Nuo bačkos. Naglio Puteikio pranešimas spaudai kaip politikų nekompetentingo ir neatsakingo kalbėjimo atvejis

Gerbiamieji skaitytojai, eina 26-ieji mūsų laisvės metai ir jau užaugo Nepriklausomybės vaikų karta. Gyvenimas išties nestovi vietoje. Tik Lietuvos politikai niekaip negali atsikratyti posovietinio bendravimo stiliaus savo kalbomis demonstruodami nepagarbą rinkėjams. Melas. Visažinio poza. Tušti postringavimai apie tikrus skaudulius nesiūlant realių sprendimų tarsi optinė apgaulė ar hipnozės seansas mažiau viešųjų ryšių peripetijose susigaudantį žmogų atveda prie balsadėžių su jau įdiegta mintimi: „Nėra daugiau už ką balsuoti, tai renkuosi tą patį. Mažiau vogs, nes nebe pirmi metai Seime, yra kompetentingas…“

Nesame visažiniai ir mes, tačiau nutarėme imtis „versti“ Lietuvos politikų kalbas į visiems suprantamą, kad pamatytume, kiek jose yra tuščiažodžiavimo ir politinės rinkodaros.

Visi esame finišo tiesiojoje – po metų 2016-ujų LR Seimo rinkimai. Ir pažadai, užmaskuotas populizmas tuoj pasipils kaip iš gausybės rago, todėl jūsų dėmesiui Tiesos.lt pradeda naują rubriką NUO BAČKOS.

Joje analizuosime savo išrinktųjų raštus ir kalbas, kad išmoktume ne tik balsuoti, bet ir rinkti tą, kuriam be abejonių ar sąžinės graužaties patikėtume savo sprendžiamąją galią LR Seime, Prezidentūroje ar savivaldybėse, kad ir vėl netektų kartoti: „Drakonas žuvo, tegyvuoja drakonas“.

Kviečiame įsitraukti ir Jus – stebėti, analizuoti, savo įžvalgomis dalytis.

Tiesos.lt redakcija

* * *

Nuo bačkos. Naglio Puteikio pranešimas spaudai kaip politikų nekompetentingo ir neatsakingo kalbėjimo atvejis

Seimo narys Naglis Puteikis Seime surengė spaudos konferenciją visuomenę jaudinančiu į Europą plūstančių migrantų klausimu ir išplatino pranešimą spaudai. Jis pasiekė ir Tiesos.lt redakciją.

Šiek tiek pasvarsčiusi redakcija nutarė šį pranešimą paskelbti (pranešimo kalba netaisyta – Tiesos.lt redakcija).

Ir pasidalyti mintimis, kurias sukėlė Seimo nario tekstas.

Pranešimą spaudai politikas pradeda banaliai – iš karto skaitytojui jis pasako tai, ką kiekvienas sveiko proto žmogus ir taip žino: „Reikia kovoti su pabėgimo priežastimis“. Tačiau pasakyti tik tiek, tai nepasakyti … nieko. Net ir ne Seimo narys tai gali.

Kita tezė – jau konkretesnė „O ES iš dalies prisideda prie šių priežasčių“, ir jau vien dėl to – prisipažįstu – intriguoja: juk tokia kritika ES šio Seimo nario lūpose skamba, ko gero, pirmą kartą. Nori nenori – lauki, kuo šią tezę parems ES ir Artimųjų Rytų regiono politikos klausimais iki šiol nekalbėjęs politikas.

Kita vertus, lieka neaišku, kodėl Seimo narys nusprendė didžiausią dėmesį skirti pabėgėliams iš Sirijos? Juk į Europą plūsta pabėgėliai ir iš kitų šalių ar žemynų? ES statistikos tarnybos Eurostat duomenimis, tarp prieglobsčio prašytojų Sirijos gyventojai sudaro 20 proc. Be to, ką reiškia „pabėgėliai iš Sirijos“? Ar siras, atvykęs į Europą iš saugios Turkijos, irgi yra pabėgėlis?

