Pareiškimu reiškia įtarimus Vilniaus policijos pareigūnams

Almantas Stankūnas

Žinote kas įvyko su atminimo lenta Kaziui Škirpai ir matėte prasidėjusį puolimą prieš Nacionalinį susivienijimą (NS)ir mane asmeniškai.

Vakar dėl to buvau apklausiamas policijoje.

NS irgi nesnaudžia. Svarbiausias mūsų atsakas tai kreipimasis į Kauno apylinkės prokuratūrą dėl galimo piktnaudžiavimo, turto sunaikinimo, taip pat sveikatos sutrikdymo, kaip įtariama, savivaldybės inicijuotais ir sankcionuotais veiksmais.

Pranešime spaudai skelbiame:
“Partija prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų, numatytų BK 228 str. 1 d., 187 str. 1 d., 140 str. 1 d., taip pat apklausti liudytojais Pareiškėjo pirmininką Vytautą Radžvilą ir Pareiškėjo atsakingąjį sekretorių Almantą Stankūną, kurie buvo ir matė šiame Pareiškime aptariamus įvykius, išsiaiškinti, kieno žodiniu ar kitokiu įsakymu buvo liepta sunaikinti Pareiškėjo turtą – atminimo lentą pulkininkui Kaziui Škirpai, o policijos pareigūnams įsakyta taikyti kovinius veiksmus prieš susirinkusius taikius piliečius.

„Akivaizdu, kad Vilniaus m. savivaldybė, veikdama išimtinai neteisėtai, pažeisdama imperatyvias Viešojo administravimo įstatymo nuostatas, sąmoningai nusprendė ne tik kad neišduoti leidimo pakabinti šios atminimo lentos, tačiau taip pat sąmoningai, siekdama apsunkinti Pareiškėjo galimybes ginti savo teises teisinėmis priemonėmis, niekada nepateikė ir motyvuoto atsisakymo pritarti lentos pakabinimui.

Pareiškėjas pažymi, kad motyvuotas atsisakymas pritarti atminimo lentos pakabinimui būtų suteikęs pagrindą tokį atsisakymą skųsti teismine tvarka, nuginčijant atsisakymo motyvus.
Atitinkamai, Vilniaus m. sav., puikiai suprasdama, kad motyvų atsisakyti pritarti tokios lentos pakabinimui ji neturi, ir nenorėdama pritarti šio Lietuvos didvyrio įamžinimui, rinkosi kelią tiesiog ignoruoti prašymus dėl leidimo išdavimo.

Atitinkamai, Pareiškėjas, matydamas visišką teisinį Vilniaus m. savivaldybės nihilizmą, o taip pat maksimaliai išnaudojęs visus būdus gauti reikalingus leidimus, o jų negavęs dėl išimtinės Vilniaus m. savivaldybės kaltės, 2024-06-21, Birželio sukilimo metinių proga, atminimo lentą Kaziui Škirpai pakabino ant Lietuvos apeliacinio teismo pastato sienos“, – teigiama partijos pareiškime.

Partija atkreipia dėmesį, kad 2024-06-23 dieną gyventojams pastebėjus, kad „Grindos“ darbuotojai mėgina savavališkai pašalinti K. Škirpos atminimo lentą ir įvyko vietoje pradėjus rinktis protestuojantiems piliečiams, vietoje buvęs Pareiškėjo narys – Almantas Stankūnas – pats skambino į policiją, nurodydamas, kad ketinama neteisėtai sunaikinti Pareiškėjo turtą – atminimo lentą Kaziui Škirpai, ir prašydamas policijos reaguoti. „Grinda“ taip pat iškvietė kelis policijos pareigūnų ekipažus.

„Tik Pareiškėjo atstovams, esantiems įvykio vietoje, primygtinai reikalaujant pateikti teisinį pagrindą, kurio pagrindu yra ketinama sunaikinti Pareiškėjo nuosavybę, vieno iš policijos pareigūnų mobiliajame telefone Pareiškėjo atstovams buvo parodytas pastato savininko – Lietuvos apeliacinio teismo raštas, konstatuojantis, jog atminimo lentos pakabinimas ant Lietuvos apeliacinio teismo pastato su Lietuvos apeliaciniu teismu nebuvo suderintas.

Minimas raštas negali būti teisinis pagrindas atminimo lentos sunaikinimui, nes buvo tiesiog konstatuojamojo pobūdžio, jame nebuvo išdėstytas joks reikalavimas ar prašymas minimą atminimo lentą nukabinti, raštas buvo be datos ir nepasirašytas, vadinasi, neturėjo jokios teisinės galios, o taip pat nebuvo jokia tinkama forma pateiktas Pareiškėjui. Nepateikus jokio teisinio pagrindo, kuriuo vadovaujantis ketinama sunaikinti Pareiškėjo turtą – atminimo lentą Kaziui Škirpai, susirinkę piliečiai pareiškė, kad sunaikinti turto jie neleis“, – situaciją aiškina Nacionalinis susivienijimas.

Kadangi Pareiškėjas šiuo Pareiškimu reiškia įtarimus Vilniaus policijos pareigūnams, jei šis Pareiškimas būtų pateiktas Vilniaus miesto prokuratūrai, tai reikštų, kad Vilniaus miesto prokuratūra šį Pareiškimą pateiktų tirti būtent Vilniaus policijai, kurios pareigūnams šiuo Pareiškimu yra reiškiami įtarimai dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos. Atitinkamai, susidarytų tokia situacija, kad šį Pareiškimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų tirtų tie, kurie yra Pareiškėjo būtent ir įtariami nusikalstamų veikų padarymu. Dėl šių aplinkybių Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Kauno apylinkės prokuratūrą.”

Nuoroda į pranešimą spaudai ir pilną pareiškimo tekstą ČIA.

4.6 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top