Nuo bačkos. Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas – ar tilps dviese?

Gerbiamieji skaitytojai, eina 26-ieji mūsų laisvės metai ir jau užaugo Nepriklausomybės vaikų karta. Gyvenimas išties nestovi vietoje. Tik Lietuvos politikai niekaip negali atsikratyti posovietinio bendravimo stiliaus savo kalbomis demonstruodami nepagarbą rinkėjams. Melas. Visažinio poza. Tušti postringavimai apie tikrus skaudulius nesiūlant realių sprendimų tarsi optinė apgaulė ar hipnozės seansas mažiau viešųjų ryšių peripetijose susigaudantį žmogų atveda prie balsadėžių su jau įdiegta mintimi: „Nėra daugiau už ką balsuoti, tai renkuosi tą patį. Mažiau vogs, nes nebe pirmi metai Seime, yra kompetentingas…“

Nesame visažiniai ir mes, tačiau nutarėme imtis „versti“ Lietuvos politikų kalbas į visiems suprantamą, kad pamatytume, kiek jose yra tuščiažodžiavimo ir politinės rinkodaros.

Visi esame finišo tiesiojoje – tuoj vyks dar vieni Seimo rinkimai. Ir pažadai, užmaskuotas populizmas jau pilasi kaip iš gausybės rago, todėl jūsų dėmesiui Tiesos.lt pradeda naują rubriką NUO BAČKOS.

Joje analizuosime savo išrinktųjų raštus ir kalbas, kad išmoktume ne tik balsuoti, bet ir rinkti tą, kuriam be abejonių ar sąžinės graužaties patikėtume savo sprendžiamąją galią LR Seime, Prezidentūroje ar savivaldybėse, kad ir vėl netektų kartoti: „Drakonas žuvo, tegyvuoja drakonas“.

Kviečiame įsitraukti ir Jus – stebėti, analizuoti, savo įžvalgomis dalytis.

Tiesos.lt redakcija

* * *

Paskutiniojo rudens mėnesio pabaiga nustebino iki graudulio, kai išgirdęs politikų samprotavimus nežinai žmogus: verkti ar juoktis. Tuomet mintis sustingdo apgailestavimas, kad ir vėl keliems metams – iki kitų rinkimų – atidedamas nors kiek rimtesnis svarstymas, ką daryti, jog rimtos problemos būtų sprendžiamos rimtai, o dar geriau – kad nebūtų laukiama, kol jos taps netgi labai rimtos?

Nežinau, kaip tilps ant bačkos LR prezidentė Dalia Grybauskaitė ir LR Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, tačiau tegul išeities ieško patys: susiglaudžia, vienas kitą stumteli ar nušoka abu ir mums įrodo, kuris „nugrybavo“ labiau.

Kai Lietuvos televizijos programoje reklamuoto E.Jakilaičio forumo „Lietuva –girtuoklių šalis. Ar toks likimas tenkina visus?“ nesulaukėme, o vietoj jo vyko diskusija apie ES šalis užgriuvusią migrantų krizę, pademonstravusi seniai regėtą įvairių partijų atstovų vienybę. Tada, klausydamasi to forumo, dar nežinojau vienos svarbios detalės – LR Seimas, pamanęs kad Kražių girtuoklio surengtas skerdynes žmonės jau pamiršo, nutarė į degalines sugrąžinti prekybą svaigalais. Tiesa, silpnesniais – kad pijokai norimą būseną pasiektų daugiau išgėrę. Ar tai vadintina nacionalinio transliuotojo ir parlamentarų iš Sveikatos komiteto solidariu lobizmu, pasvarstysime vėliau, kita proga.

Pats E.Jakilaičio surengtas forumas apie migrantus tikrai nenuvylė. Svarūs patyrusių politikų – Valdo Adamkaus, Vytauto Landsbergio, Lauryno Kasčiūno – vertinimai privertė suklusti ir susimąstyti: o kas gi leido – sakykim taip – kad ES valstybes ištiktų šiandienos chaosas? Apie tai nei garbūs diskusijos dalyviai, nei forumo vedėjas kažkodėl net neužsiminė.

Tačiau Seimo vicepirmininkas, ekspremjeras Gediminas Kirkilas leptelėjo tokią „auksinę“ frazę, kad suklusau: Na, kiek čia ta migrantų krizė tęsiasi. Kokius šešis mėnesius? Pusę metų…

Nors pateikiu ir ne pažodinę citatą, bet mintis aiški.

Nesu kokia nors įžvalgi politologė ar pretenduojanti į A.Čekuolio lygio žurnalizmą. Esu Lietuvos pilietė, kuri domisi tuo, kas vyksta pasaulyje, nors man už tą domėjimąsi, priešingai nei ant bačkos užsiropšti betaikantiems politikams, už tai algos niekas nemoka. O nemenką užmokestį gaunantys ne tik savo darbe veliasi, problemų nesprendžia, dar daugiau – net ir kaltuosius įvardinti bijo. Kinkadrebiai, anot mūsų Tautiškos giesmės autoriaus.

