Per pastaruosius maždaug metus Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) neabejotinai siekė atsidurti pastangų apibrėžti principus ir veiksmingai reguliuoti įvairias skaitmenines problemas centre, įgyvendindamas daugybę gerai išreklamuotų (bent jau iš savo pusės) iniciatyvų.
Nors buvo ir tebėra neaišku, kokiais įgaliojimais remiasi ši globalistų, formaliai nevyriausybinio ir lobistinio elito grupė, šis darbas tęsiamas.
Prieš šių metų Davoso susitikimą WEF ir jos vadinamoji Pasaulinė skaitmeninio saugumo koalicija ėmėsi visuotinių skaitmeninio saugumo principų – šiuo metu šia tema paskelbta baltoji knyga.
Pagrindinė WEF pastangų idėja yra ta, kad „tarptautinių žmogaus teisių” principai, tokie, kokie jie yra, gali ir turėtų būti „perkelti į internetinę, skaitmeninę saugą ir paveikti visus – tiek asmenis, tiek įmones ir kitas grupes.
Neilgai trukus Šveicarijoje įsikūrusios grupės interneto svetainėje paskelbtame rašto straipsnyje apie šias pastangas pereinama prie esmės: „žalingas interneto turinys” ir kaip „su juo kovoti”.
Pasitelkiamos visos įprastos retorinės „pagalbinės priemonės”, kad pateisintų ir padarytų tai, kas pernelyg dažnai virsta žodžio ribojimu ir net cenzūra, priimtina eiliniam žmogui: sėkmingas problemos „sprendimas” padėtų apsaugoti vaikus nuo prievartos, visus nuo terorizmo ir neapykantos kalbos, taip pat spręsti savęs žalojimo ir savižudybių problemą, beveik tokia tvarka.
Tačiau čia taip pat yra „dezinformacija”. Įsiterpęs, bet ne visai aiškiai apibrėžtas ar paaiškintas.
Taip pat yra įprastų frazių apie „pusiausvyros užtikrinimą”, bet ne tokios, kokios tikėtumėtės, pavyzdžiui, tarp privatumo ir asmens duomenų naudojimo arba žodžio laisvės ir cenzūros.
Ne, WEF nori pusiausvyros tarp „saugumo ir privatumo skaitmeniniame pasaulyje bei žodžio laisvės”.
WEF „armija” taip pat nuspėjama: „viešojo ir privačiojo sektorių” partnerystė reiškia, kad į ją susibūrė tokios bendrovės ir vyriausybinės reguliavimo institucijos kaip „Meta”, „Amazon”, „Microsoft”, „Google”, Jungtinės Tautos, Jungtinės Karalystės „Ofcom” ir kelios atrinktos nevyriausybinės organizacijos.
Baltojoje knygoje teigiama, kad WEF koalicijos principais siekiama „skatinti skaitmeninę saugą laikantis teisių, skatinti įvairių suinteresuotųjų šalių suderinamumą, skatinti teigiamą elgesį ir veiksmus visoje skaitmeninėje ekosistemoje, informuoti ir sudaryti sąlygas reguliavimo, pramonės ir visuomenės pastangoms bei inovacijoms”.
Žiniasklaidos, pramogų ir sporto ateities formavimo platformai pavesta valdyti „darbą, susijusį su pasauliniais principais”.
Šaltinis: reclaimthenet.org