Papunkčiui su Vytautu Sinica. Valstybinės kalbos nebereikia

Daugelį metų Seime bandyta priimti konstitucinį valstybinės kalbos įstatymą, kuris iš tiesų saugotų valstybinę kalbą, plėstų jos vartojimą ir įtvirtintų statusą. Dabartinė dauguma parengė konstitucinį valstybinės kalbos įstatymą, skirtą padaryti priešingai: sunaikinti valstybinės kalbos apsaugą, kiek jos dar likę. Projektas toks skandalingas, kad į jį sureagavo net Lietuvių kalbos insitutas. Jo griežtas išvadas glaustai pristatome šiame epizode. Geriau už instituto mokslininkus nepasakysi.

Instituto išvados: https://tiesos.lt/pranesimas-apie-lietuviu-kalbos-instituto-mokslo-tarybos-nutarima-del-lietuvos-respublikos-valstybines-kalbos-konstitucinio-istatymo-2022-m-projekto-nr-xivp-8802/

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nuomonė

Jei panašūs siūlymai ,neduok Dieve, bus įgyvendinti, lietuvių kalbos reikės vis mažiau… Buvo toks posakis berods sovietmečiu- Lietuva bus, bet nebus lietuvių? „…Šiuo metu mūsų šalyje gyvena apie 498 tūkstančiai reprodukcinio amžiaus moterų. Jei niekas nepasikeis, jau 2050 metais bus likę vos 334 tūkstančiai. Tai – katastrofiška tendencija. Atitinkamai mažės ir vaikų, ir darbingo amžiaus žmonių, kurių gyvenimo energija suka visos ekonomikos variklį. Todėl tas didžiulis iš Ukrainos atvykusių būtent tokio amžiaus moterų būrys – kaip likimo dovana Marijos žemei, kuri pati nežino, ką su jomis toliau reikės daryti. Ir kaip elgtis, kad jos neišvyktų, bet pasikviestų čia seserų, draugių, pažįstamų, jeigu jų tėvynėje karas ir suirutė užtruktų. Kad jos rinktųsi Lietuvą, o ne kurią nors kitą svetingesnę Europos šalį,… Skaityti daugiau »

blue yellow zov MARINIE

…pagaminai gogel mogel ir daba pats nebezinai,valgyt ar ispilt….beda ta,kad pridejai ir cukraus ir druskos..

jo jo

vograusim angliškai

blue yellow zov MARINIE

..pingvine,nevograuk bent jau tu,angliskai gi nemoki..

Eugenijus Jovaiša

Akademikas, LVŽS frakcijos Seime narys Eugenijus Jovaiša: valstybė be valstybinės kalbos?
https://www.youtube.com/watch?v=3FRrpGWUfRk&ab_channel=Lietuvosvalstie%C4%8Di%C5%B3ir%C5%BEali%C5%B3j%C5%B3s%C4%85junga

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top