laikmetis.lt
Paryžiaus olimpinės žaidynės prasidėjo penktadienį, liepos 26 d., iškilminga atidarymo ceremonija prie Senos upės Paryžiuje. Ceremonijoje dalyvavo atlikėjai ir dainininkai iš viso pasaulio. Vieną iš ceremonijos numerių atliko raitelis ant šviesaus žirgo, kuris žygiavo Senos upe ir patraukė daugelio renginio dalyvių ir ne tik renginio dalyvių žvilgsnius. Socialiniuose tinkluose žmonės pradėjo dalintis raitelio ant žirgo nuotrauką, kuri netrukus buvo susieta su mirties simbolika.
Olimpinių žaidynių pasirodymas sulaukė daug kritikos.
Šeštadienį išplatintame pareiškime Prancūzijos vyskupų konferencija kritikavo „pasityčiojimo iš krikščionybės scenas, dėl kurių labai apgailestaujame”.
„Dėkojame solidarumą išreiškusiems kitų religinių konfesijų nariams. Šį rytą galvojame apie visus krikščionis visuose žemynuose, kuriuos įskaudino tam tikrų scenų pasipiktinimas ir provokacija”, – sakė Prancūzijos vyskupai.
Vienas žinomiausių JAV Katalikų Bažnyčios prelatų, Minesotos vyskupas Robertas Barronas (Robertas Beronas), paragino katalikus „išsakyti savo nuomonę”, reaguodamas į tai, ką jis pavadino „šiurkščiu pasityčiojimu iš Paskutinės vakarienės”.
Įraše „X” Barronas” jis teigė, kad šis šventvagiškas aktas simbolizuoja „giliai sekuliarizuotą postmodernią visuomenę”, kuri krikščionybę įvardija kaip savo priešą.
Tuo tarpu Madisono (Viskonsino valstija) vyskupas Donaldas Hyingas (Donaldas Hejingas) paragino visus katalikus „pasninkauti ir melstis, atnaujinti pamaldumą Eucharistijai, Švenčiausiajai Širdžiai ir Mergelei Marijai”.
„Tegul Jėzus būna garbinamas ir mylimas kiekvienoje tabernakulyje visame pasaulyje”, – „X” paskyroje pareiškė jis. Čia pat jis padėkojo Viešpačiui už Eucharistiją, Paskutinę vakarienę ir jo „meilę mums”.
Braunsvilio (Teksaso valstija) vyskupas Danielis Floresas taip pat suskubo pasidalyti savo reakcija, pareikšdamas: „Mano žodynas nepakankamai įvairus, kad galėčiau rasti žodį jausmui pilvo apačioje apibūdinti” ir teigdamas, kad krikščionių tikėjimo žmonės „nusipelno didesnės pagarbos”.
Dvasininko jausmus palaikė net ir nekrikščionys. „Net ir būdamas žydas, esu įsiutęs dėl šio skandalingo Jėzaus ir krikščionybės įžeidimo”, – sakė daktaras Eli Davidas. Jis išpeikė atidarymo ceremoniją kaip atspindinčią „kultūriškai mirštančią” Europą.
Turtingiausias pasaulio žmogus Elonas Muskas (Ilonas Maskas) taip pat pavadino spektaklį „itin nepagarbiu krikščionims”.
Savo ruožtu Jungtinių Valstijų senatorius katalikas Marco Rubio (Markas Rubijus) į tai, ką jis pavadino olimpiniu „keistuolių šou”, reagavo cituodamas Judo laišką (1, 18): „Jie yra sakę: paskutiniais laikais atsiras šaipūnų, kurie gyvens savo bedieviškais geismais”.
„Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos „Paskutinės vakarienės” parodija, kurioje dalyvavo „drag queens” (liet. persirengėliai), sukėlė krikščionių bendruomenės ir socialinės žiniasklaidos vartotojų pasipriešinimą”, – skelbia „News18″ naujienos antraštė.
„Organizatoriai siekė skatinti įtrauktį, tačiau Paskutinės vakarienės scenos pavaizdavimas sukėlė platesnes diskusijas apie meninio vaizdavimo ir religinės pagarbos ribas, pabrėždamas šių aspektų derinimo pasaulinėje arenoje sudėtingumą”, – praneša „The Express Tribune”.
„Dešiniuosius papiktino „šėtoniškas Paskutinės vakarienės” pasirodymas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse”, – rašo „Indy100″.
„Po to, kai organizatoriai nusprendė į programą įtraukti „drag queens” pasirodymą, dešiniųjų pažiūrų žmonės vėl pavadino šią saviraiškos ir meno rūšį „šėtoniška”. Daugelis teigia, kad tai Leonardo da Vinčio Paskutinės vakarienės”, kurioje vaizduojamas Jėzaus Kristaus ir jo dvylikos mokinių susitikimas, atkartojimas, tačiau oficialioje olimpinių žaidynių „X” paskyroje rašoma, kad iš tikrųjų tai buvo „graikų dievo Dioniso interpretacija”.