Paviešintas komiteto įrašas, kaip kunigas neva užsipuolė V. Čigriejienę

Eglė Samoškaitė | DELFI.lt

Seimo Sveikatos reikalų komitetas nesutiko paviešinti garso įrašo, kuris turėjo iliustruoti, kaip kunigas Andrius Narbekovas užsipuola konservatorę Vidą Mariją Čigriejienę, esą dirbdama akušere ginekologe ji mokė studentus atlikti abortus ir pati juos atliko.
Tačiau DELFI įrašą gavo ir pateikia jo turinį skaitytojams.

Kunigas A. Narbekovas į Sveikatos reikalų komiteto posėdį, kuriame buvo svarstomas Gyvybės prenatalinėje fazėje įstatymo projektas, atvyko kaip Lietuvos vyskupų konferencijos atstovas.

Pradėdamas savo pasisakymą A. Narbekovas pažymėjo, kad kai kam abortų draudimą palaikančių žmonių kalbėjimas yra visiškai nereikalingas ir tas „kai kas“ nenori girdėti, kas bus sakoma. Tačiau, jo teigimu, reikia pradėti kalbėti apie tokį dalyką kaip žmogaus sąžinė ir tuos asmenis, kurie yra įsivėlę į sąžinės konfliktą.

„Manau, jog sveiko proto suvokimas, kad tai blogai, yra bendras. Iš tiesų, kai būdamas dar studentas mačiau savo profesorės darbus, ką jinai darė operacinėje… Ką aš mačiau, man iš tikrųjų kėlė siaubą. Aš manau, kad mes su šia sritimi turime labai didelę problemą sąžinės konflikto srityje, nes gydytojai, kurie renkasi akušerija-ginekologiją… Tai viena iš kilniausių specialybių, bet ji yra praktiškai uzurpuota tų, kurie nesivadovauja Hipokrato priesaika“, – komiteto posėdyje piktinosi A. Narbekovas.

Kunigas taip pat pateikė pavyzdžius, ko reiktų siekti Lietuvai. Jo teigimu, Anglijoje trūksta gydytojų, kurie darytų abortus, nes tai „ne prestižas“, o Jungtinėse Amerikos Valstijose studentai esą mokosi iš vadovėlio, kuriame parašyta, kad negimęs kūdikis yra antrasis jų pacientas.

„Reikėtų kalbėti apie tai, kad šiandien vis dar bandoma naudotis sena taktika ir nepasakyti moteriai visos tiesos. Net neabejoju, kad jeigu mes pamatytume, kaip yra daromas abortas, pamatytumėte visą tą medžiagą su nutrauktomis rankomis, kojomis, išskrostais pilvais ir krūtinės ląsta, jūs pamatytumėt, kad ta diskusija pasidarytų labai paprasta. Aš mačiau, ką jūs darėt. Taip, taip. Jūs demonstravote studentams“, – aiškino A. Narbekovas, o fone girdima V. M. Čigriejienė, sakanti, kad negali klausyti tokių kaltinimų.

„Ar aš dariau?“ – klausia V.M. Čigriejienė.

„Jūs darėte. Ir aš galiu tą paliudyti viešai. Toliau galiu pasakyti, kad abortas nėra saugus ir teko matyti situacijų, eiti operuoti moterų po aborto su perforuotomis gimdomis, su perforuotomis žarnomis, kai daromos įvairiausios operacijos, jos luošinamos. Manau, kad tai nėra pagalba moteriai. Visų Bažnyčių nuostata tokia, kad mes privalome pagaliau laikytis elementaraus teisingumo, būti teisingi, nes jeigu kas nors būtų padarę abortą mums, mes čia šiandien nediskutuotume“, – aiškino A. Narbekovas.

Konfliktas toliau būtų gal ir nesivystęs, tačiau sulaukęs progos kalbėti konservatorius Antanas Matulas pasipiktino kunigo nemandagumu. Pasak A. Matulo, besiklausant A. Narbekovo jam net burna išdžiuvo.

„Tokio brutalaus komiteto posėdžio per keturias kadencijas nesu girdėjęs ir matęs. Turiu galvoje pirmiausia kunigo A. Narbekovo pasisakymą. Labai negražu ir nekorektiška (apkaltinti – DELFI) žmogų, kuris buvo jūsų mokytojas, kuris yra gerbiamas, kuris mokė ir jus, ir mane medicinos. Tuo laikotarpiu ir dabar tai yra medicinos dalis, be kurios ir jūs neapsėjote, asistavote ir darėte… Aš jus asmeniškai pažįstu, mes abu pasvaliečiai, nebuvo tas jūsų gyvenimas iki kunigystės tobulas, galėčiau daug papasakoti. Todėl aš jūsų kaip kunigo vardu atsiprašau profesorės V.M. Čigriejienės“, – komiteto posėdyje sakė A. Matulas.

Konservatorius taip pat pritarė A. Narbekovo priešininkų nuomonei, kad uždraudus abortus gali padaugėti kriminalinių nelegalių nėštumo nutraukimų.

