Vyriausybė planuojamam privačios nuosavybės užgrobimui ir uždarymui atidėjo 24,3 milijardus eurų, skirtų verslams kompensuoti.
Olandų valstybė pranešė apie planus užgrobti iki 3000 privačiai valdomų ūkių ir juos uždaryti, kad paklustų ES reikalavimams dėl azoto junginių emisijos.
Nyderlandai perims privačios nuosavybės kontrolę priverstinio pardavimo būdu, kuris numato, kad savininkai nebaigtiniais skaičiavimais gaus 120 procentų fermos vertės, nors šis skaičius dar nėra galutinai nuspręstas.
Christianne van der Wal-Zeggelink, šalies azoto politikos ministras, parlamento nariams penktadienį sakė, kad vyriausybė darys spaudimą dėl radikalaus plano, jei ji negaus pakankamai savininkų pasiūlymų parduoti savanoriškai.
„Geresnio pasiūlymo nebus,“ – sakė jis olandų įstatymų leidėjams, pridurdamas, kad priverstinai parduoti bus verčiama „skaudama širdimi.“
Olandų ministrų kabinetas atidėjo 24,3 milijardus eurų kompensacijoms už olandų ūkius, daugelis kurių yra šeimos verslai, vykdomi kelių kartų bei atlaikę vokiečių okupaciją ir užgrobiami tik dėl desperatiško olandų valstybės siekio būti ištikimiems ES aplinkosaugos standartams.
Šis žingsnis žengiamas po ilgų diskusijų tarp olandų vyriausybės, Europos Komisijos ir olandų žemdirbystės lyderių apie tai, kaip šalis laikysis ES taisyklių, reikalaujančių azoto junginių emisiją sumažinti perpus iki 2030 metų.
Atsakydami į olandų vyriausybės reikalavimus, olandų ūkininkai vasarą pradėjo visą šalį apėmusius protestus, ir mažai kas liudija, kad ši ūkio šaka be kovos priims tą priverstinio pardavimo planą.
Sander van Diepen, olandų žemdirbystės ir sodininkystės asociacijos LTO Nederland atstovas spaudai tuo metu sakė: „Šie apkarpymai tokie smarkūs, kad tos kaimo bendruomenės bus visiškai ekonomiškai sugniuždytos.“
Neseniai komentuodama priverstinio pardavimo politiką ūkininkų lobistų grupė kalbėjo, kad pasitikėjimas vyriausybe „jau ilgą laiką yra labai žemas“ ir apkaltino ministrus ruošiant aplinkosaugos „apribojimus be perspektyvos.“
Galutinis terminas ūkininkams sutikti ir savanoriškai parduoti ūkius bus rudens pradžioje, o tuomet vyriausybė įsikiš tiesiogiai ir teiks prioritetą daug teršiantiems verslams.
Šaltinis: Remix News