Asmeniškai G.Kirkilui primenu tai, nuo ko visa viešoji ES erdvė skamba jau apie 20 metų ir, Lietuvai įstojus į šią struktūrą – primenu: tai įvyko 2004-aisiais, mūsų politikai turėjo ne vieną progą apie tai išgirsti. Taigi per tuos du dešimtmečius į mažytę Italijos salą Lampedūzą plūdo ir vis dar tebeplūsta – dabar jau ir per pietines Graikijos sienas – migrantai iš Eritrėjos, Somalio, Sirijos… Per tą laiką – yra paskaičiuota – žuvo apie 17–20 tūkstančių žvejybiniais laivais ar pripučiamomis valtimis plaukusiųjų į europiečių susikurtąjį rojų. Atbėgėlių skaičius katastrofiškai ėmė augti, kai ekonominių migrantų gretas papildė besitraukiantys nuo karo savo gimtosiose žemėse.

Tai negi nei 2000-aisiais, nei 2011-aisiais, nei užpernai, nei pernai migrantų krizės, anot G.Kirkilo, nebuvo? Mat kol į ES valstybes plaukė dešimtys tūkstančių, Sąjungos biurokratai ir valstybių narių vadovai nieko pavojingo neįžvelgė, o kai pasruvo šimtai tūkstančių, nuo valdžios pavargusiose smegenyse gimė mintis… apie krizę?

Pradžioje, bent prieš ketvertą metų, tai tebuvo tik vakariečiams nepriimtinos… antisanitarinės sąlygos:

Į Lampedūzą plūsta ne tik tunisiečiai, bet ir skurdžiai iš Eritrėjos, Somalio bei Etiopijos, o dabar prisidėjo dar ir pabėgėliai iš karo apimtos Libijos. Per parą į Lampedūzą atvyko 2 tūkst. migrantų. Jų skaičius saloje jau siekia daugiau kaip 7 tūkst. žmonių – daugiau nei yra vietos gyventojų. Imigracijos centras perpildytas, atvykėliai miega prieplaukose ir laukuose, o tai jau sukėlė rimtą sveikatos ir higienos pavojų. Smarvės prieplaukose jau nebeįmanoma pakęsti, o vienos kalvos šlaitas virto atviru tualetu.

Tačiau Lietuvos Respublikos prezidentė, buvusi eurokomisarė Dalia Grybauskaitė už G.Kirkilą yra kur kas „įžvalgesnė“.

Kodėl?

Kaip visi žinome, 2004–2009 metais D.Grybauskaitė užėmė labai svarbų Europos Komisijos narės postą ir, regis, buvo atsakinga už finansinį programavimą bei biudžetą. Gal šiandien ji ir pati nebeprisimena, bet 2007–2013 metais ES valstybėms, kurios saugo išorines ES pietų sienas, buvo skirtas nemenkas finansavimas migrantų srautams suvaldyti: Italijai tuo laikotarpiu teko 478 mln. eurų, Graikijai – 376 mln., Maltai – 85 mln. Vėliau pietinių ES sienų valdymui atseikėta dar: Italijai – 136 mln., Graikijai – 89 mln., Maltai – 35 mln. eurų. Toks įspūdis – ypač matant, koks srautas atbėgėlių šiuo metu prašo ES valstybių pagalbos, – kad iki šiol tų pietinių sienų niekas net ir nemėgino saugoti…

Verta prisiminti, kad viena iš Lietuvos priėmimo į ES sąlygų buvo besąlygiškas įpareigojimas apsaugoti išorės sienas. Kai per Lietuvos–Baltarusijos sieną prasmukdavo atbėgėlių, mūsų valstybė sulaukdavo kritikos. Bet susiėmė ir, atrodo, susitvarkė. Tai kodėl pietinės ES sienos vis dar daugiau negu kiauros? Gal skirtieji milijonai atiteko… guminių valčių bizniui bei kontrabandai?

Ir kas dabar pasakys, kas konkrečiai Europos Sąjungoje atsakingas už susidariusią būtent tokią situaciją?

Kol nebus įvardinti asmenys ar struktūros, destabilizavę Europoje padėtį ir sukėlę tokią sumaištį, tol apie kokį nors padėties stabilizavimą nereikia nė kalbėti, nes nejausdami personalinės atsakomybės, ES komisijų klerkai jos nė nebandys suvaldyti. Visas „susirūpinimas“ migrantų krize tėra eilinis paplepėjimas už nemažus europiečių pinigus.

