P. Gylys. Ponia Prezidente, kas nužudė teisėją J. Furmanavičių?

Mūsų prezidentė šiuo metu išgyvena hiperaktyvumo priepuolį. O premjero beveik nesimato. Prezidentė iš pirmo žvilgsnio nustato, kad Lietuvai iš Europos Sąjungos nereiktų prašyti 50 mln. eurų paramos šalies pieno gamintojams, kaip ir kada turi veikti pasieniečiai, kokiomis aplinkybėmis globos namuose žuvo vienuolikametis ir kas dėl to kaltas. Ji beveik akimirksniu diagnozuoja Vilniaus prekybos savininkų „šeimyninio“ kivirčo problemas.

Ir tai prezidentė padarė tik per keletą paskutinių dienų. Jei tokia neklystanti visuomeninių, kriminalinių ir šeimyninių reiškinių diagnozuotoja ji būtų buvusi visą laiką, per visą savo buvimo aukščiausiame politiniame poste laiką, šiandien mes pagal teisingumo ir, ko gero, efektyvumo parametrus jau būtume pralenkę ne tik „pasikėlusią“ Estiją ar kaimyninę Lenkiją (latvius taktiškai nutyliu), bet ir kokią nors Suomiją.

Lietuviško teisingumo ir efektyvumo receptas paprastas – parodei D. Grybauskaitei kokį įtariamą korupcija ar kontrabanda tūlą lietuvį ir ji akimirksniu pasakys – tikras „blogiukas“ ar apsimetėlis geručiu tas žmogėnas yra. Ko gero, papasakos ir visą jo kriminalinę nusikalstamą biografiją. Ir nereiks ten kokių nors ekspertų, policininkų, prokurorų ir teisėjų. Ką ekonomiškesnio galėtum sugalvoti? Paprasta ir pigu.

Deja, tai – drambliuko svajonės. Nes, pirma, teisingumo užtikrinimas nėra toks paprastas ir, antra, teisingumo ir efektyvumo priepuoliai mūsų prezidentės biografijoje yra retoki. Nors prieš Seimo rinkimus, iškilus būtinybei padėti šalies vadovės numylėtiems konservatoriams ir liberalams, jos aktyvumas gali padidėti…

Tačiau ir tokiu atveju iškiltų problema – kuo iš tiesų turi užsiimti šalies prezidentė? Tam reikia suprasti mūsų Konstituciją. Pastudijavę mūsų pagrindinį įstatymą nustatytume, kad politinis opozicijos rėmimas neįeina į jos pareigas. Konstitucija jos neįpareigoja remti ir valdančiųjų. Duotu atveju – A. Butkevičiaus vadovaujamos koalicijos. Mat ten įrašyta, kad Prezidentė yra NEPARTINĖ. Kiek suprantu, ne tik partinio bilieto nešiojimo prasme.

Tiesa, ten, Konstitucijoje, kaip granito uoloje iškalta – pagrindinės šalies prezidento funkcijos sietinos su diplomatija ir teisėsauga. Čia šalies vadovas turi didžiausias konstitucines galias. Tačiau šias sritis prezidentė gerokai apleidusi. Su diplomatija jai apskritai nesiseka. Daugiausia dėl to, kad, turėdama darbo diplomatinėje tarnyboje patirtį, ji neturi – Dievas nedavė – diplomatinio instinkto. Tiesa, turi stiprų kovos instinktą. O jis užsienio politikoje dažnokai pakenkia.

Švelniai vertinant, ne ką geresni jos pasiekimai ir teisėsaugos srityje. Ne tik mano, bet ir daugelio mano aplinkos žmonių nuomone, teisingumas mūsų šalyje degraduoja. Daugybė pavyzdžių rodo, kad teisėsauga tampa grėsminga jėga tik vienu požiūriu – susidorojant su aktyviais piliečiais, pavyzdžiui, žemės referendumo aktyvistais. Ar sisteminių partijų konkurentais. Bylos bei nuobaudos įstatymus gerbiantiems, taikiems piliečiams, šnypštu pasibaigiantys „kaukių baliai“, kai kaukėti vyrai įsiveržia į kokios nors institucijos patalpas, bylų kaskadai tik vienai partijai prieš paskutinius – vietos savivaldos rinkimus, yra sunkiai nuneigiami faktai. Kaip ir žiūrėjimas pro pirštus į „gerų“ partijų prasižengimus paperkant rinkėjus.

