Dovilas Petkus
Visi mes labai mylime Lietuvos miškus ir gėrimės savo gamta, tačiau aplinkosaugos srityje mūsų šalis turi rimtų problemų. Verslas gamtą dažnai teršia ir lieka nenubaustas, politikai yra tam abejingi arba bando su verslu „susitarti“ bei nesipykti, o tuos, kurie aplinkosaugos problemas viešina, stengiasi nutildyti. Apie gamtosaugos problemas, kurių nutylėti negalima, ir valdančiųjų požiūrį į aplinkosaugininkų darbą kalbamės su buvusia Aplinkos apsaugos departamento vadove Olga Vėbriene.
0:00 Intro
1:14 Ar atmestas prezidento veto reiškia, jog atsiranda įstatyminė galimybė netirti aplinkosauginių pažeidimų?
6:43 Kodėl imuniteto tarnyba buvo reikalinga Aplinkos apsaugos departamente ir kodėl minstras Simonas Gentvilas ją naikina?
11:02 Ar ministras kišasi į aplinkosaugos kontrolės darbą?
17:04 Žmonės Lietuvoje dažnai mano, jog verslas, turintis daug pinigų, gali daryti nusikaltimus gamtai ir vis tiek likti nenubaustas. Ar kažkas pasikeitė po „Grigeo“ skandalo šalyje?
26:00 Kodėl Klaipėdoje taip gausu aplinkosauginių pažeidimų?
32:11 Miškų kirtimas Lietuvoje. Ar turėtume plėsti miškų apsaugą, ar žmonių nepasitenkinimas kirtimų normos didinimu buvo pagrįstas?
40:05 Miškų Lietuvoje per daug ar per mažai? Valdžia sako, kad yra pakankamai, prof. Birutė Galdikas tikino, kad miškų Lietuvoje likę yra „šokiruojančiai mažai“.
41:33 Kilmato kaitas, žaliasis kursas ir nauji taršos mokesčiai Lietuvoje. Kaip šiuos politinius procesus vertina Olga Vėbrienė?
53:15 Ar kyla gyventojų sąmoningumas dėl aplinkos apsaugos ir nepakantumas taršai? Ar tai tėra laikinos susirūpinimo bangos?