Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis. O kam ta logika, jei net aš sugebu pateikti tris alternatyvas?

Esama ir tokios neva išsamių hipotezių neformaliosios loginės klaidos: pasisakymo autorius suformuluoja alternatyvų sąrašą; tada aptaria išskirtąsias alternatyvas tol, kol lieka vienintelė, ir tada iškilmingai pareiškia: ši alternatyva yra vienintelė teisinga, vienintelė priimtina.

Taip mąstyti iš esmės galima, jei ir tik jei:
(a) alternatyvos tarpusavyje nesuderinamos ir
(b) alternatyvų sąrašas yra išsamus.

„Swedbank“ vyresnysis ekonomistas savo Veidaknygės replikoje, kurią daug kas publikavo kaip straipsnį, „Sveiki atvykę, imigrantai!“, išskiria net tris alternatyvas – A, B, C, ir vienu mostu atmetęs dvi iš jų – B ir C alternatyvas, tikisi, kad skaitytojas beatodairiškai sutiks priimti alternatyvą A…

Deja, visos trys alternatyvos netenkina abiejų sąlygų: jos nei tarpusavyje nesuderinamos, nei išsamios.

Nori nenori kyla klausimas: ar Nerijus Mačiulis kada nors mokėsi logikos? Greičiausiai ne…

Ar jis dėl to kaltas? Kažin – juk studijų programas sudarinėjo ne jis…

O gal jis mano, kad logikos niekada nesimokė ir jo opusų skaitytojai? Labai tikėtina. Ar jis dėl to kaltas? Kažin – ne taip jau paprasta apie savo skaitytoją galvoti geriau nei apie save.

O gal į jo pareigines instrukcijas įeina ir reikalavimas kai kurių alternatyvų nepastebėti? Kas, jei ne jis, dabar tai pasakys?..

Ta proga Tiesos.lt skaitytojams siūlome pasvarstyti, kokias alternatyvas „praleido“ Nerijus Mačiulis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vytautas Ju.

Realios tik dvi alternatyvos: B ir C. Prieš kiekvieną valstybinę aferą, pirmiausia, paleidžiama antis, po to pora metų pešamasi, kol visuomenės garas nuleidžiamas, o po to lengva ranka viskas įteisinama.

Alternatyva A neįmanoma. Rask tarp kvalifikuotų imigrantų tokį idiotą, kuris norėtų arti už lietuvišką minimumą iki 75 metų amžiaus, kad galėtų gauti ubagišką pensiją.

Ar jis durnas ar kvailas?

Jau iš Mačiulio tokių nesamonių girdim ne vienus metus. Jis nešneka apie algų ir pensijų didinimo ir mokesčių mažinimo, darbo vietų kūrimo ir mūsiškių pritraukimo atgal į tėvynę ir sudarymą tokių salygų kaip turtingesnėse Europos šalyse. Tik pliurpia apie svetimšalių imigraciją.

mama iš kaimo

Nežinau, tas žmogus tik cinikas,visusmlaikantis kvailiais, ar dar ir idiotasJo cinizmo viršūnė buvo straipsnis „Tie, kam maisto produktai pabrango, matyt, laikosi kažkokios ypatingos dietos”.
O čia -apie pirmą alternatyvą: kas iš aziatų norėo čia dirbti – jau seniai atvažiavo – įkūrė kiniškus, korėjietiškus ir kt. restoranus, daro rytietiškus masažus akupunktūrą ir makiažus, dabar gi – netne dirbti, o gyventi išlaikomi, kaip matome niekas ,ir labai kviečiami, nevažiuoja. Ir Ačiū Dievui.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top