Pasiūlyta sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101

36 įvairioms frakcijoms atstovaujantys Seimo nariai trečiadienį įregistravo 55 Konstitucijos straipsnio pataisos projektą, kuriuo siūloma sumažinti renkamų parlamentarų skaičių nuo 141 iki 101. Statistikos departamento duomenys rodo, kad nuo 1992 m. iki 2013 m. Lietuvos respublikos gyventojų skaičius ženkliai kito mažėdamas 734 394 gyventojais.

Pasak Antano Matulo, sumažinus parlamentarų skaičių, valstybė vien dėl tiesioginių išlaidų sutaupytų apie 12 mln. 401 tūkst. Lt. Priėmus siūlomą pataisą sumažės išlaidos Seimo narių ir jų padėjėjų darbo užmokesčiui, taip pat sumažės išlaidos, susijusios su parlamentine veikla.

Konstitucinei pataisai priimti reikia ne mažiau 94 Seimo narių balsų.

Tiesos.lt primena, kad Lietuvos Sąrašas 2012 m. visuomenei ir būsimiems Seimo nariams pateiktame svarbiausių Lietuvos darbų sąraše – Respublikos atkūrimo programoje (daugiau skaityti ČIA) – pasiūlė atsisakyti Seimo rinkimuose partijų sąrašų ir rinkti tautos atstovus tik tiesiogiai vienmandatėse apygardose, taip sutvirtinant Seimo narių ryšį su piliečiais ir perpus sumažinant jų skaičių.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lija

Be jokio gailescio mazinti per puse!

Keista

„Statistikos departamento duomenys rodo, kad nuo 1992 m. iki 2013 m. Lietuvos respublikos gyventojų skaičius ženkliai kito mažėdamas 734 394 gyventojais.”O rinkėjų padaugėjo 100 tūkst.

sukciu Seime

balsavimas uz susimazinima neivyks. Ju uzpakaliai priaugo prie seimunu kedziu.

Anupras

Po keletos mėnesiu mūsų tris milijonai bus,tai pagal VRK duomenis kuriuos gavo įš gyventojų registro centro. reikia iš kiekvienos savivaldybės paskirti po vieną ;palytiką;, plius pirmininkas.Argi ES teisės aktus reikia svarstyti. Per keletą dienų suspaudo ;TAIP; ir tiek.Už tai sumokame 330euro.Viso 20130euro. Toks pasiūlymas opiumas liaudžiai.Gerb.A.Matulai, skaičiuokite įšlaidas euro.

Rita

Vagys nesutiks palikti siltu ir sociu kreslu .

manau

manau jie tik vaizduoja geriečius – atseit, susimažinsim, o iš tikrųjų yra iš anksto susitarę, jog tiek balsų nesurinks.

Būtų

„verta,teisinga ir išmintinga.”

niektauzos

Čia Matulas ėmėsi viešų ryšių akcijos. tęegul jis pasako, jkiek jo parteigenosių pritrs šiam projektui? Pamatysim , kad dauguma balsuos prieš pasirinkdami Andriukaičio demegoginius samprotavimusanadien per radiją kalbėtus. Reikia gi kaip nors teigiamą seimo įvaizdį palaikyti runkelinių tarpe….

Tadas

Žinoma,kad mafijai patogiau,kai seimūnų mažiau,pigiau juos nupirkt,aš tai padidinčiau seimo narių skaičių dvigubai,bet finansavimą palikčiau tą patį,taip padaugėtu demokratijos,o ir seimūnai plonesnėm kišenėm,atsidurtu arčiau žmonių.

palanga

BŪTINA sumažinti iki 91 seimo nario. Laikas racionaliai tvarkytis. Žinoma, ir padėjėjų palikti ne daugiau 2 etatų. Beje, išemigravusių/ migruojančių žmonių skaičius yra ne mažiau 900.000 tūkstančių.

            Vae

Kopustus, barsto DUSTU, kad isnyktu kirminai, nuo bulviu kolorado vabalus nurenka, zmones, o kuo isbaidyti seimerius, as nezinau, tur but dar naikinimo priemoniu dar NEISRADO, o gaila.

to   Vae

Jums paspaudžiau nykštį žemyn. Todėl, kad naikinimo priemonės išrastos seniai. Ir tai yra rinkimai, per kuriuos nė vienas konservas , liberastas ar socikas negautų nė vieno mandato , tik ne Lietuvoje. Nes prisitaikėlių, prisiplakėlių ir avinų yra dar labai daug. Jeigu nebūtų viso šito brudo jau būtų seniai sumažinta seimerių skaičius. Dėja. Lauksime dar 25 penkis metus.

To   Tadas.

Jokia mafija seimūnų neperka, nes seimas yra mafija Lietuvoje ir jie nuperka viską ko jiems reikia,net Konstitucinį teismą nekalbant apie smulkmę, kaip VSD, STT, FNTT ir kitas visokias ttt…

Tadas

Jei sumažins,tai pamąstykim,kas liks seime,Kubilius su savo šutvike,Uspaskichas su Graužiniene,Bradauskas su Šiauliene ir ponulis Masiulis su Ūsu ,na dar koks dundulis,bus kokteilis kaip reta,visi paspringsim.Dabar tai dar atskiedžia koks Puteikis ar Kupčinskas ir tai kaip apnuodyti esam.

