Pasaulio ekonomikos forumas 2023 m. metiniame susitikime planuos, kaip kovoti su dezinformacija

Tarptautinė grupė nori numatyti priemones ir sušvelninti tai, kas, jos nuomone, yra dezinformacija.

Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) – nerenkama pasaulinė organizacija, siekianti „formuoti pasaulines, regionines ir pramonės darbotvarkes”, paskelbė savo 2023 m. metinio susitikimo darbotvarkę, į kurią įtraukta diskusija apie kovą su „dezinformacija”.

Diskusija pavadinta „Kova su grėsmėmis juodųjų gulbių amžiuje” ir vyks 2023 m. sausio 18 d. 9 val. ryto rytų įprastiniu laiku.

Diskusijos aprašyme dezinformacija neapibrėžta, tačiau teigiama, kad „įvairūs veikėjai” turi galimybę „vis plačiau skleisti dezinformaciją”. Šie gebėjimai, anot WEF,  didina „grėsmes, kurios anksčiau buvo laikomos išskirtinėmis”.

Diskusijos metu pranešėjai aptars, kaip numatyti priemones, sumažinti ir atremti šias grėsmes, kurias esą didina dezinformacija.

Nors grupės aprašyme dezinformacija neapibrėžiama, neseniai paskelbtame pranešime, kuriuo reklamuojamas WEF metinis susitikimas, teigiama, jog ši grupė dezinformacija laiko WEF kritiką ir iššūkį pagrindiniams Covid-19 naratyvams.

Šiame aprašyme WEF skundžiasi dėl prieš jį nukreiptos „dezinformacijos kampanijos”. WEF pateikia nuorodą, kurioje WEF vykdomasis direktorius Adrianas Monckas teigia, esą prieštaringai vertinamo WEF šūkio „Nieko neturėsi ir būsi laimingas” kritika yra susijusi su „dezinformacijos kampanija”.

Be kita ko, minėto šūkio kritiką vadindamas dezinformacija, A. Monckas taip pat apgailestauja dėl tariamos „dezinformacijos, susijusios su COVID-19 ir vakcinomis”.

Monckas visa tai vadina ne tik dezinformaciją, bet ir teigia, kad „dezinformacija žlugdo žodžio laisvę”, bei ragina „imtis veiksmų, kad melas nebūtų priimamas kaip tiesa”.

Šis A. Moncko pranešimas yra vienas iš daugelio pavyzdžių, kai WEF siekia cenzūruoti tai, kas, jo nuomone, yra dezinformacija.

WEF ir jo posėdžiuose dalyvaujantys pasaulio lyderiai anksčiau yra nurodę, kaip didžiosios technologijos bendradarbiauja su tokiomis tarpvyriausybinėmis organizacijomis kaip Jungtinės Tautos (JT) kovojant su dezinformacija, reikalavo, kad socialinės žiniasklaidos bendrovės užkirstų kelią „gandams”, ir ragino naudoti dirbtinį intelektą dezinformacijai cenzūruoti.

Šaltinis: reclaimthenet.org

3.4 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top