Pagaliau: Konstitucijos pataisas, papildančias šeimos sąvoką, svarstys kitas komitetas

Seimas paskyrė Socialinių reikalų ir darbo komitetą pagrindiniu iš naujo svarstyti Konstitucijos pataisas, papildančias šeimos sąvoką, rašoma lrs.lt svetainėje.

Birželio 2 d. Seimas po I svarstymo nusprendė grąžinti iš naujo komitete svarstyti Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-1217, kuriuo siūloma Konstituciją papildyti nuostatomis, reglamentuojančiomis, kad šeima sukuriama sudarius santuoką. Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.

Mat pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas priėmė sprendimą siūlyti projektą atmesti. Tokiam sprendimui Seimas nepritarė balsuodamas: už – 29, prieš – 54, susilaikius – 9.

Seimo posėdžiui pirmininkavęs Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, vadovaudamasis Seimo statuto 170 straipsniu, pasiūlė grąžinti projektą iš naujo svarstyti Teisės ir teisėtvarkos komitetui, kadangi šio straipsnio 4 dalis numato, kad pagrindinis Konstitucijos keitimo įstatymo projektus svarstantis komitetas yra Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Seimo nariai pasisakė, kad tokioje situacijoje turi būti taikomas Seimo statuto 151 straipsnio 3 dalies 2 punktas: tuo atveju, kai pagrindinis komitetas siūlo projektą grąžinti iniciatoriams arba projektą atmesti, o Seimas tokiai išvadai nepritaria, Seimas gali paskirti kitą pagrindinį komitetą arba sudaryti specialią komisiją įstatymo projektui tobulinti.

Neradus bendro sprendimo Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Sysas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Ši nusprendė, kad nepritarus pagrindinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai, kurioje siūloma grąžinti projektą tobulinti arba jį atmesti, turi būti taikomas Seimo statuto 151 straipsnio 3 dalies 2 punktas.

Šiandien Seimas, 61 parlamentarui balsavus už, 6 – prieš ir 21 susilaikius, pritarė Etikos ir procedūrų komisijos išvadai.

Alternatyvaus balsavimo metu 57 Seimo nariai balsavo už tai, kad šio projekto svarstymas būtų perduotas Socialinių reikalų ir darbo komitetui, 37 – už tai, kad šį klausimą svarstytų speciali arba Konstitucijos komisijos.

Individualūs balsavimo rezultatai – ČIA, balsavimas pagal frakcijas – ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
įdomu,

ar ir šis komitetas užsiims tyčiojimusi?

Siaubas  kas  valdzioje !!!!

Iskrypusi socialdemokratu frakcija. Visi i piderastu eitynes su butke priesakyje. Pavilioniene palaikys uz rankeliu.

Labai

gerai, kad Tiesos.lt duoda balsavimų rezultatus. Mes irgi žinosime kaip balsuoti, kai ateis laikas. Siūlau Tiesos.lt įvesti kaupiamąją sąskaitą pagal balsavimus ypač aktualiais klausimais. Tada labai gerai matysis visi nupirkti ar šiaip priekvailiai niekšeliai mūsų išrinktieji.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top