Tą liudija ir viena iš buvusių eurokomisarių, o dabar Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, taip pakomentavusi BNS agentūrai šį sekmadienį numatytą ES šalių vadovų susitikimą su Turkijos vadovais:

„Kalbėsime, kiek tai kainuotų, esame pasirengę finansiškai paremti Turkiją iki 3 mlrd. per trejus metus. Svarbu, kad galėtų sustiprinti patikrą, taip pat ir tiems pabėgėliams likti stovyklose, kurios yra Turkijoje. Taigi, geriau yra turėti readmisijos susitarimus, duoti pinigus trečiosioms šalims, tai bus gerokai pigiau negu tie neprognozuojami srautai, kurie dabar užplūdo Europą. Taigi, kalbėsimės labai rimtai, kuo galime ir padėti Turkijai, ir padėti suvaldyti tuos migrantų srautus, kurie dabar plūsta į Europą“, – išplatintame garso įraše sakė D. Grybauskaitė.

Taigi, jie mūsų vardu ir vėl kalbės. O mes? Ir vėl tylėsime? Ir net nesidomėsime, kam dalijami ir Lietuvos valstybės iš mūsų visų surinkti mokesčiai?

Turkija – kandidatė į ES. Ar pristabdyti pabėgėlių srautą ji gali tik už pinigus? Tiksliau – už daug pinigų? Dar daugiau pinigų?

Ir galų gale – kas pareikalaus atsakomybės už tai, kaip iki šiol Europos Sąjunga rūpinosi savo saugumu?

* * *

Daugiau Tiesos.lt rubrikos „Nuo bačkos“ publikacijų:

Nuo bačkos. Naglio Puteikio pranešimas spaudai kaip politikų nekompetentingo ir neatsakingo kalbėjimo atvejis

Nuo bačkos. A.Butkevičius susirūpino neatbėgančiais pabėgėliais. Dočio komentaras

Nuo bačkos. Finansų ministras Rimantas Šadžius: Lietuva jau turi progresinę mokesčių sistemą

Nuo bačkos. Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius: „Druskininkų meras elgiasi solidžiai ir atsakingai“

Nuo bačkos. „Nordea“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas: išaugusi emigracija susijusi su sumažėjusia kontrabanda

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis. O kam ta logika, jei net aš sugebu pateikti tris alternatyvas?

Nuo bačkos. Eurokomisaras V. Andriukaitis: „Man, skirtingai nuo daugelio nacionalistų Lietuvoje, priimtina pozicija kurti taiką Europos Sąjungoje“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
komuniagos...

melagė polikarpovna
kyšininkas kirkilas
tiek Lietuva ir verta, kad tokie komuniagos valdytų.

ką renka

To ir verti rinkėjai…

Tarabilda kąrenui

Rinkėjai nieko nerenka. Kai kuriems tik taip atrodo.

Ne iš

Šventos Dvasios valdžia atsiranda, Tarabilda.

Argi prezidentė yra Lietuvos?

Ji niekada ne dirbo Lietuvai. Ji dirbo, kad Europai būtų geriau. O apie Kirkilą iš vis nėra žodžių jį apibudibti kaip Lietuvos pilietį.

Tarabilda neišui

Tikrai, tie, iš kurių atsiranda valdžia, nieko bendra neturi su Šventąja dvasia. Dėl to su jumis sutinku.

Tarabildai

turbūt norėjote sakyti „maišui”. Bulviniam maišui… 🙂

Clerkenwell

Briuselio marksistiniai automatonai issigime iki tulam lietuviui neisivaizduojamo lygio.

tai

Kieno kišenėse nusėda tie Europos pietinių išorinių sienų apsaugai skirti milijardai ? Jei visi taip bijo prasižioti ir kaltus įvardinti..

Savaime kylantis klausimas

Kodėl Turkija gali sulaikyti atbėgėlius, o ES negali?

Išvada

Dvasiškai pūvanti Europos Sąjunga (Gayropos Sąjunga).

šura balaganovas - Tarabildai

Kaip tai- rinkėjai nerenka? Jie, brangūslietuvosžmonės, nuolat grybauja, renka visokius lepšius, šungrybius ir musmėres. Brangiųjųlietuvosžmonių rinkiminį triūsą jaučiam visi. Kiekvienas nuosavu sprandu…
O vat jeigu kitą rudenį, bac, jablynkšt – ir niekas neišeina grybaut paskirtą dieną!? Atsakykit mums, kaip vai-vaigauckis padarytų grybavimo rezultatus iš nieko? „Pakoreguoti,” taip, vai- vai moka. Specas. Bet iš nieko net tas įgudęs šuleris nieko neprtiburtų.
Gal geriau pasitarkim, kaip įkalbėt žmones, „brangiuosius” taip pat, kad neitų grybaut.

