Olga Suprun. Štai ką ir kodėl manau apie visuotinę vakcinaciją ir būtinąsias priemones pandemijai suvaldyti

Nemažai dalyvavau fb diskusijose dėl vakcinacijos ir priemonių pandemijai suvaldyti pagrįstumo. Kad nereikėtų kartotis, nusprendžiau pasidalinti oficialia viešai skelbiama informacija šiuo klausimu, kurios pagrindu susiformavo mano nuostatos.

Vadovaudamasi šia informacija, laikausi pozicijos, kad skiepijimasis turėtų būti savanoriškas, sąžiningai informuojant piliečius apie vakcinų teikiamą naudą ir galimą (ar patirtą) žalą. Taip pat piliečiai neturėtų būti verčiami skiepytis taikant griežtas politines pandemijos valdymo formas, kuomet apribojama sveikų žmonių gyvybiškai svarbi veikla vien dėl to, kad jie nesiskiepija, nors neserga užkrečiamomis ligomis. Ribojimai turėtų būti taikomi visiems užsikrėtusiems koronavirusu, nepriklausomai nuo jų pasiskiepijimo statuso – susirgę turėtų izoliuotis namuose, į ligonines talpinant tik tuos, kurių sveikatai gresia pavojus (dauguma perserga lengva arba vidutinio sunkumo forma). Visi kiti sveiki – pasiskiepiję ir nesiskiepiję – žmonės turėtų gyventi įprastą kasdienį gyvenimą saugodami savo ir aplinkinių sveikatą, laikydamiesi higienos, atstumo ir pan.

Man atrodo, tokios priemonės sumažintų įtampas visuomenėje. Jeigu klystu, prašau man pateikti argumentuotus to įrodymus, paremtus oficialia informacija (sąmokslo teorijos ar infliuencerių nuomonės nedomina).

Žemiau pateikiu dalį informacijos, kuria vadovaujuosi, ir labai prašau komentuoti tik po to, kai atidžiai perskaitysite visus šaltinius ir apmąstysite šią informaciją:

> Vakcinos vis dar yra eksperimentinės, nes tyrimai vyksta iki 2023 m. Nesama ilgalaikio poveikio tyrimų duomenų.

> Vakcinos nėra galutinai patvirtintos nei Federal Drug Agency, JAV (FDA) (daugiau žr. ČIA) nei Europos vaistų agentūros (EVA) (daugiau žr. ČIA). FDA ir EVA išdavė tik sąlyginį (!) leidimą naudoti vakcinas ir vykdyti jų rinkodarinę kampaniją dėl paskelbtos pandemijos ir tik tol, kol pandemija nebus atšaukta (EVA, skaičiau, planuoja patvirtinimą rudenį – manau, tai paskatins dalį visuomenės, laukiančios šio patvirtinimo, pasiskiepyti).

> Oficialiame Pfizer tinklalapyje (ČIA) yra nuoroda į Pfizer Fact Sheet (žr. ČIA), kuriame į klausimą „WHAT IF I DECIDE NOT TO GET THE PFIZER-BIONTECH COVID-19 VACCINE?“ atsakoma „It is your choice to receive or not receive the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine. Should you decide not to receive it, it will not change your standard medical care.“ Taigi, anot gamintojų, skiepijimasis yra savanoriškas ir negali turėti įtakos medicinos paslaugų prieinamumui.

> Kadangi ilgalaikiai tyrimai dar nebuvo atlikti ir visa informacija skelbiama viešai, vakcinų gamintojai nebus kalti, jeigu ilgalaikiai tyrimai parodys neigiamus šalutinius poveikius, nes jie visą informaciją atvirai pateikė savo šaltiniuose.

> Anglijos oficialioje ataskaitoje pateikiami skaičiai rodo, kad tam tikro laikotarpio pasiskiepijusių mirtingumas buvo didesnis negu nepasiskiepijusių (žr. ČIA). Kitų šalių duomenų netikrinau, galbūt jie byloja priešingai. Bet vien Anglijos duomenų turėtų pakakti neversti (!) žmonių skiepytis politinėmis ribojančiomis priemonėmis ir palikti vakcinaciją savanorišką.

> Stanford’o profesorius John Ioannidis, kuris taip pat yra gydytojas mokslininkas, prisidėjęs prie įrodymais pagrįstos medicinos, epidemiologijos ir klinikinių tyrimų, studijuojantis pačius mokslinius tyrimus, meta tyrimus pirmiausia klinikinėje medicinoje ir socialiniuose moksluose, savo pranešime teigia, kad globalus mirtingumo nuo koronaviruso rodiklis yra apie 0,15 proc., o šalys, netaikiusios griežtų pandemijos valdymo priemonių, dabar rodo geresnius rezultatus, taikiusios – prastesnius (sutrumpinta pranešimo (anglų k.) versija – ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top