Pareigų netenkantys Valys ir Vaišnoras ruošia sau šiltus postus

Mindaugas Velička | Alfa.lt

Generalinis prokuroras Darius Valys ir Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras, kurie pastaruosius penkerius metus vaidino itin svarbų vaidmenį šalies teisėtvarkos ir žvalgybos bendruomenėse, tačiau galų gale nepateisino prezidentės Dalios Grybauskaitės lūkesčių ir dėl to netrukus turės palikti savo aukštus postus, pradėjo ruošti sau šiltas vieteles.

Valys baigia savo karjerą

Pradžioje generalinis prokuroras Darius Valys turėjo beveik besąlyginį prezidentės Dalios Grybauskaitės pasitikėjimą. Tačiau vėliau jo veiklą pradėjo lydėti nuolatiniai skandalai. Netrukus Generalinės prokuratūros vadovas neteks savo pareigų.

Akmenės rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras D. Valys generalinio šalies prokuroro pareigas pradėjo eiti dar 2010 metų birželio 15 dieną. Dabartinio generalinio prokuroro veiklą lydėjo bene daugiausia skandalų ir kaltinimų nekompetencija lyginant su ankstesniais, tačiau D. Valys į prokuratūros istoriją įeis kaip visą įstatymuose numatytą kadenciją išbuvęs generalinis prokuroras.

„Generalinio prokuroro kandidatūra bus kita“, – dar sausio mėnesį yra pareiškusi prezidentė D. Grybauskaitė. Kas jis bus, kol kas valstybės vadovė nėra atskleidusi. Generalinį prokurorą skiria prezidentas Seimo pritarimu penkerių metų kadencijai.

Dirbti prokuroru bus nepajėgus?

Prokuratūros veiklą reguliuojantys teisės aktai numato, kad pasibaigus generalinio prokuroro kadencijai jam gali būti siūloma laisva prokuroro vieta Generalinėje prokuratūroje. Į šias pareigas jį paskiria naujasis generalinis prokuroras arba laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis generalinio prokuroro pavaduotojas, kuris šias pareigas automatiškai eina, iki bus paskirtas naujas generalinis prokuroras. Šiuo atveju tai būtų ištikimas D. Valio pavaduotojas Darius Raulušaitis, su juo vienintelis pradirbęs visą kadenciją (generalinio prokuroro pavaduotojai Tomas Staniulis ir Andrius Nevera pasitraukė iš šių pareigų savo noru).

Tačiau Generalinės prokuratūros procesinių departamentų ar skyrių prokurorų darbas ne tik atsakingas, tačiau ir reikalaujantis aukštos kompetencijos. Prokurorai vadovauja, kontroliuoja ir patys tiria sudėtingiausias baudžiamąsias bylas ar atstovauja sudėtingiems civiliniams ieškiniams teismuose. Tokios kompetencijos D. Valys neabejotinai stokoja – pastaruosius penkerius metus jis dirbo tik administracinį darbą, o Akmenės prokuratūroje yra vadovavęs tik avarijų byloms. Vienintelė žymesnė D. Valio byla, kai portugalas buvo apkaltintas neva išprievartavęs savo sugyventinės kačiuką, dėl ko tuometis Akmenės rajono vyriausiasis prokuroras net kreipėsi į Portugaliją. Vėliau ši „tarptautinė“ byla nutraukta.

Pasiruošė šiltą vietelę

Tačiau darbą baigiantis generalinis prokuroras nepamiršo pagalvoti apie save. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente taip pat veikia informacinį saugumą ir kriminalinės žvalgybos kontrolę užtikrinti turinčių prokurorų grupė, kurią kuruoja departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Ernestas Vainas. Iš esmės tai slaptoji prokuratūros raštinė, kur kriminalinės žvalgybos subjektai registruoja sankcijas. Ir nors pats padalinio kuratorius E. Vainas yra laikomas puikiu savo srities specialistu, padalinyje dirba vos keli prokurorai, kurie čia perkelti, nes nėra pajėgūs tirti bylų. Pavyzdžiui, panaikinus prokuratūroje biblioteką, kurioje fondų tvarkytojomis dirbo prokurorų statusą turinčios darbuotojos, viena jų Danguolė Gurina buvo paskirta dirbti būtent E. Vaino padalinyje.

Dabar pastaroji parašė prašymą atleisti ją iš užimamų pareigų savo noru nuo birželio 12 d. Po kelių dienų savo kadenciją baigs ir D. Valys, kurį D. Raulušaitis turėtų ir perkelti į netikėtai atsilaisvinusią vietą. Tokiu būdu niekada tikro prokuroro darbo taip ir neparagavęs D. Valys ir toliau išvengs sunkaus ir sekinančio procesinio prokuroro darbo.

