Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Veidaknygė

Tai, kas vyksta tarp Lenkijos ir ES yra labai blogai ir prieštarauja mūsų nacionaliniams interesams.

Tik draugui aš galiu pasakyti kad jis klysta. Tik draugui aš galiu pasakyti kad jis eina neteisingu keliu ir kad tai blogai baigsis.

Lenkija eina neteisingu keliu.

Ir tai jau nėra tik Lenkijos reikalas. Nedemokratinė Lenkija vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu mums keltų rimtą geopolitinį iššūkį. Mažiausia ko mums visiems reikia tai mažosios Rusijos modelio kaimynystėje. O „išvirtos varlės šiltame vandeny“ principu judama ten.

Vakar Europos parlamente įvykęs posėdis dėl teisinės viršenybės Lenkijoje buvo ugningas. Lenkijos ministras pirmininkas Mateusz Morowieckis, nors ir ne be ginčų, pavertęs sau skirtas 5 minutes į 30 minučių pasisakymą, pavertė tai performancu apie didžiąją Lenkiją ir nieko nesuprantančią Europą. Tiek prakalbos laiko ištempimas, tiek ugningos retorikos strėlės, kurios skraidė parlamentarams gavus progą pasisakyti, sukūrė nemalonų jausmą. Krizė tarp ES ir Lenkijos įgauna ypač didelių iššūkių.

Lietuvai reikės pasirinkti. Teko girdėti, Lietuvos Prezidentas vakarienės su Duda metu pasakė, kad Lietuva rems Lenkiją jos ginče dėl teisės viršenybės. Kad būtų visiems aišku – tai reiškia, kad Lietuva pasisako už Europos Sąjungos pabaigą.

Europos Sąjunga atitinka mūsų nacionalinius interesus. Tiek politinius, tiek ekonominius. Tiesą pasakius, visais aspektais.

Lenkijos Konstitucinis Tribunolas visai neseniai nusprendė, kad pirmasis Europos Sąjungos sutarčių straipsnis yra nesuderinamas su Lenkijos Konstitucija. Pirmasis straipsnis sako, kad Lenkija drauge su kitomis valstybėmis drauge sukuria Europos Sąjungą.

Lenkijai netinka, kad “Šia Sutartimi susitariančios šalys tarpusavyje įsteigia Europos Sąjungą, kuriai valstybės narės suteikia kompetenciją siekti jų bendrų tikslų.”

Kad būtų aišku – Lenkija atmeta Europos Sąjungą.

Europos parlamente Lenkijos ministras pirmininkas kategoriškai teigia, kad ES priimdami Lenkiją žinojo, kokia yra šalies konstitucija, tuo metu kita barikadų pusė atšauna, kad Lenkija stodama į Europos „klubą“, žinojo klubo taisykles. Taip Lenkiškos vs Europinės teisinės viršenybės klausimas išlieka abivalentiškas. Vienos iš narių iškritimas iš bendro teisinio konteksto yra situacija, kurios ES toleruoti negali.

Valstybės kaip Lenkija, kurios puikiai supranta, kad realią grėsmę nešanti kaimynė yra čia pat – už vartų. Teatraliniai Euroskeptiškumai, NATOskeptiškumai, vakarųskeptiškumai išliks būtent tokie – teatraliniai. Tai yra būdas „liaudžiai“ parodyti „elitą“ prieš kurį yra kylama į kovą, ir rinkimai po rinkimų kovoti. Pergalė tokiems judėjimams būtų pražūtinga ne tik dėl to, kad tokių judėjimų vadai supranta, kad tai būtų prastas sprendimas, bet ir dėl to, kad pergalės atveju jie patys taptų tuo nekenčiamu elitu.

Dabartinis politinis Lenkijos elitas, užsižaidė -anti korta, nepajautęs kad kasasi po savo nacionaliniais interesais ir pats sau paspendė spąstus. Reikės vartytis iš teisinės kolizijos.

O Lietuva privalo palaikyti europinę pusę. Nes ji Lenkijos draugė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sakykite

Kas jis toks?

Ayn Rand

Reto durnumo tipas. Trijulė nemirtinga – Žvygis, Anūkas ir Matukas. Apsaugok mus Die.

Šlykštus

tipelis.

Obuoliukais

nuo PADLOS Maldeikienės obels.

Juozas

Nematau visiškai jokios grėsmės Europos Sąjungai dėl to, kaip bus skiriami Lenkijos teisėjai, kaip bus vertinamas jų darbas. Sakote, teisėjai taps priklausomi, klestės kyšininkavimas? O Lietuvoje kaip- tikrai nepriklausomi teisėjai, tikrai nėra kyšininkavimo teisėsaugoje? Visai neseni faktai, pradėti ikiteisminiai tyrimai rodo ką kitką. Tegul pabando lenkai, gal tai taps gerąja praktika visiems. Net jei Lenkijoje bus kaimų, miestelių ar savivaldybių be LGBT organizacijų (pačių kitos pakraipos žmonių tai neliečia, jie laisvi gyventi kaip gyveno)- tai nekelia jokios grėsmės Europos Sąjungai.

Juozui

Prieš kelias dienas buvo informacija, kad teritorijos, pasiskelbusios be LG BT, atsisakė savo idėjos, dėl nutraukto finansavimo.

E951

tai, kad Moravieckiui ir buvo skirta pasisakyti pusė valandos, be to jis buvo nuolatos pertraukinėjams. dar reikia pažymėti, kad premjeras pacitavo Vokietijos, Ispanijos KT panašių nutarimų ištraukas. tik kažkodėl anų šalių niekas nepuola, gal šlovingame evrosojuze jos lygesnės už lygias, čia tik rytų europiečius galima uiti ir šantažuoti.

Sermėgiai

Pagal Matuko nuostatą Lenkija , Baltarusija , Rusija ,Kinija , Latvija ,Ukraina ir kitos šalis privalo tvarkytis savo šalyse kaip Maldeikiukas, Povilioniukas, Lansbergiukas kiti koncervatoriai nurodo ??? Kas gali paneigti , kad Kqnservatoriai nėra pasaulio teisuoliai ???

eiti

autonominiu keliu yra teisinga, parsidaveli maldeiki.

Ramiros

O iš kur tamsta žinai, kuris kelias teisingas, kuris ne ? Ar mamytė papasakojo ? Teisingiausias kelias yra išlikti savimi, saugoti ir gerbti savo tapatybę, būti oriam. Nemanau, kad šliaužioti prieš kažką dėl savo naudos yra doras ir teisingas kelias. Matyt smegenėlės taip diktuoja. Todėl nepiršk tos savo nuomonės, kaip teisingos, o sakyk, kad taip manai asmeniškai.

Avinas

Maldeikiu šeima, kaip ir dauguma lietuvių, savo tapatybes paprasčiausiai neturi. Pradėkim nuo to, kad abu tėvai mokslus baigė Rusijoj.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top