Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

valstietis.lt

Algis Avižienis, politikos apžvalgininkas, buvęs ilgametis JAV valstybės departamento diplomatas

Jeigu ir buvo manančių, kad po rinkimų Amerikos parama Ukrainai susilpnės, tai dabar jau galima sakyti, kad tokie nuogąstavimai nepasitvirtins. Pirminiai rezultatai rodo, kad respublikonų pergalė nebus tokia žymi, kokios jie tikėjosi. Atrodo, kad respublikonai Atstovų rūmuose vis dėlto turės daugumą, tačiau jie tikėjosi pasiekti daugumą ir Senate.

Tokia galimybė, bet daug mažesnė, vis dar išlieka, reikia palaukti galutinių rinkimų rezultatų. Jeigu jiems pavyktų užsitikrinti daugumą ir Senate, tai tokiu atveju respublikonai galėtų blokuoti prezidento J.Bideno politiką.

Tačiau respublikonų partija nėra vienalytė. Jei dalis jų ir norėtų apriboti paramą Ukrainai, tai visgi ta dalis – dar ne dauguma, geriausiu atveju – tik ketvirtadalis.

O respublikonų viršūnė Senate pasisako už dabartinį kursą Ukrainos atžvilgiu.

Taip, respublikonų lyderis Kongrese K.McCarthy pasisako už paramos Ukrainai ribojimą, bet tai dar nereiškia, kad tą paramą reikėtų sustabdyti. Gali būti susitarta, kad Amerikos parama būtų labiau kontroliuojama, kad ji galbūt nebūtų išvagiama. Vis dėlto sakyčiau, kad politikos koregavimo Ukrainos atžvilgiu po Kongreso rinkimų gal ir būtų galima tikėtis.

Jau dabar signalizuojama, kad ukrainiečiai galbūt galėtų parodyti daugiau lankstumo dėl derybų su Rusija, apie tai kalbėjo Kijeve apsilankęs prezidento J.Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais J.Sullivanas. Bet jis vėliau paaiškino turėjęs mintyje kai kurių Europos šalių vadovų nuomonę, jog Ukraina atrodo mažiau linkusi derėtis, nors Rusija jau skelbia, kad yra tam pasiruošusi.

Tam, kad būtų išlaikyta vakariečių stovyklos vienybė, norima, kad ukrainiečiai bent jau parodytų esantys lankstūs. Gali būti, kad Baltieji rūmai bus linkę greičiau derėtis, bet nemanyčiau, kad tai būtų radikalūs pokyčiai. Labai daug kas priklausys nuo įvykių kovos lauke, kartais jie lemia politinius sprendimus.

Taigi, apibendrinant galima pasakyti, kad respublikonai nepasiekė tokios pergalės, kokios norėjo ir kokios galbūt kai kas baiminosi. Nors jie ir gali įgyti daugumą Atstovų rūmuose ir Senate, vis dėlto tik mažuma jų pasisako už žymų paramos Ukrainai sumažinimą. Didesnioji dalis mano kitaip.

Kalbėjosi Arvydas Praninskas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Be abejo , kodėl turėtu amerikiečiai lindlizą sustabdyti ? karinė pramonė dirba trimis pamainomis ..valstybė tas lėšas dengia .. amerikietiško palaikymo svarba pasaulyje auga o ES vedama geo-politika tampa antraeilę jos žemyne . Viso to už jokius pinigus nenusipirksi . O tai kas šiandiena Ukrainai ginti išleidžiama po dešimt metu grįš su kaupų . Xuilososinė geopolitika susitrauks iki savo teritorinio vieneto ir paprastos degalinės dirbančios visą parą pusdike kaina . Tai vienas tu atveju kai pergalė fronte ir netgi dalinė ir derybos gali paskandinti ‘xuilo kreiserį’ ir ji paversti ‘xuilo skrajojančiu olandu’ . Ne mielieji , Amerika to šanso nepraleis . Viena gera pergalė nubraukia eile metu sekusias nesėkmes .

stasys

beje autorius jau nėra linkes naudotis savo galva pagal paskinti ..išvada pati peršama jo elgesiu .

Al.

,,Gali būti susitarta, kad Amerikos parama būtų labiau kontroliuojama, kad ji galbūt nebūtų išvagiama.” – kas ją išvagia? Ukraina? Baideno gauja, iš jos finansavusi savo rinkimus”? Tarptautinė mafija? Kominternas?

,,respublikonai nepasiekė tokios pergalės, kokios norėjo ir kokios galbūt kai kas baiminosi.” Kas tas ,,kažkas” ? Baideno šeimininkai? Patys respublikonai? Kinija ir Rusija?
Kažkas kažko nepadarė, ir kažkam tai nepatiko, todėl jis kažką kažkam padarė. Taigi, kažkas vis dėlto vyksta.

jo jo

kai babos elzos imperijoj sėdi tai ir giedi babos elzos giesmes

Prašalietis

Kas yra šiandiena juokingiausia, tai klausyti iš kiekvieno „čiajnyko” vysais lygiais pasakojimų, deklaravimų, užtikrinimų apie JAV karinę ir visokią „pagalbą” Ukrainai. Bent kiek išsilavinęs žmogus iš istorijos yra girdėjęs apie JAV „pagalbą” Napoleonui, per 1 pasaulinį karą, per 2 pasaulinį karą.. ir kiek tos „pagalbos” atnešė JAV pelno. Kaip šių „pagalbų” dėka JAV tapo pasauline ekonomine ir finansine galia, kuri po antro pasaulinio karo iš Anglijos galutinai perėmė pasaulio hegemono statusą. Visi Ukrainai padedantys pseudo patriotai vaizduoja, kad „negirdi”, jog JAV „pagalba” Ukrainai tai yra skolinimas. Šių skolinamų pinigų didžiausia dalis yra atiduodama JAV karinės pramonės gamykloms gaminti Ukrainai ginklus. Kitas JAV Ukrainietiško biznio etapas bus karinės pramonės visų pajėgumų paleidimas gaminti šiuolaikinius ginklus, kuriuos už šimtus milijardų eurų pirks… Skaityti daugiau »

Cryptocurrency Prices

Cool. I spent a long time looking for relevant content and found that your article gave me new ideas, which is very helpful for my research. I think my thesis can be completed more smoothly. Thank you.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top