Drįsčiau priminti prezidentei: teisėsauga garsėja ir tuo, kad periodiškai ir tariamai netyčia „pragano“ žmones, įtariamus stambiais nusikaltimais, kad lieka neištirtos VEKS‘o, Operos ir baleto teatro rekonstrukcijos bylos ir t.t. Mūsų teisės sistemą „puošia“ ir Daivos Ulbinaitės bei Vito Matuzo bylos. Kiek humanizmo ir atjautos šiose bylose rodo mūsų teisėsauga… Taip pat nomenklatūrinė žiniasklaida. Kas gali paneigti, kad šis humanizmas kyla iš teisėsaugininkų nujautimo, ko nori prezidentė. Kadangi šiais klausimais prezidentūroje tvyro spengianti tyla, galima manyti, jog teisėsauga šalies vadovės norus, pageidavimus supranta tinkamai. Tyla – bloga byla, su sarkazmu sakytų tikrai laisvas analitikas ar žurnalistas. Jei toks rastųsi.

Esama ir daugiau erdvių teisėsaugoje, kur prezidentė galėtų demonstruoti aktyvumą. Tai visa virtinė su, kaip Vytautas Šerėnas sakytų, „violetiniu gaivalu“ susijusių bylų. Jas taip pat reikia, jei dar tikime teisingumu, depedofilizuoti, depolitizuoti ir išspręsti teisingai. Nes dabar šios bylos dabartinių disidentų nuomone yra apverstos žemyn galva. Pavyzdžiui, „vyndėmės“ ir „triusikų“ bylos prieštarauja ne tik teisei, bet ir sveikai nuovokai.

Atskirai verta paminėti teisėjo Jono Furmanavičiaus žūtį. Juk jo nužudymo byla iki šiol nėra ištirta. Net man – teisės diletantui aišku, kad turėjo būti tiriamos bent dvi teisėjo nužudymo versijos: pirma, teisėją nužudė išsigandę VIP–inės pedofilinės grupuotės nariai, antra, jis tapo supykusio tėvo keršto auka. Tačiau visais varpais viešojoje erdvėje skalambijama tik apie antrą versiją. Visos „violetinės“ bylos skirtos šiai versijai patvirtinti. Yra pagrindo manyti, jog tokiu būdu bandoma nukreipti visuomenės dėmesį nuo pirmosios – pedofilinės – versijos. Ypač aktyvus šiuo požiūriu yra vienas spaudos leidinys, kuriame skaitytojams periodiškai lašinama kedofobijos ir „antivioletinės“ informacinės mikstūros dozė.

Nors niekas nėra įrodęs, kad Drąsius Kedys nužudė teisėją J. Furmanavičių, mano manymu, nužudytas, nukentėjusios mergaitės tėvas visuomenei be apeliacijų pateikiamas kaip žudikas. Bet, ponia Prezidente, ponios ir ponai, Konstitucijos 31 str. rašoma: „Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.“ Išeitų, kad kol kas D. Kedys yra nekaltas. Tuomet, kaip galima taikstytis su tuo, kad neturint tvirtų įrodymų, nes byla iki šiol nėra ištirta, NUOLAT juodinamas mirusio, tikėtina – nužudyto, žmogaus vardas? Kodėl Lietuvoje galioja dvigubi standartai? Vienais atvejais ne tik dalis žiniasklaidos, bet ir teismai gina gerą mirusio vardą (turiu galvoje anapilin išėjusius A. Ūsą bei J. Furmanavičių), o velionis D. Kedys visam laikui liks su žmogžudžio dėme. Nors nei teisiniu, nei moraliniu požiūriu tai yra nepateisinama.

