Nuo 2021 m . liepos 1 d. Lietuvoje nustojo galioti Referendumo įstatymas. Tai reiškia, kad nėra jokio galiojančio teisės akto, pagal kurį būtų galima teisėtai organizuoti referendumą Lietuvoje.
Pernai liepą Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, jog galiojantis Referendumo įstatymas prieštarauja Konstitucijai pagal priėmimo tvarką – turėjo būti priimtas kaip konstitucinis įstatymas, o priimtas kaip paprastas.
Vienintelis KT sukurtos situacijos sprendimas – priimti konstitucinį Referendumo įstatymą.
Kaip sprendžia šią situaciją valdžia, koks apskritai jos požiūris į referendumus ir – svarbiausia – kokią revoliucinę „referendumų doktriną“ nuo 2014 metų yra suformavęs Konstitucinis teismas, naujausioje laidoje papunkčiui aptaria Vytautas Sinica.
pala,o kur buvo 30 metu KTir tiko visiems,gal nereikia nauju istatymu,panaikinkime pati Konstitucini teisma isrinkime iki gyvos galvos Venckiene ir bus tvarka ne tik KT,bet ir valstybeje,nes vieni kalbasi su dvasiomis,kiti kazkodel labiau tiki 4 metams isrinktai publikai,kuria rinko mazuma ir jeigu seimas sprendzia ,kad referendumo nereikia,velniop jus visi tada reikalingi,nes tauta ir yra tas suveremas,jeigu gyveni ne Baltarusijoje?Panasu,kad jau nusavinta viskas,nes Z.Povilionis kalbedamas apie URM komiteta drista si komiteta ivardinti „kaip mano komitetas”?Po to seka atrakcionu,kuriems negaliojanei konstitucinis teismas,nei rinkejassvarbu puszydelio kaprizas-mat jis nori butu tuo,kuo nera buve realybeje?Ir kaip nera juokinga,musu parlamentarai sutinka.issigimimas,ar kazkas angamtisko?
O kas dabar trukdo vienam piliečiui nunešti į administracinį teismą reikalavimą, kad teismas įpareigotų valstybę surengti referendumą jam vienam rūpimu klausimu (pvz. papildyti konstituciją – „Kiekvieną seimo narį gali atšaukti jo rinkimų apygardos rinkėjai”). Juk konstitucijos straipsnis galioja. Jei nėra jokių kitų teisinių normų, tai nėra ir apribojimų konstitucinės teisės įgyvendinimui. O jei referendumo negali suorganizuoti valstybė, tai yra piliečiai (konstitucijos subjektas – Tauta), kurie patys suorganizuos. Tada nereikės ir kitų valdžios šakų valios ir pripažinimo.
„…Referendumo įstatymas prieštarauja Konstitucijai pagal priėmimo tvarką – turėjo būti priimtas kaip konstitucinis įstatymas, o priimtas kaip paprastas…”
Vaikis žongliruoja žodžiais…
Verčiau įstok į pasienininkus ir saugok sieną!