Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Laisvos visuomenės institutas

2020 m. birželio 30 d. paskelbtais oficialiais duomenimis, per pirmuosius metus po Konstitucijos Aštuntosios pataisos, draudusios abortą, panaikinimo, Airijoje iš viso atlikti 6 666 abortai.

Birželio 30 dieną Airijos sveikatos departamento pateiktoje pirmojoje metinėje ataskaitoje po abortų įstatymų liberalizavimo teigiama, kad 6 542 iš 2019 metais atliktų abortų įvyko „ankstyvoje nėštumo stadijoje“.

Dar 100 buvo atlikta dėl „būklės, tikėtina, sukelsiančios vaisiaus mirtį“, 21 – dėl „pavojaus gyvybei ar sveikatai“ ir 3 – dėl „pavojaus gyvybei ar sveikatai skubiais atvejais“.

„Už gyvybę“ kampanijos atstovė Maeve O’Hanlon sakė: „Tie, kurie į pasirodžiusius skaičius reaguoja, sakydami „nieko ypatingo, viskas gerai ir einasi pagal planą“, sumenkina gyvybių praradimus, atsiradusius dėl neseniai šalyje įteisintų abortų, kaip liudija šiandieniniai duomenys.“

„Prie šiandien turimų 6 666 abortų pridėjus dar 375, kuriuos Airijos moterys pasidarė Anglijoje tuo pačiu laikotarpiu, gauname iš viso 7 041. Galime palyginti su 2 879 abortais, atliktais per visus 2018 metus.“

Ji tęsė: „Pirmą kartą per 18 metų abortų skaičius išaugo, ir pirmą kartą mūsų istorijoje tūkstančių nekaltų negimusių kūdikių gyvybės buvo atimtos su Airijos įstatymų pritarimu.“

„Žinoma, galime nukreipti žvilgsnį nuo tikrosios esmės to, kas teisiškai sankcionuojama toliau slepiant po tokiais žodžiais kaip „pasirinkimas“, bet tai niekaip nepakeis didelės neteisybės to, ką leidžia naujasis įstatymas.“

Airijos piliečiai 2018 m. gegužės 25 d. vykusiame referendume balsavo dėl abortą šalyje draudusio įstatymo panaikinimo; 66,4 proc. balsavo „už“, 33,6 proc. – „prieš“.

Airijos Konstitucija, anksčiau pripažinusi negimusio kūdikio teisę į gyvybę, buvo pakeista ir dabar joje sakoma: „Įstatymu gali būti numatyta nuostata dėl nėštumo nutraukimo reglamentavimo.“

2018 m. Sveikatos (nėštumo nutraukimo reglamentavimo) įstatymas buvo pasirašytas 2018 m. gruodžio 20 d.

Sveikatos departamento ataskaitoje teigiama, kad didžiausias abortų skaičius per mėnesį atliktas 2019 metų sausį, kuomet atlikti 625 nėštumo nutraukimai.

M. O’Hanlon tikina, kad Aštuntosios pataisos panaikinimas pakeitė Airijos bendrosios praktikos gydytojų vaidmenį.

„Šiems gydytojams valstybė moka po 450 eurų už kiekvieną jų atliktą abortą, daugiau nei dvigubai tiek, kiek jie įprastai gautų už mamos ir vaiko priežiūrą nėštumo metu. Tai nuoga pribloškianti realybė, tai, kas dabar leidžiama Airijoje, ir viskas vardan progreso“, sakė ji.

„Tikrai progresyvi visuomenė pasižymi tuo, kad kiekvieną žmogaus gyvybę laiko „asmeniu“, turinčiu prigimtinę vertę, o ne beverčiu „daiktu“, priklausomu nuo kito „pasirinkimo“.

Ji tęsė: „Visuomenė turėjo iškęsti metų metus trukusį gerai apgalvotą aborto kampanijų „šokį“, kurį šoko vieni garbingiausių mūsų politikų. Dabar matome gąsdinančius jų pastangų rezultatus. Šiandien realybė sužlugdė melagingą tikinimą, kad panaikinus įstatymą Airijoje atsiras daugiau gerumo, švelnumo ir atjautos.“

„Valstybės finansuojama aborto choreografija turi tučtuojau baigtis ir užleisti vietą atvirai ir nuoširdžiai diskusijai, kurioje būtų suteikta galimybė ir vieta pasisakyti besigailintiems dėl aborto ir kitiems.“

Prieš abortą pasisakantieji airiai liepos 1–5 dienomis renkasi į virtualų mitingą „už gyvybę“.

Šaltinis: 6,666 abortions performed in Ireland last year after repeal of pro-life law

laisvavisuomene.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ah1

vienu žodžiu laisvė abortamas

Kis

Kam man ta Airija ir jos abortu statisktika.Kas bent kiek supranta apie seksa zino,kad kiek besisaugotumei(turi buti salyga,kad moteris neserga ir gimusi gimdyti),kiek sauju neritumei tableciu atr vestumei kalendoriu,per savo samoninga lytini gyvenima uzkimba bent pora kartu.Va cia ir problema,niekas nieko nepranasavo ,o ir isauginti ne rojus,nera galimybiu ir daromas tas velnio abortas.Galima tai vetinti kaip kas ismano,bet jauciu ,kad dauguma daro,nes seima is 1-3 vaiku pasako daug ka,o daugiavaikes seimos sudaro mazuma,nes ten apseina be abortu.Kuri moteris sutiks auginti5-6 vaikucius,labai reta su geromis mat salygomis.Toks gyvenimas.