Ši ne tik teisinė, bet ir moralinė bei politinė byla turi būti ištirta. Taip, prezidentė neturi galių priimti teismo sprendimų, bet ji, kaip, beje, ir Seimas, galėtų pareikalauti ištirti teisėjo nužudymo bylą. Nes to laukia Suverenas – Tauta. Jis pasimetęs, nes dezinformuotas, nes viešojoje erdvėje nuolat manipuliuojama vienpusiškais argumentais. O dar prieš keletą metų buvo dvi pozicijos „violetinių“ bylų požiūriu. Pagal vieną – pedofilija buvo ir Laimutė Stankūnaitė nebuvo motina didvyrė, o pagal kitą – pedofilija yra „violetinių“ išmislas. Dabar antipedofilinė argumentacija praktiškai išnyko. Nutilo, nes buvo nutildyti tą argumentaciją palaikę žurnalistai ir kiti vieši asmenys. Susidorojimo ir spaudimo mašina suveikė… Primenu – krikščioniška ir demokratine save vadinančioje ES ir NATO šalyje.

Ne taip seniai Seime legendinio Generalinio prokuroro Dariaus Valio pavaduotojo Dariaus Raulušaičio paklausiau: kada bus ištirta teisėjo J. Furmanavičiaus nužudymo byla? Jis pasimetė ir tesugebėjo pralementi – byla tiriama. Iš atsakymo buvo aišku – ši byla yra „užšaldyta“. Manau, bijant, kad gali būti atskleista tiesa.

Todėl norėčiau paprašyti: ponia Prezidente, gal savo aktyvumą galėtumėte nukreipti į teisėsaugą ir pareikalauti, kad ši rezonansinė, gėdą valstybei daranti, jos teisinius ir moralinius pamatus griaunanti byla būtų ištirta?

Beveik visuotinai žinomas prieš keletą metų įvykusio Jūsų pokalbio su tuomet dar teisėja Neringa Venckiene fragmentas. Tada Jūs teisinotės teisėjai, kad negalite padėti sprendžiant mergaitės likimo, brolio nužudymo tyrimo klausimu, nes Jums gali atsitikti tai, kas nutiko prezidentui Rolandui Paksui. Jūs davėte suprasti, kad su Jumis kažkokia milžiniška jėga gali susidoroti. Bet dabar akivaizdu, jog Jūs įgijote didžiules galias. Akivaizdu, jog Jūs kontroliuojate teisėsaugos struktūras ir pavojus Jums negresia. Vadinasi, DABAR Jūs turit galimybę pareikalauti, kad teisinis Garliavos bylų brūzgynas būtų pravalytas ir kad žmonės pagaliau sužinotų TIESĄ. Galima būtų pradėti nuo teisėjo J. Furmanavičiaus nužudymo bylos ir atsakyti į klausimą, kas iš tiesų jį nužudė – pedofilų ir jų rėmėjų klanas ar supykęs mergaitės tėtis. Tauta laukia atsakymų. Jie svarbūs valstybės tvarumui, jos ateičiai.

P.S. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje tiriama dar prieš kelis dešimtmečius susikūrusio milžiniško pedofilijos tinklo byla. Joje mirga lordų, garsių politikų, žiniasklaidos atstovų bei atlikėjų pavardės. Net tokių gigantų, kaip seras Leonas Britanas (Leon Brittan) ir BBC žvaigždė Džimis Savilas (Jimmy Savile). Iš bylos aiškėja, kad „geležinė ledi“ Margaret Tečer „pridengė“ prasikaltusius. Patarčiau nekartoti jos klaidų. Prieš įstatymą turi atsakyti visi.

Kaip suprantu, šiandien Jūs – krikščionė. Todėl patariu sekti popiežiaus Pranciškaus pavyzdžiu – jis ryžtingai kovoja su giliai įsišaknijusia pedofilija Bažnyčioje. Ir susilaukia masinio žmonių palaikymo. O Bažnyčios autoritetas nuo to tik stiprėja.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
apie

Ką konkrečiai Gylį padarėt kad to nebūtų? Kokius įstatymų projektus pateikėt padėčiai pakeisi? Į ką kreipėtės raštu?

pasigailėkim nelaimingos merginos

be vaikų, be meilės – stribo ir žydės šeimoje užaugo nelaiminga mūsų polikarpovna.
o kadangi realus prezidentas Lietuvos – tai oberpedofilas, tai galite įsivaizduoti, kaip jaučiasi ta nelaiminga mūsų polikarpovna 🙂

ooo

to „pasigailėkim nelaimingos merginos” o kur galima patikrinti jūsų ” stribo ir žydės šeimoje užaugo nelaiminga mūsų polikarpovna.” Kuo paremta info ” žydės”?