Deja, Seimo nario žinios apie Artimųjų Rytų regiono politiką, kaip ir apie tai, kodėl bėga iš Sirijos bėga jos gyventojai yra, švelniai tariant, ribotos. Ribotas žinias politikas kompensuoja… spėjimais. Apie Turkijos politiką pabėgėlių iš Sirijos atžvilgiu Seimo narys rašo: „gal ir Turkijos vyriausybė pradėjo nebepriiminėti į stovyklas“. Vėliau, matyt, prisiminęs, ką girdėjo kalbant per žinias ar skaitęs savo fanų profiliuose, rašo, kad Turkijoje „persipildė stovyklos“, kad Turkijai tai tapo pernelyg didelė našta, nes tarptautinė bendruomenė pernelyg mažai jai padeda…

Dalinės žinios ar nenoras kalbėti išsamiai – tai dar tik pusė bėdos. Kur kas įdomesni pasamprotavimai apie Sirijos prezidento Bašaro al-Asado veiksmų įtaką pabėgėlių krizei. Seimo narys rašo: „Manau, kad ši [migrantų] banga yra sukelta organizuotai iš Sirijos prezidento Bašaro al-Asado pusės, nes ji plūstelėjo būtent po Asado gynybos ministro vizito Maskvoje (puiki gynybinė priemonė, nes JAV ir ES taip pat prisideda prie sukilėlių finansavimo)“.

Klausimą, kuo paremtos tokios žinios apie tai, kas bei ką finansuoja ir kas, dėl ko ar po ko daro, trumpam atidėkime – sunku patikėti, kad LR Seimo narys gali tai žinoti, o tuo labiau – turėti įrodymų, bet juk apsimesti žinančiam – joks nusikaltimas…. O gal šio Seimo nario „manau“ reiškia „spėju“? Juolab kad daug kas pritars nė nemirktelėjęs.

Taigi čia kyla paprastas, gyvenimiška patirtimi grįstas klausimas: kokiu būdu į ES plūstantys pabėgėliai sirai (sunku patikėti, kad išties nesvarbu, nuo ko bėga, pavyzdžiui, Sirijos kurdai ar krikščionys…) gali padėti prezidentui Asadui apsiginti nuo jo pajėgas spaudžiančių priešininkų ir kokiu būdu būtent šie migrantai gali paskatinti JAV ir ES finansiškai ar kaip nors kitaip neberemti Asado oponentų? Atsakymą, matyt, žino tik pats Seimo narys.

Bet visų įdomiausia šio svarstymo dalis yra daroma analogija tarp to, kas vyksta Sirijoje, su tuo, kas vyko ir tebevyksta Ukrainoje. Anot Seimo nario, „Bet kokiu atveju Asadas yra teisėtai išrinktas prezidentas, kaip ir Sirijos parlamentas, o sukilėlius finansuoja kaimynai, JAV, dalis ES, tapdami agresijos viena iš priežasčių (analogija su Ukraina – Rusija finansuoja separatistus).“

Kodėl šiame savo tekste politikas pamiršo, kad Rusija ne tik finansavo ir tebefinansuoja separatistus Rytų Ukrainoje, kad ne tik juos apginklavo, bet ir dislokavo Donbase savo reguliariąją kariuomenę? Negi Seimo narys tikrai nesupranta, kad reiškia tik viena – tie „separatistai“ tėra ukrainietiškų žemių okupacijos priedanga?

Kita vertus, politikas kažkodėl čia ir sustoja taip neišplėtojęs analogijos tarp Sirijos ir Ukrainos iki galo. Juk jei šią analogiją plėtotume toliau, tada, remiantis tuo, kad Asadas ir jo parlamentas yra teisėti, o prieš jį kovojantys sukilėliai, matyt, ir LR Seimo pasmerkimo verti maištininkai, teks pripažinti ir tai, kad prezidentas Viktoras Janukovyčius yra vis dar teisėtas Ukrainos valstybės vadovas, o jį iš posto pašalinęs Maidanas ir dabartinis Ukrainos režimas yra neteisėti? Gal Seimo narys Naglis Puteikis artimiausiu metu pasiūlys LR vyriausybei ir prezidentei Daliai Grybauskaitei laikyti V. Janukovyčių teisėtu Ukrainos prezidentu, o V. Janukovyčiaus ministro pirmininko Azarovo Maskvoje sudarytą komitetą – teisėta Ukrainos vyriausybe? O savo du benzopjūklus, siųstus paremti Ukrainos kariuomenei – parama valdžią užgrobusiai chuntai?..

Kokio lygio analizė, tokios ir išvados, kurias Seimo narys vadina atsakymais į klausimą „Ką daryti?“. Apžvelgsime jas iš eilės.

