras ar pareigas, nes ši diena kaip tik ir išreiškia siekį būti žmonėmis, turinčiais tokias – lygias – galimybes, teises ir pareigas. Deja, tenka pripažinti, kad tai tebėra siekis…

Vis dar tenka neretai priminti, kad vien daugumos principas nėra Vakarų stiliaus demokratija, kad Konstitucija – tai antimažoritarinis aktas. Ji draudžia demokratinėje teisinėje valstybėje diskriminuoti asmenis vadovaujantis tuo metu vyraujančios daugumos nuostatomis ar stereotipais. Kitaip tariant, individo orumas, privatumas, prigimtinės teisės negali priklausyti nuo visuomenės narių daugumos malonės.

Apie konkrečius pavyzdžius turėsime laiko padiskutuoti šiame forume. Norėčiau priminti tik kelis faktus. Nors Lietuva noriai ratifikavo Jungtinių Tautų vaiko teisių konvenciją, kurios 30-mečiui skirtas šis renginys, bet vis dar delsia ratifikuoti pirmiausia vaikų mamas ginančią Stambulo konvenciją. Baimės ratifikuoti šią konvenciją jau ne kartą išsklaidytos kaip neturinčios teisinio pagrindo, pavyzdžiui, Venecijos komisijos nuomonėse.

Kinų patarlė sako: net minia bailių neatliks žygdarbio. Bet to ir nereikia iš jos laukti, reikia kiekvieno asmens drąsos, ryžto ir tvirto apsisprendimo nesivadovauti stereotipais ir diskriminacinėmis nuostatomis. Beje, Lietuvos įsipareigojimas Visuotinei žmogaus teisių deklaracijai yra būtent tokios drąsos pavyzdys. Gal ir ne visiems žinoma, bet Lietuva įsipareigojo Visuotinei žmogaus teisių deklaracijai dar 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracijoje.

„Sėkmė niekada nėra galutinė, o nesėkmė niekada nėra lemtinga: svarbiausia yra drąsa viską tęsti“, – sakė Vinstonas Čerčilis.

Taigi linkiu drąsos tęsti darbus; linkiu ne tik čia susirinkusiesiems, bet ir visiems, siekiantiems, kad kiekvienas žmogus jaustųsi esąs visavertis, – juk tokia ir yra žmogaus teisių esmė!“

lrkt.lt info

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jules

+alimai, ar pačio teisės buvo kada nors pažeidinėjamos ir pats nesinaudojai Raudonosios oligarchijos pačiam teikiamomis privilegijomis? Kokių žmonių teises pats gini? Privilegijuotojų? Milijardierių ar kokių? Kokių imperinių bendrijų teises pats čia nuolat gini ar kažkas pačiam negerai su atmintimi? Laukiame pačio nuoširdaus atsakymo, o ne Viliuko į cypę.

stasys

Jei visuomenė tam pasiruošusi kodėl neratifikuoti Stambulo konvencija ? Lietuva šiandiena susiduria su politinio atstovavimo mažumoms problema Seime..Aš jau nesu tikras kad tie kas prieštarauja jos ratifikavimui yra tikrai įsigilinę į jos tekstą. Pavyzdžiai Tiesose rodo kad dažniau vadovaujamasi nuogų urzguliu bet kokiai įdėjai ar rezoliucijai kas ateina vakaru kanalais.. Lietuva gali rinktis kam pritaria o kam ne ..ir aiškiai išdėstyti savo raudonas linijas ir ju ilgamete perspektyva , taip po truputi kovotume su visuomenės fobijomis ir aiškiai apibrėžtume ko norime savo valstybėje matyti .

Liudesys

Labai liudna ir graudu, Lietuvai turint toki KT pirmininka.

Deivis

Degradas tas Žalimas ir ne daugiau.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top