Vijolė

Man dviejų prokurorų šou įrodė, kad D.Kedys nieko nenušovė. Liaudis už šitą intermediją juos pavadino pūliniu ir drebuliu.

ruta

Prisimenu , kaip buvo sudorotas zurnalistas A. Matuleviciusir ir net finansu inspekcijos vadove , kai pradejo tarsyti Uspaskicho imperija del nesumoketu 280 milijonu mokesciu .Tada panele Grybauskaite buvo finansu ministre – prastovejo po medziu ..

Pastebėjimai.

Tenka pastebėti, kad į kai kuriuos nužudymus (jaunuolio, dalyvavusio nusikaltime vežant kontrabandą žūtis) Prezidentė reaguoja itin jautriai, o į kitus ( 4-6 žmonės pedofilijos byloje) – „ne prie ko”…

vasia

klausimas i niekur…

Kai

paraso Tautos zmogus , seimo narys P. Gylys yra ka skaityti ir pamastyti Tautai.

Pastebėjimas

Gylys nežino, kad teisiami Kedžio žmogžudystės bendrininkai, tai kokios jam dar kaltės įrodymo reikia? Gylys jau su anuo pasauliu kalbasi, sapalioja.
Jeigu neklystu, tai dėl Ūso teismas vyko jo artimiesiems reikalaujant. Tai kodėl Kedžio artimieji nesikreipia? Nesipkreipia, nes gerai žino, kad Kedys yra žmogžudys ir jiems nėra ko įrodinėti, nes teisme gali paaiškėti daug įdomių detalių, kaip giminės slapstė Kedį, tikriausiai net žino, kas jam iš tikro nutiko, ir kažin ar ne patys jie Kedį atvežė į pakrantę, nes jeigu tai paskleidė, vadinasi, patys taip ir padarė.

Pastebėjimui

Varyk į sauksmas.lt

Teisingumas

Ne degraduoja ,kaip raso gerb.Gilys,bet jo aplamai nera to teisingumo nuo 2012m kai buvo isnesta prievarta Garliavos mergaite…va tada teisingumas jei jis koks ir buvo jo aplamai neliko ,nes kas dabar darosi lietuvoj tai zodziais apsakyti sunku,teisia ne tuos kuriuos turetu teisti ,nesvarbu nei kas ta teiseja nuzude ,nei kas dave komanda GARLIAVOS STURMUI ,NEI KAS SU GERB.VENCKIENE TAIP SLYKSCIAI DAVE KOMANDA SUSIDOROTI/.IR NIEKAM NERUI KUR MERGAITE DEIMANTE YRA IR KODEL JI YRA VALST PASLAPTIM…KADA BAIGSIS TIE CIRKAI IS TIKRUJU ,NES JAU KAS NEISVAZIAVO ,O JAU MILIJONAS ISVAZIAVO TAI LIKUSIEJI IR VISAI PABEGS IS TOKIOS DSALIES KUR TEISINGUMO NERA IR JO SU ZIBURIU NERASI.ACIU GERB.GYLIUI UZ STRAIPSNI.

>Pastebejimas (taigis)

Jus lig tai adekvatus del rusofobijos sitame portale!?Bet cia as jus ne palaikau! Ponas Gylys,kaip ir Z Vaisvila…man neprekaistingos reputacijos autoritetai! Netgi tata adekvatus sio klausimu!

Stasys

Betgi, Povilas yra velniškai teisus. Povilas – jėga ! Pagarba jam ! O tokie, kaip „pastebėjimas ” yra verti tik pasišlykštėjimo ir paniekos, nes arba yra su išplautom smegenėlėm arba iš tų, kurie ….

