Pagal eutanazijos grupės siūlomus planus visoje Kanadoje bus steigiami „Eutanazijos namai“

Eutanazijos grupė, įsteigusi pirmuosius Kanadoje „eutanazijos namus”, siekia visoje Kanadoje atidaryti panašius „namus”, kuriuose žmonės galėtų nutraukti savo gyvenimą eutanazijos būdu.

2018 m., praėjus dvejiems metams po to, kai Kanadoje buvo įteisinta eutanazija ir savižudybė padedant, grupė eutanazijos šalininkų įsteigė vadinamuosius MAiDHouse (Medical Assistance in Dying House – medicininės pagalbos mirštant namus), kuriuose žmonės galėtų nutraukti savo gyvenimą ne klinikinėje aplinkoje.

Jų metinėje ataskaitoje teigiama, kad eutanazijos namais pasinaudojo „125 žmonės (pritariantieji eutanazijai ir reikalavimus atitinkantys pacientai)“.

Tačiau praėjus penkeriems metams nuo veiklos pradžios jiems nepavyko rasti nuolatinės vietos, kurioje jie galėtų vykdyti eutanaziją. Grupė planuoja šiuos eutanazijos namus įrengti visoje Kanadoje, nors šiuo metu jie veikia tik laikinoje vietoje Toronte.

Suasmeninta“ eutanazijos patirtis

Nors ši iniciatyva finansuojama iš aukų, kitose vietose siekiama gauti finansinės naudos iš žmonių, norinčių nutraukti savo gyvybę. Šių metų pradžioje vieni laidojimo namai Kanadoje pradėjo teikti „suasmenintas“ eutanazijos paslaugas, kurių kaina prasideda nuo 700 JAV dolerių ir į kurias įeina galimybė mirštant žiūrėti filmą arba gerti vyną.

Haut-Richelieu laidotuvių komplekso vadovas Metju Beikeris (Mathieu Baker) teigė, kad naujos paslaugos teikimas buvo natūralus žingsnis jo įmonei, kurios tikslas – teikti klientų poreikius atitinkančią suasmenintą priežiūrą.

Beikeris sakė: „Sprendimą priėmęs asmuo paprastai yra labai įsitikinęs, tačiau vaikai, broliai ir seserys ar kiti šeimos nariai nebūtinai pritaria“.

Jis teigė, kad daugelis žmonių nenori mirti ligoninėje arba globos namuose, kur darbuotojai negali suteikti suasmenintos mirties patirties.

„Norite žiūrėti filmą? Norite išgerti taurę vyno? Kai kurie žmonės nori būti grupelėmis po keturis ar penkis, bet yra buvę ir iki 30 žmonių grupių“.

Skaitmeninis laikraštis La Presse iškėlė klausimą, ar tikslinga užsidirbti pinigų iš eutanaziją pasirinkusių žmonių ir jų šeimų.

Kas penktas kaip priežastį, dėl kurios norėtų mirti, nurodo vienatvę

2021 m. 10 064 žmonių gyvybės buvo nutrauktos savižudybės padedant arba eutanazijos būdu, t. y. daugiau nei 32 proc. daugiau nei ankstesniais metais, ir tai Kanadoje sudarė 3,3 proc. visų mirčių.

Remiantis naujausia Kanados sveikatos apsaugos tarnybos ataskaita apie medicininę pagalbą mirštant, 17,3 proc. žmonių kaip priežastį, dėl kurios nori mirti, nurodė izoliaciją arba vienatvę. 35,7 % atvejų pacientai manė, kad jie yra „našta šeimai, draugams ar slaugytojams“.

Oregono valstijos, kurioje 1997 m. įteisinta savižudybė padedant, statistiniai duomenys rodo, kad dauguma gyvenimo pabaigos rūpesčių nėra medicininio pobūdžio. Oregono sveikatos priežiūros tarnybos 2021 m. ataskaitoje teigiama, kad 54,2 proc. pacientų nerimavo dėl to, jog bus „našta šeimai, draugams / globėjams“. 92 proc. pacientų nerimavo dėl to, kad jie „buvo mažiau pajėgūs užsiimti veikla, dėl kurios gyvenimas taptų malonus“. 93,3 % pacientų nerimavo dėl „savarankiškumo praradimo“, o 68,1 % – dėl „orumo praradimo“. Iš visų nuo 1997 m. mirusių pacientų 27,5 % kaip vieną iš gyvenimo pabaigos rūpesčių nurodė „netinkamą skausmo kontrolę arba susirūpinimą dėl jos“.

Jungtinės Karalystės Teisės į gyvybę organizacijos atstovė Katerina Robinson (Catherine Robinson) sakė: „Labai liūdna matyti, kaip auga eutanazijos pramonė, tačiau įteisinus eutanaziją buvo neišvengiama, kad kažkas bandys iš to užsidirbti“.

Šaltinis: righttolife.org.uk

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top