Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Šiandien Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pasakė įkvepiančią metinę kalbą* apie Europos Sąjungą ir jos ateitį. #SOTEU

Koronavirusas tik dar kartą parodė mūsų gyvenimų, mūsų rutinos trapumą. Tačiau ne Europos. Europos Sąjunga per pandemiją tapo dar vieningesnė: kartu rūpinomės apsaugos priemonėmis, užsienyje užstrigusių europiečių grąžinimu namo pas šeimas, kartu gelbėjome įmones ir darbo vietas, suteikėme pagalbą žmonėms, kuriems tuo metu jos labiausiai reikėjo.
Nors virusas dar neišsikvėpė, Europa šiandien suvienijo jėgas tiesiant atsigavimo kelią ir kuriant dar geresnę ir stipresnę rytojaus Europą.

Aš didžiuojuosi Europa, kurią amžius kūrė europiečių kartos. Man didelė garbė ir atsakomybė, kad šiandien galiu būti šio nuostabaus projekto dalimi.

Europa bus žalesnė.

Europos eina teisingu keliu, tačiau žingsnį privalome spartinti. Komisija siūlo iškelti aukštesnius anglies dvideginio mažinimo tikslus – 55 proc. jau 2030 metais. Tai vienas iš būtinų žingsnių kuriant modernią ekonomiką ir visuomenę visuose sektoriuose. Mes turime naujas technologijas, žinias ir esame pasiruošę vystyti žiedinę ekonomiką. Mums pavyks, nes šiame kelyje niekas nebus paliktas: tie, kuriems prisitaikyti kainuos daugiausia, visuomet sulauks pagalbos.

Europa taps dar labiau skaitmeninė.

Naujas Europos įvaizdis turi būti tvarumas, ir skaitmeninė darbotvarkė yra vienas iš esminių to polių. Pavyzdžiui, duomenys yra nepaprastas dalykas. Jų kiekis per ateinančius penkis metus padidės keturis kartus. Tai reiškia naujas paslaugas, naujas darbo vietas. Deja, kol kas 80 procentų duomenų nepanaudojame bendro gėrio kūrimui. Mūsų Europoje to negali būti, Komisija pasirengusi padėti šią situaciją pakeisti.

Lygiai taip pat kuriant geresnę Europą privalome turėti aiškias taisykles dirbtinio intelekto, e-tapatybės srityse, kad visi skaitmeninio amžiaus įrankiai tarnautų europiečiams.

Kažkada žmonės kūrėsi prie vandens telkinių, šiandien žmonės kuriasi ten, kur yra infrastruktūra, įskaitant ir greitą internetą. Nauja infrastruktūra yra būdas atgaivinti mūsų kaimo vietoves. „Kitos kartos EU“ priemonė padės tai padaryti, nes 20 procentų lėšų bus panaudojama būtent skaitmeninei pertvarkai.

Europa bus pavyzdys pasauliui.

Europa turi kurti geresnį pasaulį neapsiribojant tik savo sienomis. Kai pandemijos metu vieni nusprendė atsiskirti nuo kitų, Europa ištiesė pagalbos ranką. Europa nedarė iš to šou ir nesuko propagandinių reportažų. Mes tiesiog padėjome tiems, kam to reikėjo. Europa daugybei šalių pasaulyje tiekė saugos priemones, dabar dirbame tam, kad vakcina nuo koronaviruso būtų prieinama ir neturtingoms šalims.

Europa nepardavinės savo vertybių. Šiandien Europa remia Baltarusijos žmones, kurie nusipelno laisvų ir sąžiningų rinkimų. Lygiai taip pat žmonės nusipelno nebūti nuodijami. Šios teisės negali atimti jokie dujotiekiai. Europa to negali leisti.

Tačiau tam, kad būtumėme stiprūs už savo sienų, turime būti stiprūs ir viduje. Rasizmas, diskriminacija ir socialinė nelygybė turi būti išbraukti iš mūsų kasdienio gyvenimo. Europa yra Vakarų civilizacijos kūrėja. Šį vaidmenį ir turime tęsti.

Naivu? Galbūt. Bet aš tuo tikiu ir dėl to dirbu.

Ištisos europiečių kartos dirbo tam, kad paliktų mums geresnę Europą. Ir jie tai padarė. Dabar mūsų laikas padaryti tą patį dėl ateities kartų.

* Trumpoji EK pirmininkės Ursulos von der Leyen versija:

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top