Daina

Vakar? Šiandien Jūs – krikščionė. Rytoj? -Ogi priklausys nuo vėjo krypties… 🙂

VISI SUPRANTA

Kai nepriklausomybėės pradžioje buvo nužudytas žurnalistas VITS TOMKUS,IR UŽSAKOVAI IR ŽUDIKAI BUVO SURASTI IR NUTEISTI.
O ČIA NUŽUDYTAS TEISĖSAUGOS PAREIGŪNAS IR PREZIDENTEI IR TEISĖSAUGAI ,,NE PRIE KO”.
ŠTAI KUR PEDOFILŲ IRŠTVA.

kaip visada -

aiskiai, taikliai ir trumpai. Tiesos – Tiesos zodis visada laukiamas ir svarbus. Pagarba.

siandien

Drasiui butu sueje 43metai..raso drasiaus kelias tinklalapyje.

vilte

Visada skaitau Jusu straipsnius , gerb.P. Gyly , tik saves visada klausiu : kodel , kodel tiek mazai seime gyliu ?

Pensininke

Manau, kad dauguma liaudies yra mazai rastinga ir nemastanti , pasitikinti korumpuota ziniasklaida, kuri melagingai „plauna” smegenis, kad Kedys zudikas ir t.t.O valdzia atranda kuom naivia liaudi bauginti, kad nereikalautu TIESOS.

Taikliai ir

aiškiai. Dėkui.

aciu gerb. Gyliui

sia straipsnis turetu buti isspausdintas didziausiuose portaluose. Deja, ten spausdinama tik rasliava tautos smegenu plovimui.

StasysG--->VISI SUPRANTA

NE visai TAIP. Ištikrųjų: „Kodėl paleistas „Respublikos” žurnalisto V.Lingio žudikas?
w.respublika,lt/…/kodel_paleistas_respublikos_zurnalisto_vlingio_zu…
Vitas LINGYS (1960-1993) – „Respublikos” žurnalistas, nužudytas spalio 12 d. kriminalinių struktūrų ir korumpuotų politinių jėgų užsakym”

Pastebėjimas to siandien

Radote ką prisiminti, tegul jis ilsisi ramybėje smalos kaptile.

Pastebėjimas

Pataisymas: katile.

Vil

Ačiū už teisingą straipsnį,gaila,kad kiti seimo nariai,kurie nuėjo į seimą su drąsos kelio partija palūžo.

StasysG

Paskaičiau prie M Laurinkaus straipsnio apie Ukrainą lRyte tokį komentarą (ir) apie teisėją Furmanavičių: —„1. Darahije Tavarišči2015-09-05 07:57
„Panašiai, bet labai toli nuo tiesos. Iš Klaipėdos fazanyno nutekėjo slapta nufilmuota orgijų medžiaga buvo patikėta saugoti, kaip turinčiam teisinę neliečiamybę, teisėjui J.Furmanavičiui, kuris turėjo ją perduoti prieš rinkimus žurnalistams. Buvo kilęs skandaliukas ir fazanyne lankėsi net tyrėjai, bet M.Laurinkus visą tai labai staigiai užglaistė, kad jo kadrų žaidimėliai pirtyje su berniukais neiškiltų viešumon. Aišku, nutekintą medžiagą visomis išgalėmis reikėjo surasti ir sunaikinti, kartu su jos saugotoju. Tai ir buvo įgyvendinta.”

StasysG

PS. Paguglinęs apie fazanyną suradau (jau aa) prokuroro Stulpino 3-jų metų senumo stipresnį straipsnį „Vakarų eksprese” (taip pat su rimtais priekaištais mūsų prezidentei), nei šis naujas ekonomikos prof ir Seimo nario p Gylio: „”Pedofilinės” valdžios siautėjimas (67) 2012-04-10, 12:59 Stanislovas STULPINAS”. Kodėl Redakcijos nereikalauja iš Autorių nurodyti šaltinius? Gal todėl, kad ir redakcijos, ir autoriai nori parodyti mums skaitytojams, kad jie atranda vis naujas amerikas? Todėl šis straipsnis prezidentei pasirodys labai mėgėjiškas ir į jį nereaguos. Kaip ir į aną, parašytą prieš 3 metus, teisės profesionalo…

pritariu,

Kodėl tiek mažai Gylių Lietuvos seime? Prezidente, kada sužinosime seimūnų pavardes, važinėjančių į vaikų namus „baliams su ikromis“?

mociute

pagarba p Gyliui

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top