A išvadoje politikas rašo: „Štai čia LT Vyriausybė ir Prezidentė mano galva privalo pradėti reikalauti iš JAV ir ES didžiųjų valstybių, kad nustotų finansuoti sukilėlius ir kad būtų sudarytas analogiškas Minsko susitarimui toks pats taikos susitarimas tarp Asado ir sukilėlių – taip sustos pabėgėlių banga.“

Kodėl JAV ir įtakingos Europos valstybės, prezidentas Asadas ir jam oponuojančios sukilėlių grupuotės turėtų tokių pasiūlymų, tegul ir perduotų per D. Grybauskaitę, klausyti, LR Seimo narys nutyli. Jei politikas Ukrainai primestus Minsko susitarimus laiko taikdariškos diplomatijos etalonu, jam derėtų paaiškinti, ką realiai išsprendė Minsko susitarimai?… Negi mėgstantis gilintis į reiškinių priežastis Seimo narys pamiršo, kad Minsko susitarimai atsirado tik todėl, jog Vakarų šalys, Budapešto memorandumu garantavusios Ukrainos nepriklausomybę ir teritorijos vientisumą, išdavė ją ir gėdingai atsisakė vykdyti savo įsipareigojimus? O gal Seimo narys nežino, kad Rusija, kurios pasiuntinys M. Zurabovas pasirašė ant Minsko susitarimų, dedasi nesanti konflikto dalyvė ir vaizduoja, kad Minsko susitarimai jos niekuo neįpareigoja?..

Rūpėtų sužinoti, ar Minsko susitarimams analogiški susitarimai turėtų būti sudaromi tik tarp Asado režimo, iš vienos pusės, ir ginkluotos opozicijos iš kitos, ar kiekviena opozicijos grupuotė turėtų sudaryti tokius susitarimus su kiekviena jai priešiška opozicijos grupuote ir su prezidentu Asadu? Galų gale, ką daryti dėl Sirijos krikščionių, kuriuos Asadui oponuojančios grupuotės žudo vien dėl to, kad jie yra krikščionys?..

B išvada glumina: „Tegu pirmiausia didžiąją dalį pabėgėlių pasiima tos ES šalys, kurios teikia ginklus Laisvajai Sirijos armijai“. Ką reiškia šis Seimo nario, ne šiaip sau politiko, „tegu…“? Kokiu būdu šitas pageidavimas galėtų būti realizuotas? Ir kokia „lydeka“ imtųsi tai įgyvendinti?

C išvada: „Pabandykime atskirti ekonominius pabėgėlius nuo tų, kurie bėga nuo karo – pastaruosius priimkime“. Kas tie „mes“, kuriuos politikas ragina nors pabandyti? Ir kur tie „bandymai“ turėtų įvykti – Lietuvoje ar už jos ribų? Ar tie patys „mes“ atrinktuosius ir priims?

D išvada, atrodo, skirta rinkėjui „nuraminti“: „Bet kuriuo atveju visi pabėgėliai stengsis iš Lietuvos pabėgti, nes čia daugėja skurstančių, o visos didžiosios partijos skatina turtinės nelygybės didėjimą ir nieko nedaro, kad skurdo Lietuvoje mažėtų“.

Bet vis tiek lieka daug neaiškumų… Ar Seimo narys siūlo nesijaudinti dėl Briuselio primetamų migrantų kvotų, nes tie migrantai vis tiek iš Lietuvos išrūks? Gal net siūlo naują interpretaciją savo mėgstama skurdo tema: „nėra to blogo, kas neišeitų į gera?“…

Tačiau labiausiai trikdo E išvada: „Siūlau skurstančius Lietuvos piliečius taip pat pripažinti ekonominiais pabėgėliais ir remti panašiai, kaip remiame pabėgėlius iš kitų šalių“.

Kodėl iki šiol nėra jokios informacijos apie tai, kam Seimo narys pateikė tokį pasiūlymą? Gal parengė tokį įstatymo projektą ir jį užregistravo Seime? Jei taip – kada jis bus svarstomas ir kokios politinės jėgos jį remia? Ar valstybė negali paremti skurstančių ir niekur nebėgančių savo piliečių nepavadinusi jų „pabėgėliais“?

