Nuo bačkos. Vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius: „Užsieniečių teisinės padėties įstatymas suteikia daugiau saugumo“

Praėjusių metų lapkričio 26 d. Lietuvos Respublikos Seimas skubos tvarka priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuriomis sukurtas teisinis pagrindas nelegalius imigrantus perkelti į Lietuvą pagal privalomas ES nustatytas kvotas ir kurį prezidentė Dalia Grybauskaitė iš karto pasirašė.

Dėl šio įstatymo susibūrė pilietinė iniciatyva, kurios tikslas atšaukti antikonstitucines įstatymo pataisas ir grąžinti iki praėjusių metų lapkričio pabaigos galiojusį Užsieniečių teisinės padėties įstatymą.

Vidaus reikalų viceministrui Elvinui Jankevičiui pilietinė iniciatyva labai nepatiko, o antikonstituciniame įstatyme jis rado daug privalumų.

Pasak viceministro, šis „užsieniečių teisinės padėties įstatymas kaip tik suteikia daugiau saugumo“. O tokios „iniciatyvinės grupės šaršalą kelia, nes nesupranta įstatymų arba tiesiog žaidžia žmonių emocijomis prieš rinkimus“.

„Mūsų projektas kaip tik reglamentuoja labai aiškiai sugriežtintą perkėlimo tvarką su numatytais papildomais saugumo patikrinimais. Šis įstatymas niekaip nesprendžia paties perkėlimo skaičiaus, Lietuva ir anksčiau dalyvavo tarptautinėse pabėgėlių perkėlimo misijose, tik nebuvo šios tvarkos, kaip tuos pabėgėlius galima perkelti. Todėl buvo daugiau grėsmių, kad perkelti asmenys gali neatitikti mūsų saugumo reikalavimų“, – LNK televizijos žinių tarnybai vasario 23 d. išaiškino E. Jankevičius.

Primename galiojusias ir pakeistas Užsieniečių teisinės padėties įstatymo nuostatas.

• Seimas nusprendė, kad nelegalai gali sakyti netiesą ir įteisino visų nelegalų priėmimą, kurie tik pareikš tokį norą:

• Seimas nutarė, kad didesnė laisvė be leidimo keliauti, kur nori, suteikiama net pabėgėlių priėmimo centrų pažeidėjams:

• Seimas nutarė, kad pateikti informaciją Jungtinėms Tautoms apie nelegalus įsipareigojame tik gavę pačių nelegalų sutikimą:

• Seimas nusprendė, kad nelegalams atvykti į Lietuvą daugiau nebedraudžiama: nori nelegalas neteisėtai atvykti į Lietuvą – atvyksta, nori – neteisėtai išvyksta:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top