Paulius Markevičius: jis bus žmonių, o ne valdžios prezidentas

teisininkas, Vilniaus Žvėryno bendruomenės vicepirmininkas

Yra dalykų, kuriuos būtina padaryti, nes jie lemia, ar tu esi žmogus, ar ne. Dauguma jų nepadaro, nes bijo – pasekmių, ką pagalvos kiti. Bijo, kad jeigu atitaisys skriaudą milijonams žmonių, labai nukentės juos nuskriaudęs monopolininkas. Pasižiūrėkite Vilniaus, kitų miestų šilumos, komunalinį ūkį – juk juos yra užvaldžiusi mafija. O kai iškeli klausimą, kad reikia atitaisyti skriaudą, nes yra milijonai nuskriaustų žmonių, iš jų pinigai nepagrįstai paimti arba jie moka už tai, ko negauna, net teismai bijo priimti sprendimus, sakydami – o kokios bus pasekmės?..

O pasekmės – kad tos įmonės, kurios nesąžiningai elgiasi, kurios dešimtmečiais skriaudė žmones, bankrutuotų už savo nesąžiningus veiksmus. Ir vien baimė atitaisyti skriaudą leidžia toliau tai skriaudai vykti. Ši baimė atitaisyti neteisybę valdo visą mūsų nomenklatūrą. Jeigu yra padarytos klaidos, tai tas klaidas reikia atitaisyti, pripažinti, bet pas mus jos yra neigiamos. Panašiai kaip Holokaustas arba sovietų siautėjimas neigiamas iš baimės, kad reikės atlyginti nukentėjusiems – taip pat iš baimės neigiamas ir mūsų valdžios siautėjimas, neteisėti sprendimai. Ir net jeigu atitaiso skriaudą, tai padaro tai tokiu demonišku būdu, kad patys nukentėjusieji, mokesčių mokėtojai, už ją ir susimoka. Užuot paėmę tuos prisidirbusius valdininkus ir išpurtę tuos milijonus.

Aš tikiuosi, kad prezidentas, jeigu bus aktyvus, gali daug padaryti per įstatymų pataisas. Pavyzdžiui, vienas labai paprastas principas, apie kurį kalbama dešimtmečiais – padaryti asmeninę valdininkų atsakomybę. Kas padarė sprendimą, tas asmeniškai ir atsako. Be to, aš uždrausčiau valdžiai bylinėtis su žmogumi, jeigu pirmos instancijos teismas nusprendė, kad žmogus teisus, o valdžia neteisi. O jeigu nori bylinėtis – tegu bylinėjasi už savo asmeninius pinigus. Žinau pavyzdį, kai prokuratūra sugebėjo iškepti net kasacinį skundą, kad tik nereiktų ginti viešojo intereso. Tai susiję ir su vartotojų teisėmis.

Vienintelis Naglis Puteikis iš visų Seimo narių domėjosi drakoniškomis Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis, kuriomis remiantis vykdoma didžiulė neteisybė, teismai priteisia žmonėms mokėti už tai, ko jie negauna. Ir visi sėdi, žiūri – ką gi ten tam Aukščiausiam teisme pasakys… O į Aukščiausiąjį teismą žmogus iš esmės nebeturi galimybės kreiptis, nes ten sėdi ir atmetinėja visus skundus…

Ir prezidentas tai gali pakeisti – tam yra ir teisėjų atestacija, ir kiti dalykai. Iš viso seniai reikia padaryti teismų liustraciją. O kad tokie dalykai būtų įmanomi, valdžioje, prezidentūroje turi būti žmogus, kuris nesiekia prisisiurbti milijonų, bet nori tą mafijinę nomenklatūrą gerai papurtyti.