Žodžio laisvė...

Mano abi senelės balanos gadynėje pagimdė po keliolika kartų.Trečdalis naujagimių mirė abejose šeimose.Gimdyvės ,būdamos 60-ties,iškeliavo ten,iš kur negrįžtama.
Buvo tamsi liaudis.Apie vyrų susilaikymus niekas negalvojo,o moterys apie spirales ar
stebuklingas tabletes neturėjo supratimo.Šiandien kaimuose liko gyventi senutės 80-
metės vienišos be senukų,mirusių dažniausiai dėl velnio lašų,kurie kolūkiniais
laikais buvo plačiai vartojami.Visos kartos atiduoda savo duoklę politikai ir madoms.
Garsiai reiškiasi tos,kurios yra pačios dariusios abortus dėl audringų savo gyvenimų,o susenusios ir niekam jau nereikalingos dedasi didelėmis davatkomis.
Davatkoms rekomenduoju nekaišioti savo nosių į kitų gyvenimus.

grumstas >

Žodžio laisvė… 2020-07-8 16:05 Tamsta nesidėk šventesne už Romos popiežių… Tie , kurie išgyveno su vaiko abortu susijusį įvykį, gyvenime , atėjus protinei ir moralinei brandai, supranta jį, kaip neištaisomą padarytą gyvenime klaidą. Ji graužia , priekaištauja, neleidžia nusiraminti ir žmogus pasiryžta įspėti kitus , kad nedarytų klaidų, žūdant savo brangiausią dovaną ;išgelbėti bent kitas gyvybes, įspėjant, protestuojant. Kokia gyvenimo prasmė mirti apsikabinus auksinį klozetą, ir išeiti iš gyvenimo nepaliekant jame savo atžalų, kuriuos lengvabūdiškai nužudei. Žmogus gyvas , kol gyva apie jį gyvenusiųjų kartu su juo atmintis, kuri tęsiasi gyvenančių po tavęs vaikų ir anūkų gyvenimuose. Valstybė , kurios politika , skatina savo gyventojus žūdyti ir žūdytis , neverta valstybės vardo , ji amorali , kaip gali būti amoralus… Skaityti daugiau »

Žodžio laisvė...

> Grumstui:
Pone,aš abortų nedariau nes turiu gerą vyrą,kuris mane saugojo.Žinojome,kad iš skurdžių tarnautojo atlyginimų neišgyvensime,todėl ir pasigimdėme du vaikus,kuriam
vyresniajam šiandien 51-eri.Jei būtų prisėję darytis abortą ,būčiau dariusi.Patariu
šiandieniniam jaunimui dar išmokti naudotis kalendoriumi.Šis būdas mūsų neapgavo.Tik
reikia skrupulingai fiksuoti moters ciklą.Nereikia gėdytis kalbėti apie tai.Tai mano
kartos mamos apie tai visiškai nekalbėjo.Mano vyras juokavo kadaise,kad tekėjau ir
nežinojau iš kur vaikai atsiranda.Tačiau ir merginoms reikia žinoti savo vertę ir nereikia skubėti gultis po pirmu pasitaikiusiu,o nekaltybę saugoti pirmajai povestuviniai nakčiai.Va ,tiek tos gyvenimo litanijos.Mane siutina atsiradusi šiandien mada- ko ne visi tapo sugyventiniais.Aš tokius vadinu nepagarbiai(nesakysiu
to žodžio).Mada vyrus keisti kaip pirštines.Todėl ,kad kantrybės neturi.Kas tik kiek ir skiriasi.Nes neturi santuokos ir lengva skudurus susirinkus išeiti.Va taip.

tiek

tai normalu normalių žmonių tarpe. Nenormalu – visų rūšių fundamentalistams ,už savo tiesas pasiryžusiems viskam .Ir niekšybei.

grumstas

Arba žudai arba nežudai, arba darai nuodėmę arba nedarai. Čia pasirinkimo nėra tikintiesiems. Tačiau netikintiems, (kaip daugelis save pozicionuoja ) bet ne laukiniams -pagonims, nuo to ne lengviau, nes Evangelijoje išaiškinta, kad pagonis , šiuo atveju laukinis žmogus, kuris nežino, kuriam Įstatymas Dievo „Nežudyk” yra nežinomas , jeigu jam jis buvo neišaiškintas, tokiu atveju nedaro nuodėmės, tas Įstatymas pagoniui negaliojo, tačiau tikinčiajam , tas Įstatymas jau žinomas, jis atlikdamas tokį veiksmą – žudydamas kūdikį, daro nuodėmę. „Viską , ką padarėte pačiam mažiausiajam iš mažiausiujų- padarėte man”. regis,panašiais žodžiais Viešpats paaiškino , kaip reikia elgtis tiems , kurie nori gyventi santarvėje su Dievu. Kolektyviniame nusikaltime dayvauja visa naikinimo mašinerija- industrija. Šiuo atveju ,skamba šiurpiai – sveikatos specialistai, daktarai, kurie turėtų aiškinti… Skaityti daugiau »

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top