Pagėgiuose išrinkta šešėlinė taryba

Meslaisvi.lt

Balandžio 18 d. Tautininkų sąjungos Pagėgių skyrius įkūrė Pagėgiuose šešėlinę tarybą. Vienas iš iniciatorių Donatas Jančaras nutarė pasidalyti tokio tarybos įkūrimo tikslu:

„Turime šešėlinę vyriausybę, kodėl gi nebūti ir šešėlinei savivaldybės tarybai? Išties šis darinys brendo jau seniai. Stebint savivaldybės tarybos posėdžius susidarė liūdnas vaizdas. Didžioji dalis tarybos narių visiškai nedalyvauja posėdžiuose. Na taip, jie ten sėdi, tačiau nė karto negirdėjau turbūt daugiau nei penkiolikos tarybos narių pasisakymų. Daugelis sprendimų prastūminėjami nė nesvarsčius. Yra dar viena priežastis, kodėl nusprendėme steigti šešėlinę tarybą. Tai jaunų žmonių įtraukimas į politinius procesus – galimai kai kurie jų ateityje taps neblogais politikais. Šiuo metu mes išsirinkome šešėlinį merą, kontrolės komiteto šešėlinį pirmininką, socialinių reikalų ir švietimo pirmininką. Nieko nepadarysi, žmonių trūksta visose srityse. Mes kviečiame visus norinčius dalyvauti tokios tarybos darbe nepriklausomai nuo partinės linijos. Kiekvienas prisijungęs prie mūsų iš karto taps kurios srities koordinatoriumi. Mums labai reikėtų žmonių, galinčių ir norinčių domėtis teisėsaugos sritimi, ekonomikos ir finansų, teritorijų planavimo, sanitarijos ir kt. Jei bus pageidaujančių, galės imtis ir šešėlinio mero funkcijų. Šešėlinės tarybos tikslas – surinkti kompetentingų žmonių komandą, kurios atskiros grandys domėtųsi viena siaura sritimi, kuri yra oficialiojoje mūsų taryboje. Tai puiki proga pradedantiems politikams susidurti su tarybos veikla ir pagerinti dabartinių tarybos narių darbą. Kuomet dabartiniai išrinktieji jaus pastovų alsavimą į savo nugarą, tai galbūt ir jie keisis bei pradės labiau stengtis žmonių labui, o ne kaip dabar – keliems asmenims. Tikrai neužsiiminėsime kokiu nors spaudimu ar kritika, greičiau siūlysime savo pagalbą ar paramą. Manau to labiausiai ir trūksta kai kuriems dabar esantiems taryboje.

Prie mūsų gali prisijungti ir dirbantys valstybinėje tarnyboje, jų patirtis tikrai praverstų. Tikimės suburti stiprią komandą, kuri artimiausiuose savivaldybių rinkimuose galėtų iškelti jauną, stiprią naujų asmenybių komandą. Mūsų taryba rinksis kartą per mėnesį ir aptars oficialiojoje taryboje priimtus sprendimus, analizuos juos bei seks, kad būtų kuo daugiau tenkinami žmonių interesai. Mokysimės aktualaus visiems žmonėms dalyko – vienybės, nes niekas nieko tokio dar nemokino. O tie, kuriems žmonių vienybė kelią grėsmę, nuolat investuoją į programą „skaldyk ir valdyk“, nes žino: kol žmonės nesusivienys, situacijos nepakeis. Todėl vienybės mokslas, bus vienas iš mūsų prioritetų.

Jau nuo šiandien į mus gali kreiptis kiekvienas Pagėgių savivaldybės gyventojas su jam rūpimu klausimu, kurio negali ar nenori išspręsti dabartinė valdžia. Stengsimės nušviesti kiekvieną, kokios jo teisės ar galimybės pakreipti esamos valdžios požiūrį į jo problemą. Ne paslaptis, kad kai kurie žmonės įsivelia į konfliktus su politikais, kuriuos sprendžia policija. Dabartinė nusistovėjusi tvarka sunkiai leido pasiekti objektyvumo tokiuose konfliktuose. Todėl bandysime palaikyti policininkus ir tyrėjus, kurie ryšis nešališkai imtis vieno ar kito tyrimo. Suprantame, kad iki šiol sulaukdavę vien tik kritikos iš gyventojų pusės, teisėsaugininkai mieliau stoja į politikų pusę, nes tie vienaip ar kitaip juos palaiko. Žinoma, tokie pasikeitimai neįvyks staiga. Bet nuo ko nors pradėti reikia. Turės praeiti kažkiek laiko, kad mūsų veiksmai taptų koordinuoti ir suprantami žmonėms.

Pavargome kiekviename tarybos posėdyje girdėti, kad visur trūksta pinigų. Tačiau buvo ne viena sritis, iš kurios nemažai lėšų turėjo patekti į miesto biudžetą, bet dėl kai kurių politikų savanaudiškų tikslų, šie pinigai nukeliavo į jų kišenes. Ne tik pinigai, pastatai, žemės sklypai ir kt. Tas turi būti sustabdyta, kitaip tų lėšų niekada neatsiras nei mokykloms, nei darželiams, nei policininkams. Nuodugniai stebėdami ir viešindami kai kurias dabartinių politikų aferas, šį procesą tikrai turėtumėm pristabdyti ir savivaldybės gyventojai turėtų tai pajusti.

Tiesa, mūsų komanda prižiūrės ne tik valdžios darbą. Mes visomis priemonėmis stengsimės šviesti ir žmones, kad jie pradėtų laikytis žmonių tarpusavio santykių gyvenimo normų. Tokių kaip tylos valandų laikymasis, kaip reikalauja įstatymai, susipažinimas su gyvūnų laikymo taisyklėmis, alkoholio vartojimas viešose vietose, automobilių laikymas ir kt.“

Ką gi, palinkėkime sėkmės šiam ambicingam projektui. Kiekvienas norintis prisijungti skambinkite telefonu 8-612-87227. Tiesa, D.Jančaras sakė, kad kai kas gali būti ir nepriimtas – jei paaiškėtų, jog tai siųstas pasižvalgyti ir pranešti tretiems asmenims žmogus, jo savanorystės būtų atsisakyta. Per ilgą visuomenininko veiklą D.Jančaras suprato, kad kai kurie piliečiai prie jo šliejasi turėdami išdavikiškų kėslų.

„Tokių greičiausiai yra visose visuomeninėse Pagėgių organizacijose bei politinėse partijose. Kai kuriuos aš jau identifikavau. Skaudžiausia yra dėl to, kad jie pakankamai geri pažįstami“, – pridūrė Donatas Jančaras.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
magas

Pagėgių krašto turgelis – http://pagegiuturgelis.lt/

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top