VSD vadovybės laukia permainos

Savo ateitimi intensyviai rūpinasi ir kitas prieštaringos reputacijos aukštas pareigūnas – ilgametis Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras. Pragyvenęs du VSD vadovus – Povilą Malakauską (neteisėtą aukštų politikų, pareigūnų, visuomeninių organizacijų ir žurnalistų sekimą organizavęs veikėjas dabar glaudžiasi Vidaus reikalų ministerijoje) ir Gediminą Griną, naujojo VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio, tikėtina, nebepragyvens.

Dar pirmojoje savo antrosios kadencijos spaudos konferencijoje, kalbėdama apie VSD vadovybę, prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo griežta.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nomenklatūrai blogai

bliauna nomenklatūra – vien užgrobtų turtų neužtenka.
litovcai nebebijo ir negerbia nomenklatūrinių komunistų – spjauna ir emigruoja.
o prokuratūra ir VSD – bėjėgė. Gal nauji vadai ką nors padarys, kad litovcai visur bijotų komunistinės nomenklatūros?

Nejuokinkit!!!

Paulausko sukurtai kriminalyzuotai prokuraturai Valys netinka tik..del to jog yra sazingas ir nepasiduoda itraukiamas i kriminalinius reikalus.Visa ziniasklaida,visa tv.visi protingesni zmobes Lietuvoje yra grieztai kontroliuojami,reikalui esant net nuzudomi ir ne paprastu banditeliu!Visi ta suprantam,bet…kur pasislepti Lietuvoje nuo savu valstybiniu…
Baugu ir rasyti nes tuoj su melagingu liudinku baudz.byla sukurs uz tiesos parasyma.

kgb komunistai

Adamkyzmo laikais gerai isitvirtino ir politikoje ir teisesaugoje,todel dabar mums saziningiems pilieciams arba jiems tyluai vergauti,arba bus a-le liu-ja!!!

nepateisino garbingų pedofilų

mūsų garbibgi pedofilai nepatenkinti GP ir VSD veikla:
– ne visi violetiniai kedofilai išaiškinti ir nubausti
– mažėja galimybė pasismaginti vaikučiais.
Nauji VSD ir GP vadai patenkins garbingų valdančių pedofilų norus.

Senjora

Nava, nors dėk lygybės ženklą tarp abiejų bylų. Tarptautinę kačiuko išprievartavimo bylą ir Deimantės Kedytės.Kačiukas negalėjo apsiginti, nes Dievulis jam kalbos dovanos nedavė, o mergaitės išklausyti teismas nematė reikalo. Vienam ir kitam buvo atimta galimybė apsiginti. Diemantei Kedytei dar ir atmintį reikėjo ištrinti. Netikiu, kad kada nors būtų pradėta N. Venskienės ekstradicijos procedūra,ji patyrusi teisininkė ir galimai bijoma, kad viešumon neišplauktų tas kas taip stropiai slepiama. Prokutatūroje, gi, bus eilinis kėdžių perstumdymas. Kriterijai, užimant aukšto rango vadovo postą, pasirodo, būti patogiu, o kompetensijos nereikia…

Ruoša?

Taigi jų negalima daugiau niekur prileisti prie valstybinių postų.

ruta

Kur nors viena operatyviai ir kompetetingai istyrta korupcijos , nesumoketu milijoniniu mokesciu byla ?Kur adekvati pavogtiems milijonams bausme ?Ar Lietuvoje nors syki Prokuratura apgyne viesa interesa ?Kodel , jeigu valdininkas ilindo i silta sistemos vieta ,tai ten tunos jau visa likusi gyvenima ?
Taip reikia suprasti , kad Grina inicijaves Ulbinaitei byla /kreipesi i prokuratura/ tapo didziausiu Grybuskaites priesu ?Nes butent tokio rango pareigunas turejo sulaukti darbo pasiulimo , bet ne , Ulbinaites ‘skriauda ‘ Grybauskaitei artimesne …

Letas Palmaitis

O kaipgi, negi kitaip?

Marija to Nejuokinkit

Iš tikrųjų nejuokinkite su naiviom pasakom apie gerąjį Grybauskaitės Valį. Jam mat blogiukai neleidžia darbo dirbti. Žmogelis tiek metų buvo Grybauskaitės globojamas, o rik durnių voliojo.

Pensininke

Gerai, kad i atsakingas teisesaugos kedes skiriami mazo proto zmones, nes taip galima vienvaldyste ir tamsios liaudies mulkinimas. Ir is 141 seimo dauguma mazo proto, nes nenori , kad valstybeje butu demokratijos pagrindas-savarankiska, sazininga ir profesionali visa teisesauga.

to kgb komunistai

Tikrai mastantys nevergauja,o paprasciausiai emigruoja.

to kgb komunistai

Tikrai protaujantys nevergauja ,o paprasciausiai emigruoja.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top