Nuo bačkos. Linas Kukuraitis: „Atverkime duris, statykime tiltus, nebijokime, priimkime vieni kitus ir visi kartu judėkime bendrystės link“

Be komentarų.

Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuras ministrui Linui Kukuraičiui: judate labai tinkama kryptimi

Užsieniečių integracijos strategija ir kiek tik įmanoma efektyvesnė jų integracija Lietuvoje – šiandien šiomis aktualiomis temomis veiksmus derina socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuro (UNHCR) komisaro pavaduotojas regionui Wilfriedas Bucchornas su komandomis.

Ponas Bucchornas dėkoja ministrui ir ministerijos ekspertams už „puikų bendradarbiavimą“. Jo manymu, Lietuvos veiklos, susijusios su užsieniečių integracija, yra „įveikiamos ir juda teisinga kryptimi“. Jis dalijasi patirtimi, kaip kuo greičiau ir saugiau suteikti užsieniečiams visas įmanomas integracijos svetimoje šalyje paslaugas.

Ministras įvardija iššūkius, su kuriais šiuo metu susiduria valstybė. Tai pabėgėlių judėjimas toliau, neliekant Lietuvoje. Kita problema, kurią pabrėžia ministras, tai vadinamasis „dvigubas barjeras“, kai žmonės, atvykę į Lietuvą važiuoja į Ruklos pabėgėlių centrą, o paskui dar kartą turi grįžti „į Lietuvą“, tai yra, į tikrą pasaulį, gyvenimą, bendruomenes ir socialinį įsitraukimą“. Trečias spręstinas klausimas, kurį akcentuoja ministras, tai savivaldybių įtraukimas į procesą, kviečiant gerokai aktyviau, nei dabar, procese dalyvauti merus ir pačius miestiečius.

„Atverkime duris, statykime tiltus, nebijokime, priimkime vieni kitus ir visi kartu judėkime bendrystės link“, – sako ministras Linas Kukuraitis.

Ministras pristato darbus, kurie jau konkrečiai veikia: savivaldybėms pasiūlyta galimybė teikti integraciją savivaldybėse prieglobsčio gavėjams ir perkeltiems asmenims pagal projektus. Taip pat jau priimti labai reikšmingi Užimtumo įstatymo pakeitimai, leidžiantys subsidijuoti darbdavius, įdarbinančius prieglobsčio gavėjus, taip palengvinant šių asmenų patekimą į darbo rinką. Be to, atlikti svarbūs pakeitimai, suvienodinantys pabėgėlių ir papildomą apsaugą turinčių asmenų statusą ir leidžiantys valstybės socialinę paramą teikti Lietuvoje prieglobstį gavusiems užsieniečiams, tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir Lietuvos piliečiams.

Ministras pristato ir planus, kaip šias sudėtingas situacijas spręsti valstybiniu lygiu ir kaip konkrečiai padėti žmonėms likti Lietuvoje bei kuo greičiau pradėti naują, kokybišką gyvenimą.

Įgyvendinant Užsieniečių integracijos politikos įgyvendinimo 2015–2017 metų veiksmų planą, 2016 m. skirtas finansavimas iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo projektui, kurio metu įsteigti 3 užsieniečių integracijos centrai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Integracijos centruose teikiamos kompleksinės paslaugos trečiųjų šalių piliečiams, pvz., informavimas, konsultavimas, lietuvių kalbos bei pilietinio orientavimo kursai, socialinės, psichologinės, vertimo, teisinės ir kitos paslaugos.

Šiuo metu atnaujinamas Užsieniečių integracijos veiksmų planas 2018–2020 metams. Plane numatytos veiklos yra šios:
– skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą;
– kelti darbuotojų, dirbančių migracijos ar užsieniečių integracijos srityse, kompetenciją;
– tobulinti užsieniečių integraciją į darbo rinką (kalbos mokymo darbo vietoje modelis, darbdavių švietimas, įgūdžių nustatymo metodų tobulinimas);
– gerinti užsieniečių integraciją į švietimo sistemą (kalbos mokymosi ir profesinio mokymo sintezė, pameistrystė, verslo liudijimo mokesčių mažinimas);
– skatinti užsieniečių ir vietos bendruomenių bendradarbiavimą (jaunų užsieniečių įtraukimas į jaunimo projektus);
mažinti diskriminaciją užsieniečių atžvilgiu;
– šviesti užsienietes moteris apie jų teises;
– įsidarbinusiųjų darbo sąlygų ir santykių stebėsena.

Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuras siekia, kad visi turėtų teisę prašyti prieglobsčio ir rasti saugią užuovėją kitoje valstybėje su galimybe kada nors grįžti namo, integruotis ar įsikurti kitur. Perkėlimo metu suteikia gyvybiškai svarbią pagalbą – švarų vandenį, sanitarines sąlygas ir sveikatos apsaugą, taip pat prieglaudas, apklotus, namų apyvokos reikmenis, kartais maistą. Namo grįžtantiems žmonėms organizuoja transportą ir pagalbos paketus, o įsikūrusiems kitur kuria pajamas generuojančius projektus.

Šaltinis: socmin.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top