Nyderlanduose bus atlikta eutanazija merginai, kenčiančiai psichikos sutrikimus

Tomas Viluckas | 15min.lt

Nyderlandų eutanazijos komisija įgaliojo atlikti eutanaziją moteriai, kuri kenčia nuo potrauminio streso sutrikimo. Šios komisijos ataskaitoje pažymima, kad moters amžius yra tarp 20–30 metų.

Britų dienraštis „The Independent“ praneša, kad ši Nyderlandų gyventoja kentėjo nuo lėtinės depresijos, haliucinacijų ir anoreksijos po to, kai vaikystėje patyrė seksualinę prievartą. Nors ji praėjo intensyvios psichoterapijos kursą, tačiau, pasak gydytojų, merginos būklė vargu ar pagerės. Mirtinos injekcijos moteris paprašė pati prieš dvejus metus, o tyrėjai patvirtino jos veiksnumą.

Sprendimas leisti eutanaziją merginai, kenčiančiai nuo psichikos ligos, sukėlė plačią diskusiją Europos šalyse, kuriose eutanazija dar negavo galutinio vertinimo.

„Faktas, kad psichiatrai galės svarstyti eutanaziją kaip atsaką į sudėtingas psichikos traumas dėl seksualinės prievartos, baugina“, – sakė žmogaus teisių organizacijos „Distant Voices“ vadovas Nikkis Kenwardas.

Pasak kai kurių britų parlamentarų, eutanazijos sprendimas šiuo atveju tik apsunkina smurto aukų situaciją ir skatina jas nusižudyti. Praėjusių metų rugsėjį britų parlamentas atmetė įstatymo projektą, kuris leistų sunkiems ligoniams gauti mirtinų medikamentų dozę.

Per eutanaziją gydytojas suleidžia pacientui mirtinus preparatus, o pagalbos savižudybei atveju pacientui yra duodami preparatai, kuriuos jis priima pats. Nyderlandai 2002 m. tapo pirmąja šalimi, įteisinusia savanorišką pacientų pasitraukimą iš gyvenimo, o eutanazija buvo paskelbta teisėtai „priimtina“ 1984 m.

Šiandien eutanazija yra legali Belgijoje, Šveicarijoje, Liuksemburge, Kanadoje ir kai kuriose JAV valstijose.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
va va

tarybiniai psichiatrai garsūs visame pasaulyje – Andropovas pas juos gydė apie 1 mln. tarybinių piliečių, nepatenkintų valdžia.
ateis eilė kedofilams ir violetiniams – eutanazija su grybauskaitės ir komunistų partijos bei valdžios pritarimu.

Krikščionybės

krizė.Merginos prašymas-tai pagalbos prašymas,o soti ir abejinga visuomenė linkusi atsikratyti?Tikiu,kad po šimto ar mažiau metų tai bus pasmerkta.”O Jeruzale,kad tu žinotum,kas tau atneša ramybę…”

Liepa

Eutanazija yra pagalba nusižudyti. Pas mus šis kraupus dalykas,galima sakyti,valdžios praktikuojamas neoficialiai,ekonominiame bei psichologiniame lygmenyje-pensininkai,ligoniai,minimumą uždirbantys,valdžią kritikuojantys lietuviai yra nepageidaujami.Pakantumas demonstruojamas saviems ir partiniams bendražygiams.Tiesa,dar pageidaujami ir „brangūs ” kolonistai, kažkodėl vadinami”pabėgeliais”.//Ypatingai efektyviai valdžia dirba verbaliniame eutanazijos lygyje: piliečiai(net mokytojai,signatarai,,menininkai,žurnalistai ar šiaip kitokią nuomonę turintys) tiesiog pulkais vadinami nekonkurencingais „darbo ištekliais”,tinginiais, bambaliniais, šunauja, kirmėlynu, sovietžmogiais, vatnykais, putlerio agentais ar šiaip nesusipratėliais, varguoliais, atsilikėliais, nesugebančiais uždirbti bent 5000 Lt per mėnesį ar priglausti šimtatūkstantinį kyšį,atsiprašau,”dovanėlę” iš gerų žmonių už „gerus” darbus, nesugebančiais nuoširdžiai priimti visokių genderistinių-globalistinių europinių”vertybių”. Daugelis nepakelia tokių etikečių bei įtampų ,todėl emigruoja neatsigręždami.//

Dzeikas

Yra argumentu tiek „pries” , tiek „uz”. Paziurekite Clinto Eastwoodo „Milijono doleriu mergina”(The baby for a million bucks”) 2005m.
Esant tokiai situacijai as nezinau kas didesnis nusikaltimas: ziureti ar nutraukti kancias.