s.m. šurai

jei visi grybautojai neateis, tai zeniukas pasikreips pas konstdvasias, o tos viens-du išpiliosopins, kad jei nėr šviežių tautinių grybautoju, tinka užpernykščiai lepšiai, kazlėkai, musmeriai… Na ir kas, kad su pelėsiu.
Arba, jei neis vietiniai grybautojai grybauc, na tie gi branguslietuvoszmones, tai spėriai parveždins iš Bruxelio tokių tamsbruvių avių ir verbliūgų ganytojų, katriems paaiškins, jog mūsų kraštuose tokis spec.grybavimas laikomas avių(veršių) ganymu. Idant, kaip Julius P. sako,
aniems toks grybavimas/ganymas tiktų ir patiktų.
Et, juokas pro ašaras…
Nesakau, kad prie ruso buvo geriau, bet mielai sutikčiau grįžti atgal į kokius 2000-uosius, kai vilčių dar buvo tiek daug ir svajonės buvo tokios žavios.

š.b. - s.m.

A jo, nepagalvojau apie bliūdanugarius. Tie moka ganyti. Išganys avinus.
Ale misliju, kad po to labai greitai įves musyse šariatą. O pagal šariatą …
Vienžo, dabartinės bobos prie vairo likti negalės. Teks matrioškai ant kitelio užsimaukšlint hidžabą ir tupėt namie- be vyro palydos juk viešai vandravot nevalia. Ir aplamai- ir matrioškė ir jos gausios rūmų pilvo šokėjos gali likti be balso teisės. Tokia tvarka bus Litvanistano kalifate…
Bet tai dar ne greitai. Dar ne šiemet. Pagal vangas ir nostradamusus tik kitąmet. O kol kas galima smagiai švęsti kalėdinius išpardavimus. Jamam!
Brangūslietuvosžmonės išpirks viską ką maximos paduos.
Kol brangūslietuvosžmonės vaikysis nuolaidas, valdžia baigs išpardavinėti visko kas dar liko likučius.

žentas

girdėjau tą pranešimą. 3 milijardai tai nuo Eurpos, o ne nuo Lietuvos. Prezidentė kalbėjo Europos vardu, nes ką tik buvo grįžusi iš pasitarimo šiuo klausimu.

ha ha

🙂 gardžiai prajuokino Turkijos Prezidentas. Pasakė, kad jis pasiruošęs atsistatydinti, jei Putinas įrodys, kad Turkija perka dujas iš ISIS. Ir tuoj pat paklausė – ar Putinas irgi pasiruošęs atsistatydinti, jei bus įradyta, kad neperka?
🙂 🙂
Taikliai mestas akmenėlis į Melo imperijos imperatoriaus daržą. 🙂

O kur

Parašyta,kad iš Lietuvos biudžeto? Žinoma,kad iš ES. Tik ar girdėjote kada, kiek moka mūsų valstybė į tą migracijos krizės sprendimo fondą ? Kiek Lietuvai kainuoja Europos tarnautojų aplaidumas ar nusikalstamas neveikimas.

Šiaulietis

NESENIAI GAVAU LAIŠKĄ: Subject: Pabėgelius pasitinkant- Kanada Būna gyvenime atvejų, kai svečias, imigrantas ar kitoks atvykėlis, nori būt viršesnis už šeimininką, vietinį gyventoją ar čiabuvį… Vienas tų pavyzdžių žemiau… Žinutė iš Kanados spaudos pabėgėlių integracijos tema *Meras atsisakė išjungti iš mokyklų kavinių meniu kiaulieną ir paaiškino kodėl: * Mokinių musulmonų tėvai pareikalavo, kad Monrealio priemiesčio mokyklų valgyklų meniu nebūtų kiaulienos. Monrealio priemiesčio Dorvalio meras atsisakė tai daryti ir savivaldybės tarnautojas išsiuntė tėvams paaiškinimą kodėl: „Musulmonai turi suprasti, kad jie turi adaptuotis Kanadoje ir Kvebeke, priimti jų papročius, tradicijas, gyvenimo būdą, nes tai yra vieta, į kurią jie imigravo. ‘Мusulmonai turi suprasti, kad jiems reikia integruotis ir išmokti gyventi Kvebeke; Jie turi suprasti, kad jie turi keisti savo gyvenimo būdą, o… Skaityti daugiau »

Šiauliečiui

Mielas žmogau, Tamstos pacituotas laiškas yra mažų mažiausiai genialus.
Platinkite kur tik galite.
Žinote ką? Nusiųskite normalesnių leidinių/porytalų redakcijoms.
Reikia, kad tą terkstą perskaitytų kuo daugiau žmonių.

To Šiauliečiui ir Šiauliečiui

tai tik antis, ne kartą iškepta, bet vis atgyjanti…
Kodėl, lyg ir aišku, bet nė vienas liberalios demokratijos atstovas dėl kiaulienos nesikaus.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top