Panevėžio piliečių judėjimas KARTU: tapkime savo miesto šeimininkais

Š.m. balandžio 22 d. Panevėžyje įkurtas pilietinis judėjimas KARTU. Judėjimo pirmininku Seimo narys išrinktas Povilas Urbšys, laimėjęs rinkimus vienoje iš Panevėžio apygardų kaip nepriklausomas kandidatas.

Svarbiausias Panevėžio piliečių judėjimo tikslas – padėti žmonėms tapti tikraisiais miesto šeimininkais.

Skelbiame šio judėjimo deklaraciją.

* * *

Pilietinio judėjimo KARTU deklaracija

Mes galime didžiuotis savo istorija ir Lietuvos praeitimi. Galime didžiuotis, kad atgimėme iš naujo devyniasdešimtaisiais. Kartu parodėme pasauliui, kad esame stiprūs ir nugalėjome blogio imperiją. Supratome, kad mūsų apsisprendimas būti kartu yra prasmingas ir keičiantis būtį.

Deja, po dvidešimties nepriklausomybės metų matome, kad Lietuva netapo piliečių valstybe. Mes neturime jokių teisių nei galių dalyvauti valstybės reikaluose ir valstybės valdyme. Valdžia atsitvėrė nebaudžiamumo siena nuo ją išrinkusių piliečių. Ji dirba ne šalies gerovei, bet grupuočių interesams, o politika apsiriboja tik populistiniu politikavimu ir veiklos imitavimu. Iniciatyvos, būtinos valstybės augimui ir stiprėjimui, paskęsta intrigų ir trumparegiškų interesų liūne. Politikoje dingo riba tarp juodo ir balto. Atsakomybės, pareigos Lietuvai ir garbės samprata tapo tik kvailu prietaru. Todėl, nykstame kaip tauta, nesugebame tapti pilietine visuomene, gebančia konstruktyviai bei atsakingai bendradarbiauti.

Turime vienintelę išeitį – vėl burtis kartu, susitelkti ir keisti Lietuvos valstybę taip, kad politikai dirbtų tautai, o ne sau. Turime išlaisvinti žmones iš partinių interesų. Turime mokytis atsakomybės ir bendruomeniškumo. Demokratijai nepakanka vien procedūrų (rinkimų, partijų veiklos ir kt.), būtinas ir demokratijos turinys – reali piliečių savivalda, žmonių valdžia. Iš savivaldos kyla pilietinė visuomenė. Piliečių šaknys – savivaldoje, o savivalda prasideda vietinių mažų bendruomenių lygmenyse. Mes galime pradėti keisti situaciją patys, pradėdami nuo savo gatvės, savojo miesto. Galime tapti bendruomene, kurios nuostatos remtųsi tarpusavio pasitikėjimu, bendradarbiavimu, pilietiškumu. Laikas kiekvienam iš mūsų suvokti save neatsiejamai nuo piliečio vaidmens ir pareigų sampratos. Laikas tapti bendruomene, kur piliečiai dalyvauja svarstant viešuosius pasirinkimus, o tie pasirinkimai paverčiami veiksminga viešąja politika. Tapti gyvybinga, solidaria pilietine visuomene, gebančia keisti ne tik savo miestą, bet ir valstybę. Verti būsime tiek, kiek sugebėsime būti kartu.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top