Padaugėjo neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis

laikmetis.lt

Visoje Europoje itin padaugėjo neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis, ypač didelį susirūpinimą kelia elgesys su krikščionimis Jungtinėje Karalystėje, praneša „Christian Today”.

Lapkričio 16 d., ketvirtadienį, paskelbtoje naujoje Netolerancijos ir diskriminacijos prieš krikščionis Europoje observatorijos (OIDAC) ataskaitoje teigiama, kad 2022 m. 30-yje Europos šalių užfiksuoti 748 atvejai, o ankstesniais metais jų buvo 519.

Šie skaičiai reiškia, kad 2021-2022 m. prieš krikščionis nukreiptų neapykantos nusikaltimų padaugėjo 44 proc. Per tą patį laikotarpį dar labiau padaugėjo bažnyčių padegimų – nuo 60 iki 105, t. y. 75 proc. daugiau.

Daugiausia bažnyčių padegimų buvo įvykdyta Vokietijoje, po to Prancūzijoje, Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Be padegimų, užfiksuota ir kitų atvejų, pavyzdžiui, grafičių, krikščioniškų vietų išniekinimo, fizinių užpuolimų, įžeidinėjimų ir grasinimų.

OIDAC teigė, kad „daugiau nusikaltimų turi aiškų ekstremistinį motyvą” nei anksčiau.

Tyrimų grupės vykdomoji direktorė Anja Hoffmann (Anja Hofman) teigė: „Anksčiau vandalizmo ar bažnyčių išniekinimo motyvai dažniausiai likdavo neaiškūs, o dabar pastebime, kad vis daugiau nusikaltėlių palieka pranešimus, kuriuose atskleidžiami ekstremistiniai motyvai, arba net socialiniuose tinkluose išdidžiai teigia, kad yra įvykdytų nusikaltimų autoriai.

„Dažnai tai būna radikalizuoti ideologinių, politinių ar religinių grupių nariai, kurie vadovaujasi antikrikščionišku pasakojimu.”

Tuo pat metu keliose Europos šalyse, įskaitant Jungtinę Karalystę, dėl „neaiškių” „neapykantos kalbos” įstatymų krikščionys stigmatizuojami ir persekiojami.

A. Hoffmann išskyrė Jungtinę Karalystę, kuri kelia ypatingą susirūpinimą po to, kai krikščionys mokytojai Benas Dybowski (Benas Dybovskis) ir Joshua Sutcliffe’as (Džošua Sutklifas) bei mokyklos kapelionas kunigas Bernarasd Randallas (Bernardas Randalas) buvo atleisti iš darbo už tai, kad dalijosi savo krikščioniškais įsitikinimais seksualumo ar lytinės tapatybės klausimais. Anksčiau šiais metais Mokymo reguliavimo agentūra (TRA) uždraudė J. Sutcliffe’ui mokyti dėl atsisakymo vartoti mokinio pageidaujamus įvardžius.

Kaip pasakojama, „ypač stulbinantis” Jungtinėje Karalystėje buvo savanorės už gyvybę Isabel Vaughan-Spruce (Izabelės Vogan Sprius) areštas už tai, kad ji tyliai meldėsi mintyse abortų klinikos „buferinėje zonoje”. Šį mėnesį ji vėl buvo nubausta, nors už panašius incidentus teismai ją jau buvo išteisinę.

A. Hoffmann sakė: „Krikščionių persekiojimas už pagrindinių religinių pažiūrų reiškimą viešai yra labai problemiškas religijos laisvės ribojimas”.

„Tam tikruose „neapykantos kalbos” teisės aktuose kai kuriose Europos šalyse vartojamos labai miglotos formuluotės arba apskritai nėra aiškaus apibrėžimo”, – pabrėžia ji.

„Atlikę teisinę analizę nustatėme, kad krikščioniškos doktrinos reiškimo prieštaringais klausimais kriminalizavimas buvo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių krikščionys buvo stigmatizuojami ir persekiojami”, – kalbėjo organizacijos atstovė.

Ji pridūrė: „Kai krikščionys bus priversti rinktis tarp savo moralinių vertybių ir profesijos, visuomenės lauks sunki ateitis.”