D (kodėl ir vėl D..?) išvadoje politikas teigia: „Pats priimčiau gyventi pabėgėlių šeimą, nekreipdamas dėmesio ar jie ekonominiai, ar nuo karo, nes tai atskirti labai sunku.“ Pagaliau nors kas apibrėžto ir konkretaus Tik… kažkodėl sako „priimčiau“, o ne „priimsiu“? Tai vienintelė iš tiesų įgyvendinama idėja, tačiau kiek yra tokių, kurie tai perskaitę suprato pažodžiui? Jei ne, ar tai… ne per daug ciniška?

O dabar siūlome šį Seimo nario tekstą perskaityti dar kartą ir atidžiai pastudijuoti, ar jam pavyko ištesėti savo pažadą mums nurodyti bent aptariamo reiškinio priežastis? Ir patiems nuspręsti, į kokios pasaulėžiūros elektoratą jis taiko…

Kaip ir pamėginti suprasti, kokios priežastys sukelia tokį ar panašų politikų nusikalbėjimą?

Nors ir ne vienintelė, bet viena iš svarbesnių tokių „analizių ir išvadų“ priežasčių, matyt, bus tokia: užuot kalbėjęs apie imigracijos krizę ES ir ES politiką imigrantų atžvilgiu (kam Lietuva įtaką daryti gali ir apie ką Seimo nariai turėtų nusimanyti), jis ima kalbėti apie Artimųjų Rytų regiono politiką ir šio regiono konfliktų sprendimą (kaip suprantame, tam Lietuva jokios įtakos neturi ir tą mūsų krašte išmano gal tik keli mokslininkai politologai).

Kodėl Seimo narys nusprendė pabūti ne tik istoriku, paveldosaugininku, bet dar ir „politologu“, žino tik jis pats. Visai kitas klausimas: kas ir kaip galėtų „pašalinti“ tokio nusikalbėjimo priežastis?..

Patarimas būtų banalus: pasitikrinti savo išmanymą diskusijose su specialistais.

Bet ne nusišnekėjimai yra blogiausias dalykas šiame tekste. Kur kas ydingesnė praktika yra neklystančio žinovo tonu žarstomi patarimai, pavyzdžiui: „Pabandykime atskirti ekonominius pabėgėlius nuo bėgančių nuo karo“ ar „Siūlau skurstančius LT piliečius taip pat pripažinti ekonominiais pabėgėliais ir remti panašiai, kaip remiame pabėgėlius iš kitų šalių…“

Politiko, Seimo nario „siūlymai“ be jokių konkretybių, be jokių dokumentų, įstatymų projektų, be jokios kaštų ir pasekmių analizės, be jokių nuorodų į kitas politines jėgas ir jų poziciją, be jokios nuorodos į „siūlymo“ realumą, pagrįstumą yra ne kas kita kaip primityvi demagogija ir populizmas.

Į ką ji nukreipta, aišku, ir ne politologui.

Taip daromas poveikis kritiškai skaityti taip ir neišmokusiai auditorijai, per kiekvienus rinkimus vis lipančiai ant tokio pat, net jei ir kito grėblio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
86 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
autoriui

ar pats ne ant bačkos?

tadas

Šaunuolis autorius.Daugiau tokių analizių.

Povilas

Idėja sveikintina – išversti į žmonių kalbą politikų svaičiojimus.
Bet.
Sprendžiant iš to, kas pasirinktas pirmuoju analizės objektu, darosi panašu į asmeninių sąskaitų suvedinėjimą prisidengus gražia idėja.
Na, pažiūrėsim…

Manau

Debiutui reikėjo pasirinkti nusišnekančiųjų lyderį… Nieko asmeniško.

Ryt'as

L.Šopausko komentaras kvepia asmeninių sąskaitų suvedinėjimu. Kiekvieną dieną žymiai įtakingesnės „kalbančios galvos” paleidžia po kelias gerokai keistesnes nuomones.

kodėl

žiūrit, KAS sako, užuot žiūrėję KĄ sako???
Kiek galima darytis stabus?

pirmas buvo

Irenos Vasinauskaitės, kur ji analizavo LS nario laišką iš Šiaulių.
Tik ji nenurodė pavardės.
Gal ir čia reikėjo taip? Tada gal ir fanai imtų galvoti

Irena Vasinauskaitė

Analizavo Seimo valdančiosios koalicijos atstovo laišką. Tai tebuvo įžanga į naują rubriką. Reikia tikėtis, kad skaitytojai irgi suras tokių politikos „deimančiukų”.