Manau, kad Naglis Puteikis bus žmonių, o ne valdžios ir oligarchų prezidentas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
mauzeris

Balsuosiu tik uz Nagli Puteiki, bet nebloga nuomone susidariau ir apie Broniu Rope. Aisku, sie abu asmenys yra gan skirtingi: Puteikis desiniuju paziuru, o Rope kairiuju, bet teisingumo siekia abu.

mąstantis

galvojantys apie Lietuvos ateitį iškart buvo už N. Puteikį (tiesa, renkant parašus buvo ir abejojančių…). Puiku, kad debatuose jis pasirodo brandžiai ir solidžiai, todėl ir abejojantys jau pakeitė nuomonę. Tik reikia būti budriems, kad skaičiuojantis balsus diedulė juos suskaičiuotų ,,kaip yra”, o ne ,,kaip reikia”

Taigi

Puteikis būtų konservuotų megztaberečių prezidentas. Bet nebus, nes net į antrą turą neišeis.

pritariu mauzeriui

didziausia Lietuvos problema siuo metu- susitvarkyti su korupcija. Be to joks progresas neimanomas. Puteiki- i prezidentus, o Rope galetu sekmingai dirbti vyriausybeje (kad ir energetikos ministru).

pritariame.

mes irgi taip pat manome. Bet pasakoja , kad burtininke per laida sako ,kad kiti dar nesubrende tik ji. Musu seimos uz Puteiki

zzz

„Burtininkai” ne viską gali pasakyti, nes juos mafija sutvarkytų na dėl to ir nutyli.

Pensininke

visi kandidatai kalba prisilaikydami kulturingai, daznai kartodami tas pacias frazes ,bijodami sakyti visa tiesa apie esama korumpuota, be moralines, materialines atsakomybes sistema. Valstybeje yra iskreipta korumpuotu politiniu partiju grupuociu sistema , kuria stiprinti padeda ir „ne prie ko” Grybauskaite. Kada valstybeje bus atsakyta uz neivykdytus projektus, kuriais istaskyti milijonai? Sia supuliavusia , melo ir kiseninio prokuroro sistema valstybeje gali pakeisti sistemos priesa N. Puteikis, uz kuri balsuos musu seima. Burtininkes kaip ir vyskupai kalb”suklaidintai”.

to Taigi       2014-04-29 12:12

taigi, kaip čia pats taip apsižioplinai, kad dar nežinai, kad konservuotos megztaberetės jau grybę sau už prezidentę išsirinko ir iki kraujų už ją mušasi.

to taigi

tavo argumentai žmogau ,-nieko verti.Ieškok rimtesnių.

zodis pasako

Koks skirtumas kuris rezidentas valdys ar tai pirmas,ar tai desimtas?.Rezidentas -tai pasiustas prieso agentas.Ka JIE pasakys – musu isrinktasis padarys.

Mindaugas

Tas Puteikis yra nieko gero. Bet kiti kandidatai dar blogesni.

Kas del Balcycio, tai pavyzdziui Rusijoje yra Putinas ir Medvedevas, vienas kita keicia ir amzinai valdzioje.

O pas mus Dalia ir Balcytis, abu jie valdys amzinai, bent jie tai stengsis padaryt.

PATINKA

tik PUTEIKIS ir ROPĖ …

arturas

tas taigi tik dabar is ziemos miego atsibudo ir dar nezino kad naglis dabar toks pat konservatorius kaip paksas

balsuosiu uz Puteiki

juo tikiu, linkiu jam sekmes ir nerimauju, kad konsevatoriai klastos rinkimus, o ypac uzsienio ambasadose, nes per partiju rinkimus taip buvo Londone

Už Puteikį

Ir nieko daugiau. Be puteikio mums chana, kam dar neaišku?

Lietuve

Brangieji ,nesedekime o dirbkime ,aiskinkime visiems kad musu prezidentas turi buti N. PUTEIKIS .As jau sugebejau pakalbeti su 2000 zmoniu .

