Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijų sutartis: naujas postūmis vakcinų pasams, pasauliniam sekimui ir kt.

Nerenkamai tarptautinei sveikatos agentūrai netrukus gali būti suteikti didžiuliai nauji įgaliojimai

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nariams liko vos kelios dienos iki balsavimo dėl tarptautinės pandemijų sutarties ir Tarptautinių sveikatos taisyklių (2005 m.) pataisų, kurios suteiktų nerenkamai PSO didesnę nacionalinių skubios sveikatos priežiūros sprendimų kontrolės teisę ir naujus įgaliojimus stumiant vakcinų pasus, pasaulinį stebėjimą ir „visuotiniai koordinuotus veiksmus“, nukreiptus į „neteisingą informaciją“, kai PSO paskelbia „nepaprastąją sveikatos padėtį“.

Gegužės 22–28 dienomis 194 valstybių narių (kurios sudaro 98 % visų pasaulio šalių) PSO atstovai dalyvaus Pasaulinės sveikatos asamblėjos posėdyje Ženevoje ir balsuos dėl šios sutarties bei siūlomų Tarptautinių sveikatos taisyklių (TST) pakeitimų. Jei sutarčiai bus pritarta, TST pakeitimai bus teisiškai privalomi pagal tarptautinę teisę.

Tarptautinė pandemijų sutartis

Pasaulio sveikatos asamblėja (PSA), PSO sprendimus priimantis organas, 2021 m. gruodžio mėn. įsteigė tarpvyriausybinį derybų organą (TDO), kad jis parengtų ir derėtųsi dėl „pasaulinio susitarimo pandemijų prevencijai, pasirengimui ir atsakui“. PSA siekia, kad šiai sutarčiai būtų pritarta pagal PSO Konstitucijos19 straipsnį, kuris suteikia PSA įgaliojimus įvesti teisiškai privalomas konvencijas ar susitarimus PSO valstybėms narėms, jei už jas balsuoja du trečdaliai PSA narių.

Nors PSO tai suformulavo kaip tarptautinę pandemijų sutartį, naujausias sutarties projektas nuo to laiko buvo sukonstruotas taip, kad apimtų visas „nepaprastąsias sveikatos situacijas“. Skirtingai nuo termino „pandemija“, kuris yra ribotas ir reiškia infekcinių ligų plitimą visame pasaulyje, PSO „tarptautinį susirūpinimą keliančios visuomenės sveikatos ekstremalios situacijos“ (TSKVSES) apibrėžimas yra daug platesnis ir taikomas visoms ligoms, nepaisant to. ar jos užkrečiamos:

„Tarptautinėse sveikatos apsaugos taisyklėse (2005 m.) TSKVSES apibrėžiama kaip „ypatingas įvykis, keliantis riziką visuomenės sveikatai kitose šalyse dėl tarptautinio ligos plitimo, dėl kurio gali prireikti koordinuoto tarptautinio atsako“.

Sutarties projekte PSO suteikiamas centrinis vaidmuo, ir PSO įtvirtinama kaip „tarptautinė sveikatai vadovaujanti ir koordinuojanti institucija“ bei jai suteikiami plataus masto teisiškai privalomi įgaliojimai priversti valstybes nares priimti daugelį cenzūros ir priežiūros priemonių, kurios buvo įvestos. COVID-19 pandemijos metu.

Kai kurios svarbiausios projekto temos yra apie:

tarptautinius vakcinų pasus ir kontaktų sekimą;

pasaulinį stebėjimą;

veiksmus, nukreiptus į dezinformaciją ir klaidingą ar per gausią informaciją;
finansavimą.

Su sutarties projektu galite susipažinti paspaudę šią nuorodą: https://docs.reclaimthenet.org/who-draft-international-pandemic-treaty.pdf

Šaltinis: reclaimthenet.org

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top