Mintis

Kai kas nors bando į kitą mesti mėšlo gabalą, nebūtinai pataiko, bet pats lieka mėšlinas. Liūdna, kad Tiesos portalas nusipigino iki tokio lygio išvedžiojimų.

Šopauskai

Kieno tu pusėje? Kuo tau nepatinka Puteikio pranešimas? Ar kartais tau Grybauskaitės sapaliojimai pabėgėlių tema yra malonesnė negu Puteikio? Kiek numates priimti į savo būstą pabėgėlių? Kodėl Lietuva turėtų priimti būtinai 1105 pabėgėlius, o jeigu netyčia atsiras 1106-asis pabėgelis, kur jį tada teks padėti? O jeigu po mėnesio ES su ET pareikalaus priimti dar 2000 ar daugiau pabėgėlių, ką tada Šopauskai rašysi? Kodėl Puteikio pranešimą skaitai nusišnekėjimu, o savo rašliavą skaitai ne nusišnekėjimu, ne nusikalbėjimu? ?????????????????

abejok

galbūt Puteikis ir klysta, bet jam skauda , jam rūpi, jis siūlo, jis kalba apie tai kas mums rūpi, kas mums skauda. Jis negali būt visažinis apie pdėtį ir jovalo Artimuosiuose rytuose TIKRASIAS priežastis. Jis kaipir mes disponuojame tuo kas mums pasakome , ko gero tendencingai. Bet visada nereikia pamiršti; abejok visada , kas tau sakoma ir bandoma įtikinti , kad tai vienintelė TIESA, nes tų tiesų sakytojai – politikos žaidėjai, yra suinteresuoti savosios „Tiesos” , palankios jų interesams prakišimu .

Tai

Kas galima paprastam piliečiui (viešai svarstyti, abejoti, spėlioti ir pan) yra nedovanotina seimo nariams. Lietuva – Parlamentinė respublika ir kiekvienas viešas parlamentaro pareiškimas turi būti daug atsakingesnis nei turgaus prekiautojų šnekos. Todėl nenupiginkim diskusijos, ieškodami asmeniškumų, keršto ar pigių intrigų. Būtų šaunu, jei etatiniai seimo nario fanai savo aklais pataikavimais jam nekenktų.

EiSi

Galit aiškinti, mokyti kiek norint, bet galutinis rezultatas anksčiau ar vėliau bus tas pat. Sistemos žaidimo taisyklės yra tokios, kad žaidžiantiems lipti ant kokio nors grėblio teks neišvengiamai. Pakeisti ką nors iš esmės galima tik sugalvojus naują žaidimą su visiškai kitomis taisyklėmis ir netgi perkainojus vertybes.

Romualdas

Nustebau, kad Tiesos.lt portalas taip smuko, pradėjo naują temą išspausdindamas tokį niekalą. Gėda, kad ši „analizė” nepasirašyta. Vietoje to, kad kovotų su politikais, kurie valdo ir veda Lietuvą į pražūtį, atskleistų jų veimainystę, anoniminiam autoriui, atrodo, kad yra svarbiausia neleisti Nagliui Puteikiui dalyvauti šioje kovoje prieš matomus ir nematomus valdančiuosius, kuriuos kritikuoja Naglis Puteikis,įvertinus visą jo veiklą, ne tik vieną jo pasisakymą. Jei tikrai autoriui (ir redakcijai) rūpėtų Lietuvos ateitis, tai
jis būtų pradėjęs analizuoti ir lyginti valdančiųjų pasisakymus. Jis būtų palyginęs to paties atsakingo už Lietuvos ateitį, dabar valdančio veikėjo melagingus ir prieštaringus pasisakymus. Dabar, gi, jis juos netiesiogiai palaiko.

Romualdas

Atsiprašau, atsirado autorius.

Romualdai,

Gal galite parašyti, kaip konkrečiai jūsų gerbiamas Seimo narys kovoja su sistema?

Autoriui

Mėgstu jūsų straispnius, bet čia kažkas persūdyta. Panašu į priekabiavimą gatvėje prašant pridegti cigaretę.

Antanas

Straipsnis Puteikio neilgas o „pilstymai” apie straipsnį koktūs. Tai pavadinčiau klasiko K.Donelaičio liaudiška tarsena-šūdeliavimas.Dažnai matosi, kad šis portalas neturi( turi tik skambų pavadinimą, tad čia užklysta ir dalis inteligentų ) pvz. kaip Ekspertai EU, Laisvas laikraštis, ir kiti tautiniai portalai tvirto stuburo ir dubliuoja kitų portalų ar žiniasklaidos straipsnius, informaciją.

