Parengtas Estijos „santuokų lygybės“ įstatymo projektas ir laukiama atsiliepimų

Socialinių reikalų ministerija ketvirtadienį išsiuntė derinti teisės akto projektą, kuriuo numatoma leisti susituokti dviem pilnamečiams asmenims, neatsižvelgiant į jų lytį. Taip pat bus palikta galimybė sudaryti registruotos partnerystės sutartis.

Nors Estija 2014 m. priėmė Registruotos partnerystės įstatymą, jo įgyvendinimo nuostatos arba kiti pakeitimai, „būtini pilnam jo įgyvendinimui“, buvo atidėti ilgiems metams.

Socialinių reikalų ministrė Signe Riisalo (Reformų partija) teigė, kad dėl to daugelį metų vyko nereikalingi teisminiai procesai, o dabar ši painiava baigsis. Vyriausybė taip pat nori įvesti santuokų lygybę, leisdama susituokti dviem suaugusiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų lyties.

„Santuokų lygybė, leidžianti tos pačios lyties poroms susituokti ir gauti visišką teisinę apsaugą, yra žingsnis pirmyn kelyje į lygybę,“ – sakė ji.

Kai Šeimos įstatyme kalbama apie santuoką, žodžiai „vyras ir moteris“ bus pakeisti žodžiais „du fiziniai asmenys“.

Žmonės taip pat galės sudaryti registruotas partnerystes. Tai suteiks šalims teisę dalyvauti, kitam asmeniui priimant sprendimus ir įgyti teisę gauti paramą bei išmokas. Poros, turinčios galiojančią registruotos partnerystės sutartį, galės susituokti supaprastinta tvarka.

Santuoka ir registruota partnerystė suteikia teises ir pareigas, kurių neturi neregistruotos poros. Dažniausiai tai susiję su išmokomis, nuosavybe, būstu ir tėvystės nustatymu. Pavyzdžiui, registruoto partnerio ar sutuoktinio mirties atveju jo partneris turi teisę į dalį turto, jei testamente nenumatyta kitaip.

Sutuoktinis arba registruotas partneris taip pat gali išsakyti savo partnerio valią ir ketinimus tuo atveju, kai pastarasis yra be sąmonės arba dėl kitų priežasčių negali priimti medicininių ar kitų sprendimų.

Socialinių reikalų ministerija davė kitoms ministerijoms ir organizacijoms laiko iki gegužės 9 d. pateikti atsiliepimus.

Šaltinis: news.err.ee

1 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Normalus ir nenormalus niekada nebus lygūs.

Liudijimas

Medžiugorija.Jėzaus išgydytas nuo narkotikų priklausomybės ir homoseksualizmo

https://youtu.be/Bd-u4B52yvo

Apšvietimas

Ron De Santis spaudos konferencijoje pateikė gėjų pornografijos knygas,kurios yra Floridos mokyklose: Floridos gubernatorius parodė vaikams prieinamas seksualinio pobūdžio knygas su atviromis sekso scenomis ir pažadėjo kovoti su „pažangiais”mokytojais ir uždrausti klasėse ,tokio turinio knygas

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.dailymail.co.uk/news/article-11835973/amp/Ron-DeSantis-airs-video-containing-sexually-explicit-content-childrens-books.html&ved=2ahUKEwikpvP5vOb-AhUSTMAKHTs6ADYQFnoECA4QAQ&usg=AOvVaw1hxoEgPTSM4NV_ZxPabXmh

2 žmonių santuoka yra dogma

vienos lyties žmonių santuoka tai kaip santuoka su automobiliu. Vaikų iš to nebus. O jei vaikų nebus ,tai galima ir močiutės santuoka su katinu, ir 3 ar 5 vienos lyties asmenų santuoka ir t.t.

blue yellow zov marinie

….ka cia kalbet,tai yra …..bhweeeeeeeeeeeeeeeeeee…….

Ehrmantraut

Estijoje irgi prasidėjo nuo partnerysčių, dabar pasižiūrėkit kas darosi, šitai publikai tik duok įkišt koją tarpdurin paskui jau neatsikratysi.

Taigi

Geriau ne koją, o kažką kita įkištų tarpdurin.

Al.

Taip, Estija be komunosatanizmo – Estija be ateities.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top