„Mes šiandien su Vida buvome susitikę. Suprantu, kad mūsų situacija svarstant šitą įstatymą šiek tiek kitokia, mes dirbome tam tikrą darbą, bet šiandien ryte nutarėme: taip, mes palaikysime. Kaip dabar paprašyti Vidos palaikyti po tokių žodžių, po tokių kaltinimų? Negalima šitaip elgtis, negalima! Jeigu galvojate, kad viskas bus idealu, uždrausim, viskas išsispręs, nieko nebus: nei kriminalinių, nei kitų dalykų… Tai kodėl klesti kunigų tarpe pedofilija? Kodėl popiežius steigia atskirus komitetus, kad kovotų su šitais dalykais? Mato problemą, neneigia jos. Kodėl klesti visokie santykiai tarp kunigų?“ – klausė A. Matulas.

Savo ruožtu A. Narbekovas į A. Matulo kalbą atsakė klausdamas, kaip galima mylėti ir gerbti tokius žmones, kurie nepripažįsta to, ką darė blogo.

„Dabar jau kaip kunigas kalbėsiu. Jums nereikėtų pykti dėl to, kad mes laikomės paprastos nuostatos. Man nereikia jūsų atleidimo, bet mes kalbame ir visa Bažnyčia moko: reikia mylėti nusidėjėlį, bet neapkęsti to, ką jis daro. Tol, kol jūs to nepasakote ir darote toliau tą patį, kaip galima jus mylėti ir gerbti?“ – aiškino A. Narbekovas.

Į ginčą trumpam įsijungė ir V.M. Čigriejienė, pareiškusi, kad puikiai nutuokia apie paties A. Narbekovo gyvenimą, tačiau konfliktui vystytis neleido komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė, paraginusi asmeninius nesutarimus išspręsti kitose institucijose.

Sveikatos reikalų komiteto posėdžio garso įrašo klausykitės ČIA.

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lietuvaite

Pagarba gerb.kunigui!Stai kur tikrasis konservatoriu veidas!Baisu!!!

Anikė

„Šventosios karvės”-nepakeičiamieji ir nesuteptieji taip įsijautė į savo vaidmenis,kad rodos nusileido lyg Olimpo dievai iš dangaus.Baisu,kad nepripažįsta savo nuodėmių,todėl atrodo juokingi pajacai.Visi mes gyvenome tame
laikmetyje.Vieni „tarnavo ištikimai” kaip ir dabar,kiti ieškojo sau vietos po saule mene,literatūroje,muzikoje,sporte,kovoje…pagaliau ir mūsų dvasininkų tarpe atsiranda drąsių Tėvo Stanislovo pasekėjų,tarnaujančių,kaip
ir Popiežius, paprastam žmogui,gyvybei.Su artėjančiom šventėm.

Tadas

Pagarba Kunigui. O seima jau senai laikas sluoti nuo neklystaciu olimpo dieveliu (ju isivaizdavimu)

Rita

Jums visiems burnos dziusta kai isgirstate tiesa ,pagarba kunigui .

Tomas

Pagarba kunigui Narbekovui.Labai pasigendu bažnyčios pozicijos visais klausimais.Jūs tiesiog privalote ir toliau reikšti garsiai savo nuomonę,nes tokie patys Lietuvos piliečiai esate.Ačiū.

tautiete

Jei jau konservatoriai kryžium gula prieš abortų uždraudimą, tai ką bekalbėti apie kitus… Ačiū kun. Narbekovui. O tokios čigrienes – Lietuvos nelaimė.

jei

padarytas negražus darbas ir apie jį garsiai nepasakyta tai jo lyg nebuvo?Teisingai pasakė kunigas,reikia pripažinti pačiam ir atgailauti ne piktintis,kad apie jį išgirdai garsiai.Jei kunigai aktyviau dalyvautų ir garsiai sakytų tai ką žmonės jaučia,būtų sutvirtinti ryšiai tarp žmonių labiau ,nes tai ką jie jaučia nei kaip, nei kur išsakyti negali.

Irena

Kad visi būtų tokie sąžiningi kaip V.M.Čigriejienė.Šlovė ir garbė jai.

juokiasi puodas,kad katilas juodas

O Matulas pasipasakojo kaip iš jo privataus kabineto pabėgo paraudusi pacientė po Matulo ginekologiškos iškalbos? Bėgo Matulas gatve atsiprašinėdamas su chalatu iš paskos. :)Jau vien Matulo skyrybų istorijos užtenka,kad jis užsičiauptų ir nemoralizuotų kitų.
Įrašą savo bendramintei Samoškaitei,greičiausiai,suveikė Požėla.

si ponia visai neturi sazines

isidemejau sia liberastiniu paziuru persona, kai reikejo pagalbos Garliavos mergaitei. Ne tik kad nepadejo, priesingai- skleide marazmus apie laiminga ikalinto vaiko gyvenima. Taigi, isvada tokia: vaikas jai absoliutus nulis. Nesvarbu, ar gimes, ar dar neisvydes pasaulio.

StasysG

pagarba kunigui Narbekovui. O ne VČ ir juo labiau Matului. Vilniaus rajonas

Keistas matulo pasakymas.