Romualdas

Išanalizuoti ir aprašyti N.Puteikio veiklą – nemažas darbas. Gal atsirastų tam laiko, jei „valdžia” skaitytų ir
analizuotų spaudoje parašytus straipsnius. Bet jai į tai nusispjaut. Taip pat nesiruošiu čia mėtytis klausimais ir atsakymais. Kartais užklystu į šį portalą. Kažkodėl man jis labai sunkiai atsidaro. Sėkmės

Gaila,kad

Tiesos portalas ir LS prarado sąlyčio taškus.Ir toliau nestatomi tiltai,o jie griaunami.Tai destruktyvu.Ir tikrai kenkia abiems pusėms.Tai nekrikščioniška.Reiktų kažkaip taikytis,o jei tai nesiseka,nebandoma,tai ir portalas tik tuščiai kalba?

Letas Palmaitis

„Teisėtai išrinktas prezidentas” (al Asadas) netenka visų teisių po pirmojo savo piliečių civilių nunuodijimo cheminiu ginklu. Šiai tiesai prieštaraus nebent tik kremlius, o šiaip visi sutinka, tik „Vakarai” elgiasi priešingai.

Tomas

Opozicija nieko gero nepasieks, jei jos lyderiai bus nekompetentingi ir neatsakingi. Straipsnis gerai parodo, kad Puteikis būtent toks ir yra. Reiškia, Puteikio pretenzijos būti lyderiu yra nepagrįstos.

Ir nereikia autoriui priekaištauti, kad jis kažką griauna ar skaldo. Nieko jis negali susgriauti, nes Puteikis dėl savo nekompetencijos ir neatsakingumo nieko negali nei sukurti, nei sutelkti. Laikas valdžios oponentams tapti savikritiškais ir kritiškais savo vadų atžvilgiu.

Gailai

o prie ko čia Puteikis?

suomis

Pagarba. Gerai išanalizuota. Lauksime kitų, ypač didžių „kovotojų” už žmogaus orumą…

Romualdai

negi ir jūs ką nors darote tik tada, kad valdžia jus pastebi :))
o kad nenorite papasakoti, ka nuveikė Puteikis, tai blogai – girdėjau, jau randasi iniciatyva duoti jį kaip Pinskuvienę į teismą už rinkiminių pažadų nevykdymą

vilnietė

Gaila, jog buvusį gerą portalą užvaldė niekšai. Matyt, neatsitiktinai, o dirbdami tą patį darbą, kuris buvo dirbamas naikinant Drąsos kelią, dabar naikinamas ir Lietuvos sąrašas, pirmiausia sunaikinant jo spaudą. Užsakovas tikriausia tas pat. Šlykštu, kai besivadinantys inteligentais, tarnauja pačioms šlykščiausioms padugnėms, kurios jau iš anksto ruošiasi, kad ateinančiuose rinkimuose laimėtų tik tie patys balvonai, naikinantys mūsų tautą. Šlykštus šopausko sapaliojimas , ieškojimas ko nepametęs.

vilnietė

suįžūlėjusios padugnės, jau komentarų nepraleidžiate?

tadas bl

Puteiki,ar tavo padejeja jau aplanke kalinius? Koktu jau darosi nuo puteikistinio populizmo.

vilnietei

o prie ko čia Lietuvos sąrašas?
Bet kai kurios jūsų mintys išties įdomios – suprantu, kodėl be pirmo ir paskutinio sakinio jums būtų visai nesaugu…

vilnietei

Visa laime,kad portalo neuzvalde puteikistai, kuriems kas ne su Puteikiu, tas nieksas.
Nesuprantu, ko cia grudates. Puteikistai renkasi portale Lietuvos.li,k

susijaudinusiems

nesijaudinkite – situacija valdoma: Puteikių žinios sklaida pasirūpins delfis, lietuvos rytas, laisvas laikraštis ir kiti organai

neimkit į galvą

Šiaip jau Puteikiui gerai sekasi,-iš čia ir puolimas.

 Buvo spaudos konferencija?

Maniau, kad Puteikis kap Afganistano karo dalyvis tiesiog parašė, ką mano apie Sirijoje vykstantį karą facebooke.

