Pasaulinis klimato kaitos žygis nuvilnys ir Lietuvos sostinės centre

Šį savaitgalį visame pasaulyje vyks tūkstančiai masinių renginių, kuriais siekiama paraginti kitą savaitę Paryžiuje, Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje, susirinksiančius pasaulio lyderius susitarti dėl ambicingesnių tikslų, mažinant šiltnamio efektą sukeliančią dujų emisiją ir taip suvaldant klimato kaitą. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Lietuva.

Šį sekmadienį Vilniuje „Klimato kaitos žygį“ organizuojanti Lietuvos žaliųjų partija kviečia 13 val. susiburti Katedros aikštėje. Nuo čia susirinkusieji planuoja pajudėti iki šalia Vyriausybės rūmų esančios V. Kudirkos aikštės. Norintys prisijungti prie pasaulinio renginio prašomi atsinešti plakatus, kuriuose būtų reikalaujama, jog Lietuva prisiimtų ambicingesnius įsipareigojimus mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją ir didinti pagaminamos švarios, atsinaujinančios energijos dalį.

„Po nesėkmingų bandymų susitarti Kopenhagoje Paryžiaus susitikimo metu turi būti priimti ryžtingi įsipareigojimai, kuriais valstybės vadovausis po 2020 m. Lietuva Paryžiaus sustikime laikysis pozicijos, jog tikslai, iškelti pasaulio valstybėms dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo, turi būtų privalomi, o ne rekomendacinio pobūdžio, tačiau šiuo metu valstybėms siūlomi įsipareigojimai pernelyg menki. Lietuva jau viršijo iki 2020 metų prisiimtus įsipareigojimus Europos Sąjungai dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos mažinimo ir energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių, todėl šiandien turime tapti šalimi lydere, kuri rodo kitoms valstybėms kelią ir ryžtingai siekia permainų. Neabejoju, jog ambicingesni tikslai padėtų į Lietuvą pritraukti modernių, energijos efektyvumą didinančių investicijų ir technologijų, sukurtų daugiau žaliųjų darbo vietų, padėtų augti šalies ekonomikai“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys.

Prie iniciatyvos prisijungiančios nevyriausybinės organizacijos DAROM vadovė Roberta Ažukaitė teigia norinti paskatinti Lietuvos gyventojus būti pilietiškus ir aktyvesnius.

„Džiaugiuosi, kad DAROM organizacija, kuri priklauso pasauliniam tinklui „Let’sDo It World“, šių metų spalio mėnesį turėjo galimybę dalyvauti specialioje konferencijoje Paryžiuje, skirtoje pasiruošti artėjančiai Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijai (COP21). Turime būti dar aktyvesni ir matomesni siekiant, kad pasaulio valstybės, tarp kurių – ir Lietuva, prisiimtų didesnę atsakomybę klimato kaitos klausimu. Privalome ne tik atkreipti dėmesį į akivaizdžias problemas, bet ir siekti, kad mūsų šalyje ir visame pasaulyje aplinka būtų saugi“, – kalbėjo Roberta Ažukaitė.

Tam, kad pasaulio valstybių lyderiai prisiimtų kur kas didesnius įsipareigojimus, neleisiančius pasaulio temperatūrai pakilti daugiau nei 2 laipsniais, vien į Paryžiaus gatves šį savaitgalį planavo išeiti daugiau nei 200 tūkst. aktyvistų. Dėl saugumo sumetimų Prancūzijos valdžiai uždraudus masinius renginius Paryžiaus centre, iniciatyvą sukūrusi nevyriausybinė organizacija Avaaz paragino dar aktyviau burtis įvairiose pasaulio valstybėse ir taip parodyti solidarumą su Prancūzija.

Masiniai klimato kaitos renginiai šį savaitgalį planuojami 7-iuose pasaulio kontinentuose, daugiau nei 150 valstybių, tarp kurių – Jungtinė Karalystė, Indija, Brazilija, Kazachstanas, Tanzanija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Čilė. Manoma, jog tai bus didžiausios istorijoje klimato kaitai skirtos demonstracijos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pppp

kas meluoja nes yra info : https://www.youtube.com/watch?v=vS0yCqZ-Hn0, kad globalausa atšilimo nėra? Pašalinkit prieštaravimus.

jooo

Balsio aktyvistai privalo atsinešti kamštukus šiknaskylėms, kad dujos kartais nepatektų į orą. :))