Stasys

Tadai, tai gal padidinam tų siurbėlių skaičių dvigubai. Ot, tada atskiesim. Nesąmonė, – būtina mažinti ir rinkti tik tiesiogiai. Per sąrašus visokių šiukšlių sulenda. Sąrašiniai, žmonėms neatstovauna, o tik savo partinio klano interesams, kaip mechaniniai rankų kilnotojai. Pvz. tokia tenai užsisėdėjusi ponia šiaulienė. Nemanau, kad klapėdiškiai ją išrinktų per tiesioginus rinkimus. O, ketina jinai, manau, sėdėti tenai iki kol galės sėdėti. Tai negerai. Racionalu būtų, kad ir seimo nariai galėtų būti prie to lovio nedaugiau, kaip dvi kadencijas.

Romas

Lietuvoje gal prašviesėtų jei jie sugebėtų susimažinti. Tai kėlė ir organizatoriai rinkę parašus dėl referendumo. Tai gal atsiklauskite Tautos, kuri ne tik pritars, bet visus lūkesčius nustelbs…………

Tadas

Manau,kad tie kurie siūlo mažinti seimūnų skaičių,ne apie valstybės valdymą galvoja,o apie kerštą nužmogėjusiems seimūnams,pagal jų mastymą,tai kuo mažiau seimūnų,tuo geriau,tada gal renkam carą,ar carienę,Grybauskaitė apsidžiaugtu.Esmė,tai ne seimūnų skaičiuje,o lygiateisiuose rinkimuose,kurių pas mus nėra ir galimybės piliečiams kontroliuoti savo rinktus deputatus.Kaip sako konservatoriai,mūsų visuomenė dar nesubrendo valdyti savo valstybę,ir tai tiesa,referendumas tai patvirtino ir dideliam sisteminių partijų džiaugsmui,lietuvoj nelieka piliečių,Putinas turėtu apdovanoti mūsų politikus.

Kritikas Pikčiurna

Taupymas yra pats blogiausias kriterijus valdyme, nes skūpus už tą patį moka du kartus. Jei sutaupysime sumažėjus atstovų skaičiui, bet padidės diktatas, priimamų sprendimų kokybė, nuostoliai būs nepamatuojamai didesni. Ne Seimo narių skaičius lemia, bet jų atranka ir įstatymų kūrimo kokybė. Kol Seimo spendimus lems užkulisiniai susitarimai ir kova dėl kritinės daugumos, tol Lietuvą valdys ne išmintis bet klanai. Pirmiausiai keisti reikia rinkimų principus ir sistemą, kad Parlamentą sudarytų dveji rūmai su skaidriai paskirstytomis galiomis ir atsakomybe, užtikrinančias skaidrumą. Prezidentūra ir Seimas – dvi asimetrinės struktūros, formuojamos neskaidriais metodais, neišvengiamai krypsta į diktatūrą, maskuojamą demokratinių balsavimo be rinkimų fasadu. Vienas Prezidentas negali oponuoti Seimo daugumai, o prezidentūros patarėjų korpusas atstovauja tik tas struktūras, kurios deleguoja savo atstovus. O kas atstovauja… Skaityti daugiau »

zero

Ne, kokiais kvailiais mus, eilinius burokus, tie seimūnai laiko.Parodė saldainio popierėlį, pasukiojo mums prieš nosį ir pradės litanijas giedoti, kaip jie mumis rūpinasi, kaip jie pinigėlius žada sutaupyti. Tik, va, tie kiti seimūnai niekadėjai jų nepalaiko, geras iniciatyvas „glušina”.
Taip ir norisi paklausti tų 36 poniukų: „po kam” opiumas liaudžiai?
Ir, aplamai, eikit jūs visi tame seime po velnių nuo mūsų galvų. Žaiskit savo žaidimėlius po kilimėliais, nes nieko daugiau jau ir ne(be)mokat …

joo

Labai teisingas zingsnis link seimo nariu mazinimo ir dar balsavima patvarkyt ne uz partijas balsuoti o uz asmenybes jaunus issilavinusius zmones kiek gali metu nieko nenuveikdami sedeti??

Prieš

karą buvo tik 41ar 44 ir užteko.Dabar užtektų po vieną nuo apskrities.Visus įstatymų projektus,kaip ir Islandijoj rengia tauta ir pateikia tvirtinimui.Tauta siūlo įvairius variantus ir t.t.Būtina mažinti dykaduonių ir veltėdžių armiją,nes tik švaisto mūsų sunkiai uždirbtus pinigus,ir prieš nieką neatsiskaito.Turėtų būti ne ilgiau,nei 2 kadencijas.Ir būtų tvarka.Viską spręstų Tauta su specialistų pagalba,ir nereiktų seimūnams jokių patarėjų,kurie dar „suėda”bele kiekpinigų,nes tokie seimūnai nieko neišmano,o braunasi,kur nesugeba.Tokie iškart atsisijotų

Rita

Cia kazkas raso kad nebus geri istatymai . O ka dabar yra geri kai balsuoja visi avinai ne pagal savo sazine ar prota bet kaip parodo niksti koks kubilas ar butke ,nyksti i virsu ,reiskia balsuoti us ,nikstis i apacia pries . Ir pamegintu kas kitaip nubalsuoti ,tai butu isvaryti is parazitu frakcijos .

Al.

Ne tik Seimą, bet ir prezidentūrą reikia sumažint.Smetona prezidentūroj turėjo lyg tai 14 darbuotojų – dabar, sako, 140. Taigi, tiek, kiek seimūnų. Jei prieš karą užteko 44 seimūnų, tai gal dabar kaip nors išsiverstume su 70 ? Skurdi, iki ausų praskolinta šalis, iš kurios dėl skurdo ir banditizmo pabėgo ketvirtis tautos, laiko ištisus dvarus dykaduonių. Gėdinga.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top