Cha cha cha

Visa ta „analizė” ar kaip tą išsisakymą pavadinti prašosi pavadinimo Ant bačkos Nr 2.

Ar idomus Sopauskas?.

Puteikis idomus,skaitomas,uz ji balsuoja rinkimuose,jo bijo Li.etuvos chunta.

Negalite

Diskutuoti be asmeniškumų ? Ar suprantate, komentatoriai, kol bus niekinami rinkėjai ir nekritiškai vertinami politikai, nesulaukt Lietuvai esminių pokyčių. Todėl ir primenu, kad šiuo atveju – Šopauskas yra rinkėjas, nebijantis pasakyti nuomonę apie konkretaus politiko šnekas, o to politiko aplinka savo komentarais daro gėdą bei kiaulina pačiam straipsnyje paminėtam seimo nariui. Va, štai kuo įdomus Šopauskas. O tuščiai pliurpiančių politikų ne tik chuntos, bet ir varnos nebijo. Nesvaikit.

Sirijus

Atsiprašau, kad įsiterpsiu. Jūs čia taip aršiai ginčinatės, todėl norėčiau paklausti, (naiviai) – o kas toks yra tas N. Puteikis? Gal jis kuo nors įžymus?

Žinau

Tik d. L.Šopauską.

balansas

keista, asmeniškai nematau už ką čia taip bombarduot straipsnio autorių.Puteikio kalba tikrai skysta,dėstymas, argumentai,įtaigumas, bendras stilius kaip kokio studento.gal išsivaduokim iš tarybinio fanatizmo rėmų,kai vadas su vadukais nekritikuotininos personos būna.

Albertas

Bergžias reikalas argumentų kalba aiškinti, kad Puteikis toks pat niektauza kaip ir koks Gražulis. Už jų sapalionių nėra jokio turinio tik noras pasipiarinti. Blogiausia tai, kad toks „fruktas” gviešiasi būti visos skurdo Lietuvos vedliu ir lyderiu. Niekur jis nieko nenuves, tik kanalizuos tuos energijos likučius, kuriuos gal dar išsaugojo nepabėgusi ir neišsižudžiusi Lietuva. Valdžia tik trina rankomis, kad toks avantiūristas atsirado. Valdžiagyviai bijo, kad netyčia neatsirastų toje pozicijoje padorus, protingas ir išmintingas žmogus. O šitas tegul siautėja su savo pliurpalais į sveikatą. Aš save irgi laikau opozicionieriumi, bet atsiprašau, tik ne puteikiniu. O su puteikistais nematau prasmės ginčytis ar juos įtikinėti kaip ir su grybauskaitininkais. Jokių argumentų jie negirdi ir nenori išgirsti. Myli savo stabus ir viskas. taškas. O kam… Skaityti daugiau »

Putinas - Puteikis ar Puteikis - Putinas

V. Putinas penktadienį griežtai kritikavo Europos užsienio politiką Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. „Kas yra politika? Tai jų standartų laikymas, o ne atsižvelgimas į istorinius, religinius, nacionalinius ar kultūrinius aspektus“, – sakė jis. V. Putinas taip pat apkaltino JAV žiniasklaidą dėl veidmainiškos reakcijos į migrantų, atvykstančių iš Sirijos, kančias, rašo AFP

http://1psl.lt/pasaulis/2015/09/v-putinas-migrantu-krize-nera-netiketa

...........

Nusiryto Tiesos.lt portalas iki bobiško kerštavimo lygio. Toks skambus pavadinimas, ir tokie niekingi tikslai.

Maladec

„Mes remiame Sirijos vyriausybę jos priešpriešoje su teroristine agresija, teikiame ir teiksime jai reikalingą karinę techninę pagalbą, – sakė V.Putinas. – Kviečiame prisidėti ir kitas šalis“.