Letas Palmaitis

Ateityje jokių sutikimų nereikės – viskas bus sprendžiama automatiškai per bankinės sąskaitos krypties duomenis: naudingas Visuomenei ar nenaudingas. Injekcijų irgi niekas nedarys – užteks elektroninio ryšio tarp aukos kūno ir www.

Dzeikui

Iš krikščoniškų pozicijų vertinant, gal net kelios minutės šiapusinės kančios gali atpirkti amžinąją kančią. Šis Istvudo filmas ir buvo sukurtas propaguoti eutanaziją. Užkibai ant kabliuko. O gal netikintis, nežinau. Netikinčiam, žinoma, kančia neturi prasmės. Vis dėlto eutanazija nepateisinama niekaip – ne savo noru atėjai, ne savo noru išeisi ar kitą pasiųsi ten, iš kur nebegrįžtama.

Dzeikas

>16:12:
„Visi isdidus, kol per snuki negauna”, si rusu patarle kaip jokia kita tinka patiems krikscioniskiausiems krikscionims.O patyre budeliai sako ,duokit mums laiko ir priemoniu ir zmogaus isitikinimus apgresime 180 laipsniu.Bet kurio zmogaus.
Tad akimirka kamcios tau pavers amzinybe ir maldausi mirties kaip isganymo.
Nereikia buti sventesniem uz Romos popieziu.

Letas Palmaitis Džeikui

Kančia yra esminis gyvenimo požymis. Gyvūnai jaučia ją ne prasčiau už žmones, bet žmogus nesusimąsto net apie savo kančią. Kančios problemą sprendžia tik krikščionybė ir budizmas: pirmoji paaukoja kančią padarydama ją dalimi Išganomosios kančios vardan tobulo D-viško pasaulio be nuodėmės. Antrasis bėga nuo kančios į pirmapradę Nirvaną sunaikindamas joje „kančios šaltinį” – (kaip mes suprantame – D-vo sukurtąjį) individualumą, t.y. paneigia Kūrybą ne tik tikybiškai, bet ir (mūsų požiūriu) antikristiškai, nes (mūsų požiūriu) „pirminis rūkas (Niekas, Bedugnė, hebr. tehom)” ir bus toji „nirvana”. Kančios vientisumas sukurtojoje gyvybėje (mūsų požiūriu) leidžia Pakeičiamąją kančią: Sinajaus Sandoroje asmuo mato savo nuodėmės pasekmę nekalto gyvūno kančioje, o juo daugiau nusideda, juo daugiau tos kančios. Naujojoje Sandoroje D-vas Pats padaro Save (Sūnų) Pakeičiamąja Auka, o… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Dievo esame pasaukti ne tik kenteti,bet ir kurti. Jeigu neturi galimybes kurti, kokia prasme gyventi? Depresija ne psichine liga – zmogaus pasirinkimas samoningas.Kas be ko, savizudybe – nuodeme.Ir as atkalbineciau tam pasiryzusi zmogu isbandyti visus variantus istrukti is uzburto problemu rato.Tai mano krikscioniska priederme.Taciau jeigu zmogui nebepakeliama tokia butis – jis turi teise iseiti ir stoti pries Dievo teisma.As jo nepasmerksiu ir tikesiuos Apvaizdos gailestingumo tokiam. O kas liecia situacija parodyta Clinto Eastwoodo filme (kazkiek dirbtina, grazi,valinga ir nekvaila mergina tokioj visuomeneje kaip JAV tikrai neuzdirbinetu pragyvenimui „dyneryje”(valgykla a la restoranas)).Taciau darom prielaida ,jog taip ir buvo.T.y. zmogui visiskas matas gyvenime. Zinau isakyma „nezudyk” ir zinau isakyma „elkis su kitu taip,kaip noretum ,kad but elgiamasi su tavimi”.Ir kuris sioje situacijoje… Skaityti daugiau »

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top