Nutekinti dokumentai patvirtina, kad Facebook blokuoja konservatyvias naujienas

propatria.lt

Kelios dienos po to, kai Tomas Stocky, socialinio tinklo Facebook populiariausių naujienų skilties administratorius, atmetė buvusių tinklo darbuotojų pranešimus, kad skilties darbuotojai dirbtinai į ją kelia naujienas, kurios nėra pakankamai populiarios tarp tinklo vartotojų, kad ten patektų pačios, ir blokuoja konservatyvių JAV puslapių bei politikų naujienas, naujienų portale The Guardian pasirodė nutekintos vidinės gairės Facebook darbuotojams, patvirtinančios, kad kaltinimai tinklui yra pagrįsti.

Dokumentas atskleidžia, kad Facebook komanda pati atrinkinėja naujienas į skiltį, o kai kurioms neleidžia į ją patektį, nors populiariausių naujienų skiltis pateikiama kaip neutrali ir atspindinti tas naujienas, kurios tuo metu yra populiariausios tarp tinklo vartotojų. Dažnai būtent patys Facebook darbuotojai, o ne specialiai populiariausių naujienų atrankai sukurtas algoritmas, atrenka jų manymu vertas dėmesio naujienas. Dokumentas taip pat parodo, jog kompanija turi 1000 „patikimų“ šaltinių sąrašą, iš kurio ir talpina naujienas, ignoruodama daugelį kitų šaltinių.

Tai prieštarauja skilties administratoriaus Tomo Stocky žodžiams, kad „darbuotojai dirbtinai į populiariausių naujienų skiltį naujienų nekelia“.

Respublikonų partijoje kilus pasipiktinimui dėl tokio Facebook elgesio, manoma, jog dėl jo gali būti pradėtas JAV Kongreso tyrimas.

Parengta pagal The Guardian ir Breitbart informaciją

propatria.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Julius Puras

Tai tinka ir Lietuvos žiniasklaidai kartu su tiesos.lt

nenustebino

Svarbu,kad Google Plus „nesufeisbukėtų”.Su FB jau senokai neturiu nieko bendro ir turėti nenoriu.

Letas Palmaitis

Facebook yra pagrindinė globalinio sekimo priemonė atrenkant milijonų idiotų nuotraukas automatiniam atpažinimui gatvėse bei rūšiuojant žmones į tinkamas ir netinkamas grupes. Patartina neturėti nieko bendra nei su Facebook, nei su Google (įskaitant gmail). Yahoo elgiasi panašiai, bet neturi gmail galimybių. Galų gale viskas patenka į Žvėries duomenų bazę.

Spec. Agentas Šnipanzė

Sekimas yra geras dalykas. Svarbu žinoti ką visokie violetiniai pedofilai ir žmogžudžiai daro.

girtam agentui pianistui

Butelio dugne ieškok! 🙂

T. Vatnikienė

Glauskitės prie Motinos Rusijos, brangūs lietuviai.

Julius Puras

Feisbukas yra vienintelis nesisteminis žinių šaltinis nes žinių skleidėjai yra paprasti žmonės kurie tiesos nepardavinėja. Kas dėl pačio feisbuko brukamų naujienų tai aš kaip ir daugelis jų tesiok neskaito. Tegyvuoja feisbukas.
Kodėl tas „teisingas” straipsnis „tiesose” tai Lietuvoje kriminalinių nusikaltėlių sukurturtai politiniai sistemai netinka kada žmonės yra laisvi pasirinkti žines.

Floridietis

Gerai kad blokuoja, nes konservatoriai yra prieš laisvę, o liberalai – už laisvę. Liberty reiškia laisvę. Nuo to ir liberalų pavadinimas. O konservatoriai nori visus sugrąžinti į šventosios invizijos laikus, į viduramžius ir panaikinti žmogaus laisves.

Pikc

Kai pagalvoji – o juk tokie homjaunuoliško (vos nepasakiau „mąstymo” – bet šitai faunai tai netaikytina) lozungų skandavimo „specialistai”, kaip „floridietis” laiko save „progresyviais” ir „entelektualiais”. Antra vertus, nieko stebėtino – jų pirmtakai – tokie pat buki bolševikai irgi save laikė „proto pergalės” ir „progreso” nešėjais beigi didžiais kovotojais su „tamsumu, prietarais ir atsilikimu”. 🙂

pikcui

Tas „floridietis”-1983m.į JAV su KGB viza „emigravęs” pianistas Vladas Maželis.Jis ir „Tamara Vatnikiene” pasirašinėja,Rita,kitais moteriškais vardais.Senas girtuoklis,žmona nuo jo pabėgusi.Bando dėtis kovotoju prieš Putiną,nors kelių metų senumo jo antilietuviški šlykštūs komentarai traukia ant BK straipsnio.Ragindavo net Lietuvą padalinti tarp Rusijos ir Lenkijos.
Vos nepamiršau. 😀 Svajojo vesti „nekaltą motiną” Stankūnaitę,o paaugliui sūnui siūlė Deimantę.Kiek pasakojo lietuviai,po to žmona su sūnum ir pabėgo nuo jo,bet paskui,atrodo,jis pats persikraustė į kitą vietą. 😀 Turėjęs reikalų tiek su FTB,tiek su apygardos policija,bet lygtai ne dėl seksualinio pobūdžio reikalų.Tingiu daug rašyti,per daug jam garbės.

Pikc

Ačiū už info – neprastas tamstos informuotumo lygmuo. 🙂

Letas Palmaitis Vatnikienei

Į argumentus nereaguojate, tik kartojte vis tą pačią kelių žodžių plokštelę apie glaudimąsi prie „Rusijos”.
Išvada: esate „atnaujinto” VSD apmokama komentatorė (žr. dar mano atsakymą Jums prie publikacijos apie „31 lytį” bei kt.)

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top