Puteikis ginklu paremti negali, tai nors žodžiu paramą išreiškė.

arvydas

na žinote,pribaigėte su tokiomis publikacijomis….daugiau iš principo kojos čia nekelsiu…pirmiausiai,šopauskas su bingeliene „iš didelio rašto išėjo iš krašto…”paskutiniu metu juodu savo kritikos smaigalį nukreipia ne į apsamanojusius valdžios bonsus,o į tą,kuris kažką daro ir kažką keičia-Puteikį..gal jis ir klysta,bet jis iškelia nepatogius klausimus,bando,gina vargšus,ieško teisybės valstybėje,net neturėdamas vilties jos rasti…o šita „chebra” aiškiai pila vandenį ant konservų malūno,tik nežinau,ar už pinigus,ar iš naivumo,ar kad pas juos rado skeletą spintoje…
pradeda naują rubriką? tai gerai,bet kodėl nuo Puteikio? kodėl ne nuo ilgaamžių politikos dinozaurų,kuriems „bevaldant” Lietuva išsivaikščiojo,tapo apiplėšta,nuskurdinta ne tik materialiai,bet ir morališkai,pilietiškai?
neseniai aptikau įdomesnį portalą-lietuvos .link,arba alkas.Ten bent suvokia ,kad ambicijos ne tik kad nepadeda,bet trukdo net ir kilniems dalykams,kuo,deja,šitame portale jau nebeliko…sudiv

Tarabilda

„Sudiv”, Arvydai. Portalas turėtų apsipilti krokodilo ašaromis, netekęs tokio komentatoriaus, kurio kažkodėl čia tuo nicku anksčiau nesimatė. matai, jam nepatinka, kad portalas pradėjo nuo Puteikio nesąmonių pakedenimo, o ne nuo kokio nors A. Butkevičiaus ar A. Kubiliaus,. tai tamstai galiu pasakyti, kad aniedu yra jau tokia nugrota ir pakyrėjusi plokštelė, kad dar ką nors apie juos kalbėti ar skaityti yra niekur nevedantis tuščias laiko gaišimas. O va, kai prabilta apie pavojingą apsimetėlį ir šulerį, neva telkiantį opozicijos galerą, atsiranda tokie patys apsimetėliai ir paternalistai jo draugeliai su garsiais pareiškimais „daugiau iš principo kojos čia nekelsiu”. Kelsi, ir dar dažniau kelsi, puteikiste. Ir apsiputojęs rėksi, kai tavo pirato intrigėles portalas išvilkinės į dienos šviesą. Atia, Arvydėli. O giriamuosius komentarus puteikistiniam portalui… Skaityti daugiau »

Bomžutaitis

Norėčiau, kad kas nors iš portalo redakcijos arba iš LS aiškiai ir skaidriai atsakytų, ar Puteikis jau yra įstojęs į LS. O gal vis dar laukia, kol Kuolys jį pakvies, o menininkė Joana Noreikaitė nuaus raudoną kilimėlį ir, plojant Vilniaus bei Klaipėdos puteikistų brigadoms, tasai atsipūtęs padarys didelę locką – užpildys anketą ir ryšis su savo visomis „Puteikis +” geldomis taikiai, be jokio abortažo įplaukti į tuščią LS geldų klubą.
Puteiki pūsk, laiveli plauk. Laukiam nesulaukiam atplaukiant. Koks tuščias Lietuvos sąrašas be Puteikio. Ir kas jį sudarinėja?

Rubrika

L. Šopauskas per rimtai ėmėsi aiškintis Puteikio nusišnekėjimus. Rubrika gera ir aktuali analizuoti rimtas politikų insinuacijas ir viešąją raišką, bet ne niekalą kurį vapalioja nesusitupėjęs politinis pusbernis. Sovietiniais totalinės cenzūros laikais „Šluotoje” buvo leista švelniai pašmaikštauti rubrikoje „Čia priėjo Kinziulis ir tarė”. Portalui siūlau įsivesti panašią humoro skiltį „Čia priėjo Puteikis, apsižvalgė ir išsižiojo”. Autokratinėje ir kleptokratinėje Lietuvoje tokia rubrika be jokių komentarų ir analizių būtų skanaus juoko gurkšnis.

Patikrinau

Jokios spaudos konferencijos N.Puteikis šiuo klausimu nei Seime, nei kitur nerengė ir jokio pranešimo spaudai neplatino. Čia Šopauskas analizuoja N.Puteikio komentarą feisbuke.

O man atrodo priešingai

Tai „Tiesos” visas kolektyvas pučia vieną dūdą su varliagyviais. O tiems, kas nori varliagyvius nušluoti nuo sostų – priekaištai. Su lozungu eisime į Seimo rinkimus „Prieš Puteikį nepapūsi” ir laimėsime.

ČIA

Šopauskas analizuoja seimo nario prašymą platinti jo politologinius paistalus…

86
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top