žentas

palaikykim, palaikykim Pakso žento verslą – vėjo malūnus. Balsys uoliausias jo tarnas. Nuskanavo mūsų atominę, bet tyli prieš Putino atominę Astravoj. Na ką, pirksim iš pigią energiją iš Baltarusijos,

ministerium

Paryžiuje buvo rengiamasi demonstracijoms PRIEŠ šį VEOLIA, Rotschildų – oro prichvatizatorių suvažiavimą. Teraktų dėka jos suspenduotos. Gerai būtų šį mitingą nukreip prieš VEOLIA.

wiki

kas tas avaaz?
WIKI:
In 2008, Canadian conservative minister John Baird labeled Avaaz a „shadowy foreign organization” tied to billionaire George Soros.

Another conservative Canadian, Ezra Levant, tried to make a link between Soros and Avaaz.org as an indirect supporter through MoveOn, but the article was later retracted as baseless and an apology was offered to

TAIGI – ir vėl SOROŠAS, dešinioji Rotschildų ranka.
Gina gyvūnų teises, o kas apgins piliečių teises į išlikimą nuo tokių kompanijų kaip VEOLIA?
Didelis veidmainis tas Linas Balsys, ar tik neišmanėlis?

rupūs miltai

kiek Sorošas prikūrė NVO Europoje? 200? 300?
prikūrė ir paliko subsidijuot valstybėms, kad jas griautų iš vidaus.
jokio produkto nekuriančios, tik Sorošo interesams dirbančios veltėdiškos organizacijos.
O DAROM? Zuoko iniciatyva iš pradžių atrodė puiki – rinko šiūkšles iš pamiškių. Bet ir tai gal kokiai VEOLIJA biokuro įmonei. O dabar? O toliau?

kuo skiriasi Putinas nuo Sorošo?

juk abu siekia tų pačių tikslų. Gal tik kiek kitokiais būdais. Tad keista girdėt, kad Putinas išvijo sorošo NVO iš Rusijos. Konkurencija?

Duokit viešai

Globalaus klimato atšilimo nėra : https://www.youtube.com/watch?v=vS0yCqZ-Hn0
Duokit Roberta Ažukaite viešai mokslinius tryrimus kuriais pagrįsta kad klimatas šyla dėl žmonių veiklos, ir kiek tai klimato kaitą įtakioja Lietuvos žmonių vekla, arba nuorodą kur rasti tokius mokslinius tyrimus.

yra

yra tokia info : apie atšalimą ir atšalimo priežastis 8 : 12 golfo srovės sulėtėjimas dėl gavybos naftos kompanijos, kuri skriklauso Rotšildams: https://www.youtube.com/watch?v=SosXa_U-PbY,

apie golfo srovę 2 : 37 https://www.youtube.com/watch?v=nykCN3j2RdE

Klausimas : tai šyla ar artėja atšalimas ?

Pastebėjimas

:DDDD suvaldys jie klimato kaitą. Idiotų šaika, už kurių stovi interesai.

stasys

tie klimato kaitos mažinimo įsipareigojimai, Lietuvai kainuos ypač brangiai ..bent kol kas Lietuva judėjo visiškai priešinga kryptimi, ne gamtos tausojimo o išlaidų mažinimo gamtos sąskaita … Bio kuro katilinės, dujų suvartojimo mažinimas, senas automobiliu parkas, kieto kuro katilai naudojami gyventojų būstui šildyti miestuose ir miesteliuose ir t.t. Visam tam teks rasti alternatyvas ,.o tai reiškia visiškai kita energetine šalies kryptį. Kaip visada pirmi žingsniai bus žengti seno auto parko mažinimo kriptimi,. .apmokestinant juos,.. 15 metų nėra jau tokia didelė laiko distancija suplanuotiems 40 pr. mažinimams, bet aiškiai nubrėžia riba kada Lietuva turėtu priartėti prie vakaru Europos savo gerbūviu.

Stasy

pamiršk tu tą gerbūvį. Visi alternatyvūs energijos šaltiniai visvien pajungiami į vieną tinklą, kurį valdo viena kompnija. Niekas juk nekalba apie energijos decentralizaciją. Gerai būtų, kad ant kiekvieno stogo būtų saulės baterijos, o papildomai turėtum kokį geoterminį generatorių, bet kas tau tai leis?

stasys

Gali ir nejungti , bet kaštu prasme visos tos sistemos atsiperkamumas bus dar ilgesnis laike. O Lietuva turi kaip tik visas tam reikalingas priemones kruonio hidro pagrindu .

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top