OIDAC ataskaita buvo paskelbta Tarptautinę tolerancijos dieną ir sutapo su tą pačią dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) paskelbta atskira neapykantos nusikaltimų ataskaita. Remiantis šia ataskaita, 2022 m. buvo užregistruoti 792 prieš krikščionis nukreipti neapykantos nusikaltimai.

Reaguodama į OIDAC išvadas, ESBO atstovė kovai su rasizmu, ksenofobija ir diskriminacija profesorė Regina Polak paragino vyriausybes dėti daugiau pastangų šiai problemai spręsti.

Ji teigė: „OIDAC duomenimis, didėjantis prieš krikščionis nukreiptų neapykantos nusikaltimų skaičius Europoje kelia didelį nerimą. Itin būtina didinti tiek vyriausybių, tiek visuomenės informuotumą apie šią problemą ir imtis politinių priemonių jai spręsti bei ryžtingai su ja kovoti.”

ŠaltinisCHRISTIAN TODAY

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stiklo Valytuvas

Atsukite kitą skruostą…

Kaip pažiūrėsi

Geriau dantis už dantį,negu mylėti savo priešus.Tau ne tik skruostus apdaužyčiau,bet ir dantis išmalčiau,bet negaliu pakelti ginklo,nes nuo ginklo ir pats žūčiau.

Dronas

Visi kada nors mirsime… Juo labiau, kad šiti, tikrai prieš tave pakels, nebūtinai šitas ekzempliorius, pas šitą greičiausiai blauzda skysta, bet kiti tokie, tikrai. Gali tuo neabejoti, jie ruošiasi. Tai deja, jau tik laiko klausimas. Ką darysi šitu atveju, turi atsakyti sau jau dabar.

blue yellow zov marinie

…sv.Trejybe buna tada,kai pasirodo…trecias….ne veltui ruskiai turi stebuklinga klausima….tretjym budies……..o tada ivyksta ..sprogimas su nekokiom pasekmem..

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

kruseideriam kaput 🙂
Piktavalį Paparimskį rakint prie radiatoriaus!

blue yellow zov marinie

.isvezt ji i Afrika ir paleist Serengety,tarp broliu…..uf uf uf…..

EWM2030

2025-ieji – tai metai, kuriuos minėjo daugybė nepriklausomų tyrinėtojų ir buvusių karinių žvalgybininkų, kai išvysime „5G aktyvinimo dieną“. Lauksime ir pamatysime!
Šis garso klipas buvo paimtas iš podcast’o HRR-2022-10-06-Situation-Update, kuriame Biotech analitikė Karen Kingston pateikia savo nuomonę apie tai, kas atsitiks su COVID-19 vakcinuotais, kai jie suaktyvins nanotechnologijas, kurios jiems buvo sušvirkštos per 5G.

https://www.brighteon.com/a6994bf7-cedf-4ce1-b11e-414a4fd12140

News Target

Popiežius Pranciškus vakarėliuose su translytėmis prostitutėmis Vatikane mini „Pasaulinę vargšų dieną“ Popiežius Pranciškus šį savaitgalį Vatikane, minėdamas Pasaulinę vargšų dieną, vakarėliavo su translytėmis prostitutėmis. (Shane’o Trejo straipsnis perpublikuotas iš BigLeaguePolitics.com ) „ Associated Press“ straipsnyje pažymėta, kad šie tragiški pamišėliai yra nuolatiniai Vatikano lankytojai, nes eretikas marksistinis popiežius stengiasi įtraukti į visuomenę griaunantį išsigimimą: APNews praneša, kad #PopeFrancis šiandien pakvietė vietinę „trans-moterų“ grupę pietauti Pasaulinei vargšų dienai. Grupę sudaro daugybė prostitučių: jos jau yra nuolatinės savaitinės Vatikano publikos ypatingi svečiai. „Anksčiau bažnyčia mums buvo uždaryta. Jie nematė mūsų kaip normalių žmonių, jie laikė mus velniu“, – sakė Andrea Paola Torres Lopez, translytė „moteris“ iš Kolumbijos, kuri naudojasi Consuelo slapyvardžiu. „Tuomet atvyko popiežius Pranciškus ir mums atsivėrė bažnyčios durys. „Ši popiežiaus Pranciškaus norma… Skaityti daugiau »

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top