N.Puteikis irgi ne visada

konkretus, neretai jo pasisakymai sutampa su kitu kandidatu nuomone. Tai yra blogai. Turi pareikalauti, kad Lietuvos bankas isliktu savarankiskas, nes dabar grybauskaite jau pardave Lietuva su viskuo- miskais, zeme, pastatais ir zmonemis ES. Baisu. Kaip elgsis naujas prezidentas svarbu zinoti- ar jis stengsis isgelbeti Lietuva ar bus tik nezymus pakeitimai. Turi buti aiski jo pozicija: NE – AE, skaluninems dujoms, euro ivedimui, zemes paradavimui uzsienieciams, geju vedyboms, vaiku isivaikinimas gejams. UZ sheima, uz blaivybe! Turi kviestis i patarejus is Sheimu susivienijimo, Sliuza ir jo referendumininkus, Vaisvila, protuolius mokslininkus, kurie pasake apie skalunines dujas ir ju kenksminguma Lietuvai ir t.t.

vsara

Jei lietuviai turi dar kazkiek proto, tai prezidenta jau turim, tai Puteikis, antru numeriu irasyciau Paulauska, o Grybauskaite pavadinciau Tautos nelaime.

V.V.P

Už Puteikį 2014-04-29 16:49
Ir nieko daugiau. Be puteikio mums chana, kam dar neaišku?
Vienas jis nieko nepadarys,mes zmones tuime padeti jam,

taigi, taigi,

tai, kad Paulius Markevičius sugebėjo savo namą atjungti nuo Vilniaus energijos ir dar kitiems patarinėti, kaip tai padaryti, tai gal jį verta rinkti į kokius premjerus…. o ne Naglį… gal patars kaip atsijungt aplamai nuo Gasprom ir jo vietibnių , siurbėlių. O Naglis nėra nei vieno žodžio prieš Gasprom pasakęs, nors tas nusuko nuo mūsų 5 milijardus viršaus ir tokiais prispaudimais diktuoja mūsų politiką.

taigi, taigi,

Puteikis yra Gasprom išsigelbėjimo nuo Stokholmo arbitražo garantas. O taip pat ir Snoro vagišiams puyikus būtų prieglobstis. Kartu šie apvogė Lietuvą apie 10 milijardų. O jis vis tiek šiuos sukčius gina. Absurdas.

gerai sako Morkievič

Lietuva be valdžios tai puikus grobis kaimynams.. skaldyk ir valdyk, ot tai puiki politika.

rakiškis

Jau maniau, kad prezidento rinkimai nieko smagesnio, ar vertesnio dėmesio taip ir nepateiks: laimėtojas maždaug aiškus, debatai – nuobodūs ir pilni populistinių lozungų. Žodžiu, visiška nuobodybė. Tačiau vienas toks kandidatas į prezidentus Artūras Paulauskas, kuris sugeba nustebinti, bėgdamas į partiją, kurią prieš tai juodai kritikavo, praskaidrino snaudulio apimtus rinkimus ir įnešė naujovių. Šį kartą iš gerosios pusės. A.Paulauskas paskelbė tokią agitacinę reklamą, kurioje labai aiškiai kritikavo dabartinę prezidentę ir, manau, savo reklama pasiekė tikslą – bent jau mano „Facebook“ srautas tiesiog mirgėte mirgėjo nuo pasipiktinimo šūksnių. Taip mirgėjo, kad net prisiverčiau tą reklamą pažiūrėti. Ir žinote ką? Nepamačiau joje nei kažko baisaus, nei draustino. Priešingai, nei mane stengėsi įtikinti socialinėse medijose purkštavę feisbukiečiai. Taip, tai neskoninga. Taip, A.Paulauskas, bent jau… Skaityti daugiau »

Vilma

Paulius šaunus, protingas ir teisingas Žmogus. Gaila, kad tokių kaip jis yra labai mažai. Ir dažnai geri ir protingi žmonės tyli, nes…bijo pasekmių….Būtina kalbėti, rašyti, veikti. Nebegalima tylėti. Pauliau, rašykite daugiau, dažniau, švieskite žmones. Jūs puikiai gebate trumpai ir aiškiai pasakyti svarbiausius dalykus :).

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top