„…Kaip dabar paprasyti Vidos palaikyti po tokiu kaltinimu…”
Vadinasi yra prasoma, maldaujama pagal seimuno NUOTAIKAS, kaip subalsuoti?
O kaip geriau butu Lietuvai, bet ne ” gerbiamai ir mylimai Vidai”? Kas cia per maldavimai matule?

Per Bernelių mišias daugelis

šių nelaimingų fariziejų knapsos ir „garbins” tą,kurį negailestingai trypia.

praeivio nomonė

pasirodo, kad ponia Čigrijienė visus pakabinusi laiko. Jos reikia prašyti, kad darytų kažką, palaikytų. O ji jiem visiem meluoja. Jie tai turbūt supranta, bet prašymus matomai turi daryti į ją panašūs (Matulas?). Kuo ypatinga Čigrijienė? Pamėginsiu pasakyti tik apie šią situaciją: – ji yra ne konservatorė, bet prikabinta prie konservatorių, o kai kuriuos tiksliai atitinka; – ji visiem meluoja, kad nemokė daryti abortų, – ji visiem meluoja, kad keletą abortų darė tik sovietmečiu; – ji visiem meluoja, kad sovietmečiu abortus dare visi ginekologai. O iš tikro tam pačiam Kaune buvo ne vienas ginekologas, kuris atsisakė daryti abortus ir iš jų buvo atimamos visos galimybės karjerai, darbao sąlygos, jie žeminami ir pan. Ši tai žino puikiai ir žino, kad buvo priešingoje… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

Nereiktų perlenkti ir supaprastinti problemos. A.Narbekovas kalba apie moralinę nuostatą ir ją sunku nuginčyti. Jei leisti susiaurinti moralinę problemą iki filosofinės, galima klausti ar embrionas iki 12 savaičių yra tokia pat būtybė, kaip vaisius, pirma laiko gimęs, bet jau galintis išgyventi. Taip filosofuodami mes prieisime prie klausimo, o kodėl nebranginame sėklos ir neapvaisinti kiaušinėlio, su kuriais gamta, mes ir mūsų kūnai taip neatsakingai elgiasi, juk iš jų net mėgintuvėlyje jau galime sukurti naują gyvybę… Ar tai nėra tos pačios gyvybės, kurią taip brandiname, dalelės? Problema tampa dar sudėtingesnė, kai tenka kalbėti iš medicinos taško, nes nėštumas yra dvi gyvybės, du gyvenimai! Kuris ir kam brangesnis, kurį gelbėti pirmą, kuriam pirmiau padėti? Vieni pasakys – gelbėti kūdiki, nes jis – ateitis,… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

P.S. Mes ginčijamės, laužome ietis dėl abortų, o savo lytį neatsakingai pavertėme malonumų puota. Suprantama, gamta malonumu mus apdovanojo, kad daugintumės ir išliktume, nes tai skausmingas ir labai sunkus išbandymas, kuriam ne kiekvienas ryžtųsi sąmoningai. Bet kai pajutome atsakomybę, tą atsakomybę reikia jausti ir kitur. Visur! TAI IR VADINAMA POLITIKA. Kodėl reikia gelbėti embrioną, kai jis užgimęs bus išnaudotas pedofilo, net vaikų namuose, ar kankinamas asocialių tėvų, kad jis turės žūti politikų ar oligarchų sukeltame kare ar kraudamas jiems besaikius turtus, vėliau badmiriauti žiemą po svetimu balkonu, kaip benamis, ar skęsti kvaišalų liūne? Atsakykite į šiuos klausimus, politikai, pasikėlę Konstitucijos garantuotus savo atlyginimus. Gal kitiems tokių garantijų nėra? Ir vėl George’o Orwell’o „Gyvulių ūkis”! Pasirodo tarp gyvulių yra lygesnių ir… Skaityti daugiau »

Svarbu

Matulas pasakė, kad jam burna džiūsta girdint tiesą. Tai labai svarbu. Manyčiau, jį reikia patikrinti melo poligrafu ir tikrai bus matyti, kad jis juodas melagis! Tokie negali dirbti Seime!!!

tiems,

kurie iriasi prieš srovę, visuomet žymiai sunkiau. Sveikinu gerb. Andrių ir linkiu viso ko geriausio. Pati esu gydytoja, esu ir šių dalykų mačiusi. Niekada nepritarsiu žudymui po medicininių terminų priedanga, ar jau mes tapome tokiais robotais, kad neskiriam žudymo, plėšdami rankytes, kojytes, gabalis karpydami kūnelį, mažą, bet krūtinytę, pilvelį – tai antžmogiška, ir niekas, niekas neturi to daryti.

Danutė

Dėkojame kunigui. Pagarba jam, kad nebijo sakyti tiesos. Juk ura pasakyta:”Ir tiesa padarys mus laisvus” meldžiamės už jus gerb. kunige ir manome, kad Dievas jums atlygins. O visokios čigrijienės dar kartelį parodė savo tikrąjį veidą.

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top